DĖMESIO: Ši Švietimo portalo versija neatnaujinama nuo 2023 m. gegužės 30 d.

Neformalusis vaikų švietimas

„Diemedžio“ ugdymo centro iniciatyvos

Šiais mokslo metais visi „Diemedžio“ ugdymo centro mokiniai dalyvavo projekte „Sveikatiada“. Dalyvaudami šiame projekte mokiniai įgijo žinių ir lavino sveikatos, mitybos ir fizinio aktyvumo įgūdžius. Spalio 14 d. „Diemedžio“ ugdymo centro sporto salėje vyko pirmoji projekto veikla – Olimpinės žaidynės. Mokinių komandos išbandė jėgas įvairiose estafetėse – parodė, kokie jie greiti ir vikrūs, kaip moka dirbti komandoje. Netrūko nei azarto, nei geros nuotaikos. Mokiniai pasirodė puikiai, buvo geros nuotaikos, džiaugėsi smagiai praleidę laisvalaikį, galimybe susidraugauti, pajuto sporto teikiamą naudą.

2016 m. gruodžio 14 dieną aštuonių mokinių komanda vyko į Rusnės specialiąją mokyklą, kurioje kartu su Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centro ugdytiniais dalyvavo draugiškame sporto projekte. Mokiniai turėjo galimybę pabendrauti su kitų mokyklų mokiniais, išbandyti jėgas stalo teniso, smiginio, biliardo ir šaškių rungtyse. Bendroje komandų įskaitoje mūsų mokiniai užėmė antrąją vietą.

2017 m. spalio 18 dieną mūsų centro bendruomenė jau antrąjį kartą dalyvavo organizacijos „Gelbėkit vaikus“ Solidarumo bėgime. Iniciatyva vyko mūsų centro stadione, dalyvavo 90 proc. centro mokinių. Buvo sutarta, kad vienas stadiono ratas lygus vienam solidarumo kilometrui. Bėgimo dieną visiems bėgikams buvo išdalyti organizacijos „Gelbėkit vaikus“ lipdukai, kuriuos mokiniai užsiklijavo ant savo marškinėlių. Dalyviai bėgo tiek, kiek galėjo, o bėgiko kortelėse įsirašė, kiek solidarumo kilometrų nubėgo. Visiems bėgimo dalyviams buvo įteikti Solidarumo diplomai.

Jau ne pirmą rudenį „Diemedžio“ ugdymo centre vyko projektas „Gyvenk ir maitinkis sveikai“. Jį parengė ir įgyvendino centro auklėtojos R. Eidukienė ir E. Paulauskienė, į jo veiklą įsitraukė ne tik mokiniai, bet ir centro darbuotojai. Projekto metu vaikai mankštinosi, sportavo, skanavo įvairių daržovių ir vaisių, grybavo – buvo mokomi gyventi sveikai. Sveikatinimo ir sporto savaitę projekto dalyviai pradėjo grybaudami. Mokiniai su auklėtojomis mokėsi pažinti valgomus grybus, rungtyniavo, kas daugiau jų surinks, grožėjosi rudenine gamta. Bendrabučio virtuvėlėje mokiniai mokėsi paruošti grybus, išbandė ne vieną jų patiekalų receptą. Sporto aikštyne susirinkę mokiniai bėgo tam tikrą distanciją, vyresni mokiniai mokė jaunesnius mankštintis, žaisti futbolą, diskutavo sveikos gyvensenos tema. Krepšinio dieną mokiniai mokėsi krepšinio žaidimo gudrybių – mėtė baudas į krepšį, mokėsi varyti kamuolį, stengėsi perprasti krepšinio taisykles. Viso projekto metu buvo diskutuojama sveikos gyvensenos tema, mokiniai išsakė savo nuomonę. Paaiškėjo, kad daugelis mokinių supranta sveikos gyvensenos svarbą žmogaus organizmui, kokios yra žalingų įpročių pasekmės. Projekte dalyvavo visi centro mokiniai.

attachment Prisegtas failas
Diemedzio_ugdymo_centras

edit Savivaldybė: Šilutės r. sav.
add Sritis: Fizinis aktyvumas
person_pin Mokykla: „Diemedžio“ ugdymo centras
place Adresas: Šylių g. 7, Vilkėno I k., Švėkšnos seniūnija, Šilutės r.
person_pin Vykdytojas: Remigijus Kasparavičius, kūno kultūros mokytojas
phone Telefonas: +370 616 03369
mail El. paštas: r.kasparavicius@gmail.com

Mokyklos tinklalapis

Akmenės r. Akmenės gimnazijos iniciatyvos

Kasmet dalyvaujame Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro akcijoje „Apibėk mokyklą“, organizacijos „Gelbėkit vaikus“ Solidarumo bėgime. Kasmet gimnazijoje rengiamos sporto šventės, sveikuolių konkursas „Sveikuoliukai“, viktorina „Būk sveikas ir stiprus“, vykdomi projektai pasirinkta sveikatos ir aktyvaus judėjimo tema, estafetės „Tėvai ir vaikai“, vedamos netradicinės kūno kultūros pamokos, einame į žygius, kuriuose dalyvauja ir mokinių tėvai.

Fizinio aktyvumo veiklas vykdome mūsų gimnazijoje, jos teritorijoje, Akmenės rajono apylinkėse. Bėgimo akcijose dalyvauja 1–4 klasių mokiniai ir mokytojos, leidžiamės į žygius po rajono apylinkes ir kasmet nužygiuojame vis daugiau kilometrų. Vykdome metinius projektus „Citrininiai pašnekesiai“, „Vanduo – mūsų gyvybės šaltinis“, „Sveikas maistas – gaminu pats“, „Mintys turi sparnus...“ ir kt., kuriuose ir tėvai pristato savo idėjas, parengtas veiklas su vaikais. Tėvai ir vaikai dalyvauja estafetėse, sporto varžybose. Mokykloje vedėme netradicines kūno kultūros pamokas su profesionaliu treneriu.

Džiaugiamės, kad savo pavyzdžiu paveikėme mokinius – jie kasdien kol būna mokykloje gurkšnoja vandenį, jo išgeria tikrai daug. Mokiniai į mokyklą atsineša namuose ruoštą maistą savo dėžutėse, valgo daug sveikiau, renkasi užkandžiams vaisius. Su malonumu žygiuojame ir skaičiuojame žingsnius, taip pat siekiame gerinti savo rezultatus. Kūno kultūros pamokose noriai dalyvauja visi, net turintys sunkių sveikatos problemų, bet tai jie daro savo noru ir užsidegimu. Jau ketverius metai puikiai sekasi įtraukti tėvus į klasės metinius projektus, kuriuose dalyvauja bent po vieną šeimos narį. Į mokyklą kviečiame svečių, profesionalų, kurie motyvuoja, suteikia žinių apie sportą, sveiką mitybą.

Projektus pristatome konferencijose, o mokinių pasiekimai, veiklos žymimi mokinių dienoraščiuose, klasės metraščiuose. Informacija skelbiama gimnazijos interneto svetainėje.

 

attachment Prisegtas failas
Akmenės gimnazija

edit Savivaldybė: Akmenės r. sav.
add Sritis: Fizinis aktyvumas
person_pin Mokykla: Akmenės r. Akmenės gimnazija
place Adresas: Laižuvos g. 7, Akmenė LT 85357
person_pin Vykdytojas: Gitana Gricienė, pradinių klasių mokytoja
phone Telefonas: +370 600 26811
mail El. paštas: gitana.griciene@gmail.com

Mokyklos tinklalapis

Akmenės r. Dabikinės Vladimiro Zubovo mokyklos iniciatyvos

Iniciatyvos, susijusios su fiziniu aktyvumu, sveikos gyvensenos ugdymu ir saugios aplinkos kūrimu:

 1. Šeimų sporto šventė.
 2. Lavinamųjų klasių projektas „Sportas linksmai“.
 3. Integracinis projektas „Draugystė“. Sporto šventė „Sportuojantys vaikai – šaunūs draugai“ (projektas vykdomas su Akmenės lopšeliu‑darželiu „Gintarėlis“).
 4. Sporto šventė „Gyvenk sveikai“.
 5. Solidarumo bėgimas.
 6. Šiaurietiško ėjimo užsiėmimai.
 7. Asmens higienos renginys „Būsi švarus – būsi sveikas“.
 8. Pamoka‑paskaita „Sveika gyvensena – ligų prevencija“.
 9. Pamoka‑paskaita „Sveika mityba – raktas į sveiką gyvenseną“.
 10. Akcija „Apibėk mokyklą“.
 11. Futbolo būrelis „Sportuoju – stiprėju“.

1. Šeimų sporto šventę mokyklos taryba organizavo jau antrą kartą. Joje dalyvavo visa mokyklos bendruomenė, taip pat tėvai (globėjai). Buvo parengtos įvairios sporto rungtys, kuriose rungėsi komandos. Kiekvieną komandą sudarė mokiniai, mokytojas ir vienas iš tėvų. Šventėje dalyvavo apie 90 dalyvių: 12 komandų po 6–7 narius, 6 užduočių koordinatoriai. Šiais metais šventėje svečiavosi baikeriai, kurie po šventės vaikus pavėžino motociklais.

2. Projektas „Sportas linksmai“ truko 7 dienas. Šio projekto metu buvo suorganizuotas susitikimas su Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnais ir jų tarnybiniu šunimi. Užsiėmimas vyko mokyklos aikštyne. Taip pat mokiniai buvo išvykę į Naujosios Akmenės sporto rūmus, kur sportines užduotis organizavo sporto rūmų treneris. Projektas baigėsi sporto švente, skirta lavinamųjų ir socialinių įgūdžių klasių mokiniams. Ši šventė mokykloje vyksta jau apie 10 metų. Visos klasės būna apdovanotos padėkos raštais ir prizais. Išrenkama sportiškiausia klasė, kuriai atitenka pereinamoji taurė.

3. Integracinis projektas vykdomas su Akmenės lopšelio‑darželio vaikais. Šis projektas skirtas lavinamųjų klasių mokiniams. Buvo parengtos rungtys, kuriose rungėsi darželio grupės vaikai ir mokyklos mokiniai.

4. Sporto šventė „Gyvenk sveikai“ skirta specialiųjų klasių mokiniams. Joje dalyvavo mokiniai, mokytojai, tėvai (globėjai).

5. Jau dvejus metus iš eilės mokyklos bendruomenė dalyvavo Solidarumo bėgime. Jį organizavo kūno kultūros mokytoja.

6. Šiaurietiško ėjimo užsiėmimus, renginį „Būsi švarus – būsi sveikas“, pamokas‑paskaitas „Sveika gyvensena – ligų prevencija“, „Sveika mityba – raktas į sveiką gyvenseną“ organizuoja mokyklos bendrosios praktikos slaugytoja. Su šiaurietiško ėjimo pradmenimis mokiniai susipažino jau prieš dvejus metus Akmenės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure. Praėjusiais mokslo metais mokiniai savo žinias ir gebėjimus galėjo parodyti miestelio pušyne surengtame šiaurietiško ėjimo su instruktore užsiėmime. Per pamokas‑paskaitas mokiniai dalyvavo viktorinose, pildė klausimynus, atliko praktines užduotis ir taip įgijo žinių apie asmens higieną, ligas, sveiką mitybą. Šiuose renginiuose dalyvavo 25–30 mokinių.

7. Akcijoje „Apibėk mokyklą“ mokykla dalyvavo pirmą kartą. Pradinių klasių mokiniai noriai prisijungė prie akcijos. Tikėtina, kad kitais metais šioje akcijoje dalyvaus daugiau mokyklos bendruomenės narių, nes baigiantis akcijai prie jos prisijungė ir kai kurie aukštesniųjų klasių mokiniai ir mokytojai.

8. Mūsų mokykla yra Lietuvos specialiosios olimpiados komiteto narė. Mokyklos futbolo komanda dalyvauja futbolo varžybose Šiauliuose, Kėdainiuose ir užima įvairias prizines vietas. Komandą sudaro 8–10 mokinių.

9. Šiais mokslo metais įrengtas naujas mažasis futbolo aikštynas. Mokiniai gali saugiai, tvarkingai sportuoti per kūno kultūros pamokas, tobulinti futbolo techniką per neformaliojo švietimo užsiėmimus. Aikštyne galima rengti įvairias sporto varžybas, šventes, organizuoti vaikų laisvalaikį.

attachment Prisegtas failas
Akmenės_Zubovo mokykla

edit Savivaldybė: Akmenės r. sav.
add Sritis: Fizinis aktyvumas
person_pin Mokykla: Akmenės r. Dabikinės Vladimiro Zubovo mokykla
place Adresas: Mokyklos g. 3, Dabikinės kaimas, Akmenės r.
person_pin Vykdytojas: Jūratė Triaušienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui
phone Telefonas: +370 686 11439
mail El. paštas: triausienejur@gmail.com

Mokyklos tinklalapis

Alytaus Dainavos progimnazijos iniciatyvos

Iniciatyvos, susijusios su fiziniu aktyvumu, sveikos gyvensenos ugdymu ir saugios aplinkos kūrimu:

 • Rudens ir pavasario krosai Alytaus miesto laikraščio „Alytaus naujienos“ taurei laimėti.
 • Kovo 11‑osios bėgimas (A. Sakalausko kapo lankymas).
 • Tradicinis Judrumo savaitės visuotinis mylios bėgimas Jaunimo parke.
 • Tradicinė mokyklos bendruomenės sveikatos ir sporto šventė.
 • Mokyklos pavasario sporto šventė.
 • Stalo futbolo ir stalo teniso žaidimai pertraukų metu, judriosios pertraukos.
 • Tradicinis kalėdinis šaškių turnyras.
 • Žiemos pramogos „Mokytojų vežimas rogutėmis“.
 • Alytaus miesto darželinukų ir pradinukų ėjimas ir mankšta „Už kiekvieną vaiką“.
 • 2–3 klasių mokinių sporto šventė „Aš ir mano šeima“.
 • 1–4 klasių mokinių plaukimo užsiėmimai.
 • Lietuvos pradinių ir vidurinių mokyklų 1–4 klasių mokinių futbolo turnyras „Pradinukų lyga“.
 • Futbolo žaidynės „Golas“.
 • Tarptautinis šokio festivalis „Šokiai visiems 2015“.
 • Lietuvos kantri ir linijinių šokių asociacijos varžybos „Linedance širdis Vilnius“.
 • Konkursas „Sveikuolių sveikuoliai“.
 • Sveikatinimo pertraukų savaitė.

Neformaliojo vaikų švietimo programos:

 • 1–2 klasių jaunųjų futbolininkų sporto būrelis „Golas“;
 • 1–4 klasių mokinių sporto būrelis „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“;
 • 5–6 klasių būrelis „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“;
 • 1–8 klasių mokinių jaunųjų šachmatininkų būrelis;
 • 5–10 klasių jaunimo organizacija „Skautai“;
 • 5–10 klasių mergaičių sportiniai žaidimai;
 • 7–10 klasių berniukų krepšinio būrelis;
 • 1–4 klasių ir 5–6 klasių mokinių linijinių šokių būrelis;
 • 1–8 klasių mokinių teniso būrelis, kurį veda laisvieji mokytojai;
 • 5–10 klasių mokinių futbolo būrelis;
 • 1–4 klasių mokinių futbolo būrelis „Spartukai“;
 • 5–8 klasių mokinių neoklasikinio šokio studija.
 • Kroso varžybose Alytaus miesto laikraščio „Alytaus naujienos“ taurei laimėti mūsų mokiniai užėmė antrąją vietą.
 • Lietuvos pradinių ir vidurinių mokyklų 1–4 klasių mokinių futbolo turnyre „Pradinukų lyga“ mokiniai užėmė ketvirtąją vietą (miesto etapas).
 • Futbolo žaidynėse „Golas“ mokiniai užėmė trečiąją vietą (miesto etapas).
 • Tarptautiniame šokio festivalyje „Šokiai visiems 2015“ mokiniai užėmė trečiąją vietą.
 • Lietuvos kantri ir linijinių šokių asociacijos varžybose „Linedance širdis Vilnius“ mokiniai užėmė trečiąją vietą.
 • Sveikatinimo pertraukų savaitė vyko 2014 m. spalio 6–10 d. Renginiuose dalyvavo keturi šimtai septyniasdešimt 1–10 klasių mokinių, 30 mokytojų, bibliotekos darbuotojos, 50 tėvų. Visa mokyklos bendruomenė buvo informuota apie Sveikatinimo pertraukų savaitės veiklas. Už kiekvienos dienos programą buvo atsakingos mokinių, mokytojų ir tėvų komandos. Dienos temos buvo integruotos į mokomuosius dalykus. Mums buvo labai svarbu, kad visi bendruomenės nariai būtų informuoti apie veiklas ir jose dalyvautų.

Sveikatinimo pertraukų savaitės programa

Pirmadienis – Vandens diena. Visi buvo raginami tą dieną apsirengti mėlynai. Buvo renkama mėlyniausia klasė.

Antradienis – „Vaisiams ir daržovėms – taip“. Ilgųjų pertraukų metu dalyviai valgė obuolius, pasirašė deklaraciją. Tą dieną vyko namuose pagamintų vaisių ir daržovių patiekalų paroda.

Trečiadienis – Judėjimo diena. Mokiniai treniravosi mokyklos stadione su mokyklos futbolo komanda, šoko mokyklos kieme ir aktų salėje, žaidė judriuosius žaidimus sporto salėje.

Ketvirtadienis – Tylos diena. Šios dienos šūkis „Noriu tylos“. Buvo įrengtos tylos zonos, kuriose skambėjo atpalaiduojanti muzika, buvo galima pailsėti ant sėdmaišių. Kitoje zonoje buvo skaitomos pasakos apie tylą.

Penktadienis – diena, skirta asmens higienai. Visiems priminta ir parodyta, kaip taisyklingai plauti rankas. Mokyklos vidiniame kiemelyje daug teigiamų emocijų sukėlė muilo burbulų pūtimo akcija.

Su tradiciniu mokyklos Kovo 11‑osios bėgimu galima susipažinti:

https://www.facebook.com/Alytaus-Dainavos-progimnazija-136725246689977/

 

attachment Prisegtas failas
Alytaus-Dainavos_r

edit Savivaldybė: Alytaus m. sav.
add Sritis: Fizinis aktyvumas
person_pin Mokykla: Alytaus Dainavos progimnazija
place Adresas: Vilties g. 12, Alytus
person_pin Vykdytojas: Jūratė Paulauskaitė, kūno kultūros mokytoja
phone Telefonas: +370 698 83408
mail El. paštas: j.paulauskaite@gmail.com

Mokyklos tinklalapis

Alytaus Piliakalnio progimnazijos iniciatyvos

Progimnazijoje vykdome daug iniciatyvų, susijusių su fiziniu aktyvumu, sveika gyvensena ir saugios aplinkos kūrimu.

 1. Įvairios tarpklasinės sporto varžybos.
 2. Klasės valandėlės.
 3. Netradicinės kūno kultūros pamokos Druskininkų vandens parke, Kauno batutų parke.
 4. Europos judrumo savaitės renginiai.
 5. Netradicinio ugdymo dienos.
 6. Paskaitos, diskusijos.
 7. Projektai.
 8. Prevencinės pamokos.
 9. Parodos

Mokykloje kiekvieną mėnesį organizuojamos sporto varžybos: kvadrato, stalo teniso, krepšinio, futbolo, šaškių, jėgos trikovės, smiginio, Sporto ir saugos diena. Varžybose dalyvauja 5–8 klasių mokiniai. Klasių auklėtojos kartu su visuomenės sveikatos specialistėmis veda klasės valandėles:

 • „Pirmoji pagalba. Dirbtinis kvėpavimas. Širdies masažas. Pagalba užspringus“ (8a klasė);
 • „Gaivinimo pagrindai, pirmoji pagalba“ (7a klasė);
 • „Sveikatos ABC“ (1a klasė);
 • „Aukim žvalūs ir sveiki“ (1a klasė);
 • „Asmens higiena“ (6a klasė);
 • „Sveika gyvensena ir sveika mityba“ (6a klasė).

2016 m. 7a klasės mokiniai buvo išvykę į netradicinę kūno kultūros pamoką Druskininkų vandens parke. Kauno batutų parke netradicinėje kūno kultūros pamokoje dalyvavo per trisdešimt 6a ir 7a klasės mokinių.

Mokyklos mokiniai aktyviai dalyvauja Europos judrumo savaitės renginiuose: „Visuomeninis šokis“, 1000 m bėgime į Alytaus piliakalnį, orientavimosi varžybose, linksmosiose estafetėse.

Mokykloje vykdomos netradicinio ugdymo dienos „Sporto ir saugos diena“, „Pažink gimtąjį miestą“, Turizmo diena.

Taip pat vyksta įvairios paskaitos, pamokos ir diskusijos apie sveiką gyvenseną:

 • „Rūkymas: kas čia tokio ar nieko tokio?“;
 • „Mergaitėms apie mergaites“;
 • „Kas lieka, kai nieko nebelieka“;
 • „(Ne)sėkmingo žmogaus įpročiai“;
 • „Draugiškas rugsėjis“;
 • „Seku seku pasaką“;
 • „Mano geriausias draugas“;
 • jausmų pažinimo pamokėlė „Aš galiu“;
 • „Mano ateities vizija“;
 • „Kai aš būsiu didelis“;
 • „Streso valdymas ir laiko vagys“.

Mokyklos komanda dalyvavo UAB „Pontem“ inicijuotame sveikos mitybos edukaciniame projekte‑konkurse „Mokyklos brolija“. Pradinių klasių mokiniai dalyvavo projekte „Košės diena“, „Saugus internetas“.  Mokykloje organizuojamos parodos sveikos mitybos tema: „Mitybos malūnas“, „Sveikos mitybos piramidė“.

 

attachment Prisegtas failas
Alytaus_Piliakalnio_r1

edit Savivaldybė: Alytaus m. sav.
add Sritis: Fizinis aktyvumas
person_pin Mokykla: Alytaus Piliakalnio progimnazija
place Adresas: Jiezno g. 1, Alytus
person_pin Vykdytojas: Reda Ledžienė, kūno kultūros mokytoja, neformaliojo švietimo būrelio vadovė
phone Telefonas: +370 616 04090
mail El. paštas: reda.ledziene@gmail.com

Mokyklos tinklalapis

Alytaus profesinio rengimo centro iniciatyvos

Iniciatyvos, susijusios su fiziniu aktyvumu, sveikos gyvensenos ugdymu ir saugios aplinkos kūrimu:

 • Organizacijos „Gelbėkit vaikus“ Solidarumo bėgimas.
 • „Alytaus naujienų“ rudens krosas.
 • Specialiųjų poreikių mokinių sporto diena.
 • Centro kalėdinės krepšinio varžybos.
 • Centro stalo teniso, smiginio, šaškių, šachmatų kalėdinės varžybos.
 • Pagarbos bėgimas Sausio 13‑osios aukoms atminti.
 • Centro štangos stūmimo varžybos.
 • Tarptautinės stalo teniso varžybos Lietuvos 100‑mečiui paminėti.
 • Centro tinklinio taurės varžybos Kovo 11‑ajai paminėti.
 • Centro vaikinų ir merginų tolimų metimų konkursas.
 • „Alytaus naujienų“ pavasario krosas.
 • Estafetinis bėgimas „Mirono kelias“ ir žinių konkursas Dauguose.
 • Pirmakursių sporto šventė.
 • Organizuojame ir dalyvaujame dviračių žygyje Alytaus miesto gimtadienio metu.
 • Lietuvos profesinio mokymo įstaigų mokinių žaidynių zoninės (vaikinų ir merginų stalo teniso, krepšinio, tinklinio ir vaikinų futbolo) varžybos.
 • Organizuojame Lietuvos profesinio mokymo įstaigų mokinių sporto žaidynių finalines merginų tinklinio ir krepšinio varžybas.

Organizacijos „Gelbėkit vaikus“ Solidarumo bėgime dalyvavo daugiau kaip 200 mokinių ir 15 mokytojų. Dalyviai nubėgo olimpinę mylią su mintimi, kad kartu mes galime viską. „Alytaus naujienų“ rudens krose dalyvavo 12 mokinių komanda, kuri iškovojo pirmąją vietą. Specialiųjų poreikių mokinių sporto dienos varžybose dalyvavo trijų kursų mokinių komandos, kurios rungėsi virvės traukimo, baudų metimo, judriosios estafetės rungtyse. Renginyje dalyvavo apie 40 mokinių, jis truko pusantros valandos. Centro kalėdinės krepšinio varžybos yra vienas populiariausių renginių. Jose dalyvavo visų klasių komandos, iš viso apie 70 mokinių, tiek pat sirgalių. Renginys truko apie tris valandas, varžybų nugalėtojus ir prizininkus, kaip ir visuose kituose renginiuose, pasveikino ir apdovanojo centro direktorius.

Apie 40 mokinių dalyvavo kalėdinėse stalo teniso, smiginio, šaškių, šachmatų varžybose.

Pagarbos bėgime Sausio 13‑osios aukoms atminti dalyvavo 45 mokiniai ir 5 mokytojai. Tai ne tik sporto, bet ir edukacinis renginys, kurio metu pagerbiami žuvusieji už Lietuvos nepriklausomybę. Po bėgimo mokiniai vaišinosi centro kulinarių iškeptomis bandelėmis ir karšta arbata.

Tarptautinės stalo teniso varžybos, skirtos Lietuvos 100‑mečiui paminėti, nukeltos dėl gripo epidemijos. Renginyje dalyvaus Jelgavos technikumo (Latvija), Gižycko elektros ir informacinių technologijų mokyklos  (Lenkija), Alytaus rajono Daugų V. Mirono, Alytaus šv. Benedikto gimnazijos ir Alytaus profesinio rengimo centro vaikinų, merginų ir darbuotojų komandos.

Centro mokiniai dalyvavo Lietuvos profesinio mokymo įstaigų mokinių sporto žaidynių zoninėse varžybose. Stalo tenisininkės iškovojo pirmąją vietą, vaikinai – antrąją vietą, tinklininkės liko trečios, krepšininkai antri, o krepšininkės laimėjo pirmąją vietą ir atstovaus regionui finalinėse varžybose, kurios vasario 28 d. vyks mūsų mokykloje.

Sausio 24 d. mūsų centras organizavo finalines Lietuvos profesinio mokymo įstaigų merginų tinklinio varžybas, kuriose dalyvavo Visagino, Jonavos, Panevėžio, Simno, Šiaulių mokyklų komandos. Kiti renginiai vyks pagal numatytą planą.

 

attachment Prisegtas failas
Alytaus_profesinio_rengimo_centras_r

edit Savivaldybė: Alytaus m. sav.
add Sritis: Fizinis aktyvumas
person_pin Mokykla: Alytaus profesinio rengimo centras
place Adresas: Putinų g. 40, Alytus
person_pin Vykdytojas: Alvydas Urbonas, kūno kultūros mokytojas metodininkas
phone Telefonas: +370 615 64649
mail El. paštas: alvydas.ur@gmail.com

Mokyklos tinklalapis

Alytaus Putinų gimnazijos iniciatyvos

Mokinių sporto pasiekimai 2016–2017 mokslo metais

Varžybos

Dalyviai

Laimėjimai

2016 m. Alytaus miesto lengvosios atletikos rudens kroso pirmenybės laikraščio „Alytaus naujienos“ taurei laimėti

Ie klasės mokinys

Antroji vieta

2016–2017 m. m. Lietuvos mokyklų žaidynių Alytaus miesto mergaičių rankinio varžybos

Mergaičių rankinio komanda

Pirmoji vieta

2016–2017 m. m. Lietuvos mokyklų žaidynių Alytaus miesto berniukų rankinio varžybos

Berniukų rankinio komanda

Pirmoji vieta

2016–2017 m. m. Lietuvos mokyklų žaidynių finalinės mergaičių rankinio varžybos

Mergaičių rankinio komanda

Antroji vieta

2016–2017 m. m. Lietuvos mokyklų žaidynių tarpzoninės mergaičių rankinio varžybos

Mergaičių rankinio komanda

Pirmoji vieta

2016–2017 m. m. Lietuvos mokyklų žaidynių zoninės mergaičių rankinio varžybos

Mergaičių rankinio komanda

Pirmoji vieta

Lietuvos mokinių olimpinio festivalio Alytaus miesto štangos spaudimo varžybos

Štangos spaudimo komanda

Trečioji vieta

Lietuvos mokinių olimpinio festivalio Alytaus miesto šaudymo iš pistoleto varžybos

Gimnazijos šaudymo komanda

Antroji vieta

Lietuvos mokinių olimpinio festivalio Alytaus miesto šaudymo iš pneumatinio šautuvo varžybos

Gimnazijos šaudymo komanda

Trečioji vieta

Alytaus apskrities bendrojo ugdymo mokyklų berniukų krepšinio varžybos

Berniukų krepšinio komanda

Antroji vieta

Lietuvos mokinių olimpinio festivalio Alytaus miesto svarsčių kilnojimo varžybos

Svarsčių kilnojimo komanda

Antroji vieta

Lietuvos mokinių olimpinio festivalio Alytaus miesto berniukų tinklinio varžybų II etapas

Berniukų tinklinio komanda

Trečioji vieta

Futbolo turnyras Putinų gimnazijos taurei laimėti

Gimnazijos futbolo komanda

Pirmoji vieta

Alytaus apskrities mokinių sportmūšis „Olimpinių idėjų vedami“

Gimnazijos komanda

Pirmoji vieta

 

Sveikos gyvensenos renginiai 2016–2017 mokslo metais

 • 2017 m. lapkričio mėnesį mokykloje buvo minima Europos sveikos mitybos diena. Renginyje dalyvavo visa mokyklos bendruomenė. Su I–IV klasių mokiniais buvo aptarti sveikos mitybos pagrindai, mokiniai rengė stendą, kūrė receptus , degustavo sveikus produktus. Šią dieną gimnazijoje buvo skatinama sveikai maitintis, bendruomenės nariai raginti atkreipti dėmesį į mitybos svarbą sveikatai.
 • Sveikuolių konkursas vyko 2017 m. balandžio mėnesį. Dalyviai rungėsi fizinio aktyvumo, sveikos mitybos rungtyse ir medicinos srities praktinėje rungtyje.
 • Alkoholio, tabako ir kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimo prevencijos programoje dalyvauja visi gimnazijos mokiniai. Prevenciniai užsėmimai integruoti į įvairių dalykų pamokas.
 • Sveikatos ir lytiškumo ugdymo bei rengimo šeimai bendrojoje programoje dalyvauja visi mokiniai. Užsėmimai integruoti į įvairių dalykų pamokas.
 • 2017 m. gegužės mėnesį organizuota diena prieš rūkymą „Obuolys vietoj cigaretės“.
 • AIDS protmūšis vyko 2017 m. gruodžio 1 d. Tai biologijos mokytojų iniciatyva AIDS dienai paminėti.
 • Judėjimo savaitės metu mokykloje vyko šie renginiai: mankšta, šokiai, aerobikos užsiėmimai „Sportas kitaip“.
 • Tarptautinė psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos programa jaunimui „Sniego gniūžtė“ skirta bendriesiems gebėjimams, emociniam intelektui ugdyti. Šeši mūsų gimnazistai dalyvavo trijų dienų stovykloje „Sniego gniūžtė“ Marijampolėje, iš kurios grįžę entuziastingai siūlė gimnazijoje organizuoti panašaus pobūdžio veiklas ir įkurti „Sniego gniūžtės“ skyrių Alytuje.
 • Mokykloje paminėta Triukšmo diena. Sveikatos specialistė matavo triukšmo lygį įvairiose gimnazijos patalpose ir aptarė su mokiniais triukšmo žalą ir prevenciją.

 

attachment Prisegtas failas
Alytaus_Putinu_r2.docx

edit Savivaldybė: Alytaus m. sav.
add Sritis: Fizinis aktyvumas
person_pin Mokykla: Alytaus Putinų gimnazija
place Adresas: Šaltinių g. 1, Alytus
person_pin Vykdytojas: Rimantas Bučys
phone Telefonas: +370 686 82729
mail El. paštas: rimantasbucys@hotmail.com

Mokyklos tinklalapis

Alytaus r. Simno specialiosios mokyklos iniciatyvos

Mokykloje ugdomi specialiųjų poreikių turintys 7–21 metų amžiaus mokiniai. Mokinių mokykloje nėra daug – tik keturiasdešimt. Mokykloje yra gera sporto bazė – stadionas, sporto salė, gydomosios kūno kultūros kabinetas, daug įvairių sportui, individualiai mankštai ir reabilitacijai skirtų priemonių, inventoriaus. Nuo 2016 m. dvidešimt mokinių dalyvauja neformaliojo vaikų švietimo programoje „ Fizinio aktyvumo ir sveikatos ugdymo mokyklėlė“. Mokyklėlėje vaikai žaidžia sportinius žaidimus, šoka, improvizuoja, įgyja sveikos gyvensenos įgūdžių, susipažįsta su netradicinio fizinio aktyvumo formomis. Penkiolika mokinių, lankydami neformaliojo vaikų švietimo užsiėmimus „Judam su kamuoliu“, tobulina sportinių žaidimų techniką. Aktyviai dalyvauja įvairiuose projektuose, iniciatyvose, akcijose, konkursuose, varžybose.

Projekte „Sveikatiada“ mokiniai dalyvauja jau penkerius metus. Projekto veiklas organizuojame ir vykdome mokykloje, siunčiame grįžtamojo ryšio anketas, nuotraukas, vaizdo medžiagą. Mokykloje vyksta įvairios sporto varžybos, sveikatinimo užsiėmimai, projektai, konkursai, į kuriuos noriai atvyksta Simno miesto bendruomenės nariai, kitų ugdymo įstaigų mokiniai ir pedagogai.

Tik tinkamoje mokymuisi aplinkoje, kurioje vyrauja šilti, emociškai saugūs, tolerancija, laisvu pasirinkimu ir atsakomybe, lankstumu ir kūrybiškumu grindžiami vaikų, vaikų ir pedagogų, tėvų santykiai, sklandžiai įgyvendinamos veiklos. Nesvarbu, iš kokios socialinės aplinkos mokinys ir kokiais gabumais pasižymi, svarbu sudaryti jam tinkamas sąlygas atsiskleisti ir tobulėti, įgyti naujų žinių ir įgūdžių, leidžiančių būti fiziškai aktyviam, mokytis visą gyvenimą, būtinų sėkmingai socialinei integracijai.

attachment Prisegtas failas
Simno_r

edit Savivaldybė: Alytaus r. sav.
add Sritis: Fizinis aktyvumas
person_pin Mokykla: Alytaus r. Simno specialioji mokykla
place Adresas: Vytauto g. 20, Simnas, Alytaus r.
person_pin Vykdytojas: Aldutė Mikulskienė
phone Telefonas: +370 686 86825
mail El. paštas: misaldona@gmail.com

Mokyklos tinklalapis

Alytaus Senamiesčio pradinės mokyklos iniciatyvos

Projektas „Kur slepiasi sveikata?“ vyko mokykloje lapkričio–gruodžio mėn. Jame dalyvavo priešmokyklinės grupės vaikai ir visi 1–4 klasių mokiniai, jų tėvai, Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro darbuotojos, mokyklos socialinė pedagogė ir psichologo asistentė, mokyklos bendruomenė. Mokiniai dalyvavo rytinėje mankštoje, ritminių šokių pamokoje, žaidė linksmąsias estafetes, judriuosius žaidimus, atliko stebėjimus, bandymus, formulavo išvadas, klausėsi specialistų patarimų. Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro darbuotojos vedė ritminių šokių pamoką.

Klasių bendruomenių sporto vakarai „Sportuojame drauge – aš ir mano šeima“ vyksta kiekvienos klasės bendruomenės pasirinktu laiku mokslo metų eigoje. Dalyvauja klasės mokiniai ir jų artimieji. Klasės bendruomenės žaidžia judriuosius ir sportinius žaidimus, dalyvauja linksmosiose estafetėse. Tai puiki galimybė dirbti komandoje, stiprinti klasės kolektyvą, tarpusavio santykius.

Sporto veiklos dienos vyko rugsėjo mėnesį ir gegužės mėnesį miesto stadione. Dalyvavo priešmokyklinės grupės vaikai ir visi 1–4 klasių mokiniai, jų tėvai. Organizuota ritminė rytinė mankšta, bėgimas, linksmosios estafetės, judrieji žaidimai, draugiškos kvadrato varžybos. Mokiniai išbandė savo jėgas ir gebėjimus įvairiose judriose veiklose, mokėsi įveikti sunkumus, nugalėti kliūtis.

Judriosios pertraukos „Aktyvus laisvalaikis“ šiltu metų laiku vyko mokyklos stadione, atvėsus orui – mokyklos sporto salėje. Pertraukų metu visi norintys 1–4 klasių mokiniai galėjo aktyviai judėti. Vaikai žaidė jiems siūlomus arba pačių pasirinktus žaidimus, aktyviai ir naudingai praleido pertraukas, stiprino sveikatą.

Plaukimo pamokos „Saugus vandenyje“ vyko pavasarį Alytaus šv. Benedikto gimnazijos baseine. Plaukti mokėsi 3–4 klasių mokiniai. Per 10–12 pamokų mokiniai išmoko saugiai elgtis vandenyje, išsilaikyti ant vandens, kvėpavimo pratimų, plaukti. Be to, jie grūdinosi ir stiprino sveikatą.

Tarpmokyklinės futbolo žaidynės „Pradinukų lyga“ vyko pavasarį. Jose dalyvavo 3–4 klasių mokinių komanda. Tai buvo puiki galimybė mokytis komandinio žaidimo, bendravimo ir bendradarbiavimo.

Tarpklasinės, tarpmokyklinės kvadrato ir „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ varžybos. Pirmajame ture mokykloje rungėsi 3–4 klasių mokiniai, po to geriausių mokinių komanda dalyvavo tarpmokyklinėse varžybose. Komandiniai žaidimai stiprina kolektyvą, moko siekti ne tik individualių, bet ir komandinių tikslų, atsakomybės.

Europos judriosios savaitės metu organizuoti įvairūs žaidimai, estafetės. Akcija „Diena be automobilio“ vyksta kiekvieną rudenį. Priešmokyklinės grupės vaikų ir 1–4 klasių mokinių 1 km eitynės vyksta kiekvieną pavasarį.

Projekto „Sveikatiada“ veiklos vyko spalio–gegužės mėn. Jose dalyvavo priešmokyklinės grupės vaikai ir visi 1–4 klasių mokiniai, mokinių tėvai. Užsiėmimus siūlė projekto organizatoriai, o mokykla juos integravo į mokomuosius dalykus, organizavo po pamokų. Šios veiklos susijusios su sveiku maistu, sportu, judriaisiais žaidimais, sveika gyvensena. Mokiniai įgijo žinių, išmoko jas taikyti praktiškai.

Sportinių žaidimų būrelį gali lankyti visi norintys mokiniai. Užsiėmimai vyksta mokyklos ir miesto stadionuose, parke, mokyklos sporto salėje pagal būrelio vadovės parengtą ir vaikų pasiūlytą planą. Mokiniai turiningai, aktyviai leidžia laiką po pamokų.

Per aktyvias sporto veiklas mokiniai įgyja žinių apie sporto reikšmę ir sveiką gyvenseną, mokosi aktyviai leisti laisvalaikį, rūpintis savo sveikata, suvokia, kad sportas stiprina sveikatą, didina darbingumą, kelia nuotaiką. Dirbdami komandoje mokiniai mokosi bendrauti ir bendradarbiauti.

Mokinių veiklos rezultatai vertinami ir žymimi kiekvienos veiklos pabaigoje pagal renginio vadovo parengtus kriterijus.

attachment Prisegtas failas
Alytaus_Senamiescio-r

edit Savivaldybė: Alytaus m. sav.
add Sritis: Fizinis aktyvumas
person_pin Mokykla: Alytaus Senamiesčio pradinė mokykla
place Adresas: Birutės g. 26, Alytus
person_pin Vykdytojas: Violeta Mikalauskienė
phone Telefonas: +370 315 73681
mail El. paštas: mivileta@gmail.com

Mokyklos tinklalapis

Birštono gimnazijos iniciatyvos

Gimnazija vykdo prevencijos ir sveikatos stiprinimo veiklas, kurių temos numatomos iš anksto ir yra susijusios su fiziniu aktyvumu, sveika gyvensena, saugia aplinka. Ikimokyklinio amžiaus vaikai ir 1–4 klasių mokiniai (156 pradinukai) dalyvavo Europos Jjudrumo savaitės renginiuose Birštono gimnazijoje. Renginio „Judėk ir auk sveikas“ metu vaikai kartu su tėvais (15 tėvų) varžėsi sporto rungtyse. Renginio trukmė – 2 valandos. Jį organizavo pradinių klasių pedagogės ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui, jos bendradarbiavo su kūno kultūros mokytojais ir darželio „Vyturėlis“ auklėtojomis. Mokiniai varžėsi ikimokyklinio amžiaus, 1–2 klasių ir 3–4 klasių grupėse. Buvo svarbu ne laimėti, o dalyvauti. Šio renginio dalyviai galėjo įsitikinti, kad užsiimti fizine veikla gali būti smagu. Taip pat 1–4 klasių mokiniams buvo organizuotos judriosios pertraukos. Auklėtojos kartu su mokiniais vieną pertrauką per dieną šoko pagal interaktyvius filmukus. Varžybos buvo fotografuojamos, straipsnis paskelbtas gimnazijos interneto svetainėje.

Kitas tradicinis renginys „Rudenėlio taku“ vyko Birštono gimnazijos aktų salėje ir truko apie valandą. Jo metu 156 pradinių klasių mokiniai dalyvavo sporto rungtyse, kalbėjo apie mitybos ypatumus. Sveikatos specialistė pristatė pranešimą apie rudens daržo ir sodo gėrybes, visi diskutavo, išsakė nuomonę. Renginį organizavo pradinių klasių pedagogės ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui, jos bendradarbiavo su tėvais, muzikos mokytoja. Renginys buvo fotografuojamas, straipsnis paskelbtas gimnazijos interneto svetainėje.

5 klasės ir 7 klasės mokiniai kartu su auklėtojais ir sveikatos priežiūros specialiste dalyvavo konkurse „Sveikuolių sveikuoliai“. Pirmasis etapas organizuotas Birštono savivaldybėje. Mokiniai kelias savaites ruošėsi konkursui (domėjosi sveikos mitybos, žmogaus saugos, pirmosios pagalbos, žalingų įpročių prevencijos temomis) ir varžėsi savo amžiaus grupėse gimnazijoje. Organizuoti du renginiai, kiekvienas jų truko po valandą. Mokiniai sprendė sveikos gyvensenos testus, dalyvavo viktorinoje, atliko įvairias komandines ir individualias užduotis. Laimėjusios komandos atstovavo Birštono gimnazijai antrame konkurso etape, vykusiame Kėdainiuose. Mokiniai pasisėmė naujos patirties, todėl kitą kartą bus aiškiau, kaip pasirengti šiam konkursui. Renginiai buvo fotografuojami, straipsnis paskelbtas gimnazijos interneto svetainėje ir socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje.

Saugią aplinką Birštono gimnazijoje padeda kurti pirmosios pagalbos mokymai. Kelerius metus mokykloje vyksta tęstinis projektas, kurį organizuoja Raudonojo Kryžiaus specialistai 6 klasių mokiniams (apie 45 mokinius kasmet). Projektas įvairinamas naujomis veiklomis Mokiniai praktiškai mokosi gaivinti žmogų, aptaria ir sprendžia įvairias situacijas. Užsiėmimai trunka 45 minutes. Renginiai fotografuojami, straipsnis skelbiamas gimnazijos interneto svetainėje. Mokykloje pirmosios pagalbos mokomi 7–8 ir I–IV klasių mokiniai. Pavienės pamokos vedamos III–IV klasių mokiniams, o jaunesnieji gauna kursų baigimo pažymėjimus.

Apie keturiasdešimt III klasių mokinių kasmet dalyvauja 4 valandas trunkančiame seminare‑renginyje „Protingas eismas“, kuriame kalbama apie psichotropinių medžiagų ir alkoholio vartojimą, vairavimą apsvaigus. Renginį organizuoja Kauno rajono visuomenės sveikatos biuras. Seminaro lektorės – biuro specialistės. Varžybos buvo fotografuojamos, straipsnis skelbtas gimnazijos interneto svetainėje. Saugiai aplinkai gimnazijoje kurti nuolat tobulinama budėjimo pertraukų metu sistema: mokinių budėjimą vertina mokytojai, kurie su jais budi. Renkama geriausiai budėjusi klasė, kuri mokslo metų pabaigoje apdovanojama ekskursija.

attachment Prisegtas failas
Birštono gimnazija_r

edit Savivaldybė: Birštono sav.
add Sritis: Sveikos gyvensenos ugdymas
person_pin Mokykla: Birštono gimnazija
place Adresas: Kęstučio g. 29, Birštonas
person_pin Vykdytojas: Asta Ferevičienė
phone Telefonas: +370 319 65703
mail El. paštas: asta.ferev@gmail.com

Mokyklos tinklalapis

Biržų „Aušros“ pagrindinės mokyklos iniciatyvos

Projektas „Sveikai valgau, daugiau judu – kietas esu“ vyko 2017 m. lapkričio 7–10 dienomis. Lapkričio 8 d. IKT klasėje vyko integruotos kūno kultūros pamokos – šešiasdešimt šeštokų analizavo sveikos mitybos piramidę, aptarė, kokią įtaką sveikatai turi mitybos įpročiai, atsakinėjo į įvairius klausimus, sprendė kryžiažodžius. Lapkričio 7–8 dienomis šešiasdešimt keturi septintokai dalyvavo netradicinėje pamokoje ,,Taisyklinga mityba. Valgymo sutrikimai“. Pamokas vedė mokyklos sveikatos priežiūros specialistė. Mokiniai klausėsi paskaitos, atsakinėjo į klausimus, aptarė sveiką mitybą, dienos racioną ir sužinojo, kiek žingsnių reikia nueiti per dieną paaugliui. Lapkričio 10 dieną vyko integruotos sveikatos ugdymo ir kūno kultūros pamokos 2–4 klasių mokiniams (dalyvavo 176 mokiniai). Jie susipažino su sveikos mitybos piramide, sprendė kryžiažodžius, atsakinėjo į įvairius klausimus ir jėgas išbandė įvairiose estafetėse.

Projekto veiklose dalyvavę mokiniai įgijo naujų žinių, patirties. Veiklų rezultatai buvo apibendrinti paskutinę projekto dieną: aptartos visos veiklos, jų tikslingumas, kaip mokiniai įsitraukė į veiklas, kaip susidomėjo, įvertintos bendrųjų kompetencijų ir gyvenimo įgūdžių ugdymo programos sveikatos stiprinimo kompetencijos tobulinimo  galimybės mokykloje. Pagrindinis projekto partneris – Biržų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.

Akcija „Aktyvus rugsėjis“ vyko 2017 m. rugsėjo 22 dieną. Joje dalyvavo šimtas keturiasdešimt 1–4 klasių mokinių. Pamoką apie saugų eismą vedė bendruomenės policininkas, mokyklos sveikatos priežiūros specialistė mokiniams pasakojo, kodėl judėti sveika, ir pamokė, kaip taisyklingai atlikti rytinę mankštą. Sporto salėje buvo organizuotos linksmosios estafetės. Klasėse 1–2 klasių mokiniai piešė savo kelią į mokyklą, 3–4 klasių mokiniai kūrė ketureilį ,,Diena be automobilio“. Mokiniai įgijo patirties, draugiškai atliko įvairias užduotis, sužinojo, kaip automobiliai teršia aplinką ir kaip galima prisidėti saugant mūsų gamtą. Piešiniai ir geriausi ketureiliai buvo eksponuojami mokyklos stenduose. Projekto partneriai: Biržų policijos komisariatas, Biržų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.

Projektinis darbas „Paauglių fizinio aktyvumo ir mitybos įpročiai vyko 2018 m. sausio 17 dieną. Jį atliko, apibendrino ir pristatė 22 mokiniai. Apklausoje dalyvavo šimtas penkiasdešimt vienas 5–7 klasių mokinys. Darbo grupės mokiniai, pasiskirstę į penkias grupes, surinko anketas, išanalizavo gautus duomenis ir pateikė išvadas. Apklausos rezultatai parodė, kad mūsų mokyklos mokiniai gana aktyviai užsiima fizine veikla ir turi įgiję sveikos mitybos įgūdžių. Atlikdami tiriamąjį darbą mokiniai įvertino savo polinkius ir gabumus, asmeninius gebėjimus, įgijo žinių, praktinių gebėjimų. Darbai parodė, koks kiekvieno mokinio gebėjimų lygis (atitinkantis jo amžiaus grupei keliamus tikslus, siekius ir ugdymosi patirtį).

Mokykla dalyvauja ES struktūrinių fondų projekte, kurio tikslas – modernizuoti ir kūrybiškai, aktyviai edukacinei veiklai pritaikyti mokyklos sporto salę ir įrengti naujas patalpas aerobikos ir atletinės gimnastikos užsiėmimams, sukurti naujų erdvių mokinių poilsiui.

Mokykla skatina mokinių fizinį aktyvumą organizuodama penktokų mokymus dviratininko pažymėjimui gauti. Taip pat mokykloje įrengta stoginė dviračiams laikyti, tad mokiniai į mokyklą gali atvykti dviračiais.

 

attachment Prisegtas failas
Birzu_Ausros_r.docx

edit Savivaldybė: Biržų r. sav.
add Sritis: Sveikos gyvensenos ugdymas
person_pin Mokykla: Biržų „Aušros“ pagrindinė mokykla
place Adresas: Vytauto g. 47, Biržai
person_pin Vykdytojas: Laima Kėželienė, kūno kultūros mokytoja metodininkė
phone Telefonas: +370 682 40117
mail El. paštas: laimakez@gmail.com

Mokyklos tinklalapis

Biržų r. Medeikių pagrindinės mokyklos iniciatyvos

 • Mokykla yra sveikatą stiprinančių mokyklų tinklo narė. Sveikatą stiprinančių mokyklų renginiuose dalyvauja 90 proc. mokyklos mokinių ir mokytojų. Kiekvieną rudenį ir pavasarį organizuojami renginiai, skirti fiziniam aktyvumui skatinti. Šių renginių mokiniai ypač laukia. Sportas mūsų mokyklos mokiniams labai reikalingas ir naudingas. Daugelis mokinių, priklausančių socialinės rizikos šeimoms, laisvalaikį leidžia žaisdami kompiuterinius žaidimus. Ypač tai pastebima pertraukų metu, kai mokiniai pasibaigus pamokai įninka į savo mobiliuosius telefonus. Todėl pasitarę su tėvais ir vaikais nutarėme skatinti mokinių fizinį aktyvumą, jam skiriame ypatingą dėmesį. Buvo organizuotos pratybos „Kūno dizainas“, kurias vedė Biržų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistė. Mokiniai mokėsi stiprinti raumenis, tobulinti savo kūną. Mokiniams tai labai patiko, todėl jie pageidavo daugiau tokių užsiėmimų. Šiose pratybose dalyvavo 1–10 klasių mokiniai. Biržų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistė vedė pamoką „Kūno analizė“, kurios metu mokiniai sužinojo, kurias kūno dalis reikia tobulinti, kaip apskaičiuoti kūno masės indeksą.
 • Mokinių judėjimui pertraukų metu skatinti buvo organizuota pertraukų mankšta (2016–2017 mokslo metų antrasis pusmetis). Per pertraukas mokiniai ne tik mankštinosi, bet ir šoko. Ši veikla labai patiko ir mokiniams, ir mokytojams.
 • Mokykla vykdė Biržų rajono jaunimo ir su jaunimu dirbančių organizacijų veiklos rėmimo programos projektą „Laisvalaikį leisk sportuodamas“. Biržų rajono Medeikių pagrindinėje mokykloje mokosi nemažai vaikų iš vaikų globos namų (VŠI „Vaiko užuovėja“), priklausančių socialinės rizikos šeimoms, turinčių specialiųjų ugdymosi poreikių. Mokykla atliko tyrimą ir nustatė, kad vieni iš svarbiausių jaunimo poreikių yra:
 • turiningai leisti laisvalaikį;
 • sportuoti.
 • Žinodami, kokie yra jaunimo poreikiai, koks jų laisvalaikio užimtumas, norėjome, kad mokiniai dažniau naudotųsi mokyklos sporto salės infrastruktūra, laisvalaikį leistų sportuodami. Dažnam mokiniui kūno kultūros pamokos mokykloje yra vienintelė fizinio aktyvumo forma. Čia jis gali ir turi gauti pagalbą, rekomendacijas ir patarimus. Todėl mums buvo labai svarbu sutelkti dėmesį į mokinių pamėgtus sporto užsiėmimus mokykloje ir paskatinti jaunimą aktyviau naudotis mokyklos infrastruktūra, prasmingai leisti laisvalaikį. Šio projekto partneriai VŠI „Vaiko užuovėja“, taip pat įsitraukė ir Medeikių kaimo bendruomenė. Projekte dalyvavo visa mokyklos bendruomenė: vaikai, mokytojai, tėvai. Projektas baigtas, tačiau dar ir šiandien ne tik mokyklos vaikai, bet ir kaimo jaunimas laisvalaikį leidžia sportuodamas. Šios veiklos rezultatai matomi ir labai naudingi, nes mokinių ir kaimo jaunimo laisvalaikis tapo daug prasmingesnis.
 • Mokykla dovanojo edukacinę išvyką projektui „Dovana Lietuvai“, kurios metu mokiniai ne tik susipažino su gimtuoju kraštu, bet ir aktyviai leido laiką nuotykių parke Anykščiuose. Ši dovana mokiniams patiko, jie pageidavo dar vieno apsilankymo šiame ar kitame parke, kur galėtų aktyviai leisti laisvalaikį.

Mokykla dalyvavo Neformaliojo švietimo asociacijos „Jaunimo akademija“ organizuotoje akcijoje „Diena kitaip“. Jos metu visa mokykla dalyvavo netradicinėje veikloje. Mokykloje daug dėmesio skiriame sveikatai stiprinti ir sveiko gyvenimo būdo nuostatoms formuoti, todėl nutarėme šios akcijos metu propaguoti sveiką gyvenseną. Šią dieną mokiniai ir mokytojai mokėsi šiaurietiško ėjimo technikos, išbandė šiaurietiško ėjimo trasą aplink mokyklą. Inventoriumi aprūpino K. Strelcovas. Per kitą pamoką didelio susidomėjimo sulaukė sumo varžybos, kuriose dalyvavo 1–10 klasių mokiniai. Savo puikiu pasirodymu sumo varžybose stebino mokinių tėvai, kurie varžėsi su mokiniais.

attachment Prisegtas failas
Birzu_Medeikiu_r

edit Savivaldybė: Biržų r. sav.
add Sritis: Sveikos gyvensenos ugdymas
person_pin Mokykla: Biržų r. Medeikių pagrindinė mokykla
place Adresas: Biržų g. 39, Medeikių k., Biržų r.
person_pin Vykdytojas: Vida Tatorienė, kūno kultūros mokytoja
phone Telefonas: +370 610 44605
mail El. paštas: tatvidster@gmail.com

Mokyklos tinklalapis

Biržų r. Nemunėlio Radviliškio pagrindinės mokyklos iniciatyvos

Programa „Zipio draugai“ mokykloje buvo įgyvendinama 2017–2018 mokslo metais. Programa skirta ikimokyklinio ugdymo grupės 6 metų vaikams. Jie užsiėmimų metu mokėsi valdyti emocijas. Po užsiėmimų vaikai gebėjo jas įvardyti.

OLWEUS patyčių prevencijos programa, skirta visai mokyklos bendruomenei, buvo vykdoma mokykloje 2017–2018 mokslo metais. Dalyvavo 3–10 klasių mokiniai, mokytojai, mokyklos darbuotojai. Jie susirinkimų, renginių, klasių valandėlių metu parengė klasės taisykles, jų laikėsi, mokėsi atpažinti ir įvardyti patyčias. Programos rezultatai – sumažėjo patyčių.

Akcijos ir tradiciniai renginiai vyko mokykloje 2016–2017 mokslo metais. Juose dalyvavo 1–10 klasių mokiniai. Vyko sporto užsiėmimai, komandiniai žaidimai. Dalyviai patyrė daug teigiamų emocijų.

attachment Prisegtas failas
Birzu_Nemuelio_Radviliskio

edit Savivaldybė: Biržų r. sav.
add Sritis: Sveikos gyvensenos ugdymas
person_pin Mokykla: Biržų r. Nemunėlio Radviliškio pagrindinė mokykla
place Adresas: Santakos g. 2, Nemunėlio Radviliškis, Biržų r.
person_pin Vykdytojas: Vaida Vaitaitytė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui
phone Telefonas: +370 640 24988
mail El. paštas: vvaitaityte@gmail.com

Mokyklos tinklalapis

Biržų r. Pačeriaukštės Petro Poškaus pagrindinės mokyklos iniciatyvos

2017 m. mokykla pripažinta sveikatą stiprinančia mokykla.

Socializacijos projektas „Sportuokime, judėkime, draugaukime“.

Vasaros sveikatinimo sporto stovyklos 1–4 ir 5– 10 klasių mokiniams.

Šalies konkursas „Sveikuolių sveikuoliai“.

Jau aštuoniolika metų kasmet vyksta signataro P. Poškaus taurės lengvosios atletikos varžybos.

Jau dešimt metų organizuojamos pradinių klasių mokinių lengvosios atletikos varžybos.

Organizacijos „Gelbėkit vaikus“ Solidarumo bėgimas.

Akcija „Aktyvus rugsėjis“.

Pradinukų judrumo akcija „Pasportuokime kitaip – strykt pastrykt“.

Sveikatinimo dienos, kalėdinis protmūšis.

Projektas „Sveikata – visus metus“.

Projektas „Sportuokime, judėkime – sveikai gyvenkime“.

Lietuvos ir rajono mokinių sporto žaidynės.

Mokykla jau daug metų aktyviai dalyvauja šalyje vykstančiuose sporto, sveikatinimo renginiuose ir akcijose. Mokykla Lietuvos mokyklų žaidynėse yra pasiekusi gerų rezultatų – tris kartus tapo Lietuvos mokyklų žaidynių nugalėtoja, vieną kartą užėmė antrąją vietą, o 2016–2017 mokslo metais užėmė trečiąją vietą. Daug mokyklos auklėtinių yra tam tikrų sporto šakų varžybų, konkursų nugalėtojai ir prizininkai. Mokykla – daugkartinė rajono spartakiados nugalėtoja.

Mokykloje yra gilios sporto tradicijos. Mokyklos organizuojamuose renginiuose, varžybose, akcijose dalyvauja Joniškio r. Gasčiūnų, Joniškio r. Gataučių Marcės Katiliūtės, Pasvalio Svalios, Kupiškio r. Noriūnų Jono Černiaus pagrindinių mokyklų mokiniai. Mokinių pasiekimus skelbėme mokyklos tinklapyje, rajono spaudoje. Mokykloje įsteigta nominacija „Geriausias metų mokyklos sportininkas“. Mokiniai už aktyvų dalyvavimą ir pasiektus rezultatus skatinami išvykomis į baseiną, krepšinio varžybas ir kt. Sporto salėje atidaryta geriausių mokyklos sportininkų nuotraukų paroda.

Mokyklos mokiniai dalyvauja ne tik varžybose, bet ir įvairiose sveikatinimo akcijose ir renginiuose, pvz., organizacijos „Gelbėkit vaikus“ Solidarumo bėgime, akcijoje „Judriosios pertraukos“, vasaros stovyklose.

attachment Prisegtas failas
Birzu_Paceriaukstes_r.docx

edit Savivaldybė: Biržų r. sav.
add Sritis: Sveikos gyvensenos ugdymas
person_pin Mokykla: Biržų r. Pačeriaukštės Petro Poškaus pagrindinė mokykla
place Adresas: Mokyklos g. 3, Pačeriaukštė, Biržų r.
person_pin Vykdytojas: Vita Rimavičienė, kūno kultūros mokytoja metodininkė
phone Telefonas: +370 674 11880
mail El. paštas: vitabrigita@yahoo.com

Mokyklos tinklalapis

Eitminiškių gimnazijos iniciatyvos

Solidarumo bėgimas vyko 2017 m. spalio 3 d. Mokiniai susipažino su projekto tikslu ir uždaviniais. Bėgime dalyvavo visi norintys mokiniai, mokytojai, tėvai. Dalyviai buvo apdovanoti diplomais, prizais. Paaukota Zambijos ir Lietuvos vaikams.

Gimnazijoje organizuotose stalo teniso varžybose dalyvavo 5–6 klasių ir I–III klasių mokiniai. Varžybos vyko neformaliojo ugdymo metu, prizininkai apdovanoti diplomais, prizais. Tinklinio varžybose dalyvavo I–IV klasių mokiniai, sporto dienos metu 5–8 ir I–IV klasių mokiniai rungėsi įvairiose sporto rungtyse. Judriųjų pertraukų veiklose dalyvavo aktyvesni mokiniai, o geriausi apdovanoti vaisiais.

2017 m. lapkričio 13–17 d. įvyko pirmasis Erasmus+ projekto „Be healthy, be smart, be European“ partnerių susitikimas Vokietijoje, Dormageno mieste. Mūsų gimnazijai atstovavo projekto koordinatorė, matematikos ir informacinių technologijų mokytoja Svetlana Sčastnaja ir 4 mokiniai. 2018 metais projekto dalyvių laukia susitikimai Italijoje (Sicilijoje), Lietuvoje, Prancūzijoje (Korsikoje).

Mokykloje buvo minima Saugesnio interneto diena. Taip pat mokykla yra SIA 4 ambasadorė . 2017 m. gruodžio 18 d. gimnazijos mokiniai M. Mažvydo bibliotekoje dalyvavo Saugesnio interneto jaunimo forume.

 

attachment Prisegtas failas
Eitminiskiu_r.docx

edit Savivaldybė: Vilniaus r. sav.
add Sritis: Fizinis aktyvumas
person_pin Mokykla: Eitminiškių gimnazija
place Adresas: Bažnyčios g. 26, Eitminiškių k., Nemenčinės sen., Vilniaus r.
person_pin Vykdytojas: Aivaras Brindza, kūno kultūros mokytojas
phone Telefonas: +370 696 66147
mail El. paštas: aivaras.brindza@gmail.com

Mokyklos tinklalapis

Jonavos r. Barupės mokyklos iniciatyvos

 1. Projekto „Sveikatiada“ veiklos („Košės diena“, „Sveikatiados pietų lėkštė“, „Sveikatiados maisto detektyvai“, krosas aplink Kuigalių gyvenvietę) vyksta mokykloje, Kuigalių kaimo apylinkėse. Mokiniai susipažįsta su sveikos mitybos įpročiais, atlieka užduotis, mokosi sveikai maitintis, sportuoja. Vyksta įvairios varžybos. Užsiėmimai vyksta visus mokslo metus. Pasiekimai aptariami kartu su mokiniais po veiklų.
 2. „Be active“ sporto diena vyko mokyklos sporto salėje rugsėjo mėnesį. Mokiniai kartu su mokytojais šoko įvairius šokius. Dalyvavo visa mokykla – nuo mažiausio iki didžiausio.
 3. Europos judrumo savaitės renginiai (dviračių lenktynės, kvadrato varžybos, šokių fiesta) vyko visą rugsėjo savaitę mokyklos sporto salėje, sporto aikštyne. Mažesnieji mokiniai rungtyniavo dviračių rungtyse, vyresnieji – kvadrato varžybose, o galiausiai visa mokyklos bendruomenė dalyvavo šokių fiestoje.
 4. Plaukimo pamokos Jonavos miesto plaukimo baseine. Nuo lapkričio mėnesio iki kovo mėnesio kartą per savaitę 2–4 klasių mokiniai miesto baseine mokėsi plaukti. Dalis mokinių išmoko plaukti.
 5. Turizmo diena visada vyksta Kuigalių kaimo apylinkėse. Renginyje dalyvauja ir kitų mokyklų mokiniai. Dalyviams būna parengiamos įvairios rungtys, kartu įtraukiama ir Kuigalių kaimo bendruomenė.
 6. Kasmetinis organizacijos „Gelbėkit vaikus“ Solidarumo bėgimas.
 7. Rajono mokyklų krepšinio turnyras vyksta mokyklos sporto salėje gruodžio mėnesį.
 8. Visuotinė mokyklos mankšta vyksta mokyklos sporto aikštyne spalio mėnesį.
 9. Sporto turnyras šeimoms „Sportuoja visa šeima“ vyksta mokyklos sporto salėje vasario mėnesį. Sportuoti ateina mokiniai su tėvais, seneliais, seserimis ir broliais.

attachment Prisegtas failas
Jonavos_Barupės_mokykla_r

edit Savivaldybė: Jonavos r. sav.
add Sritis: Sveikos gyvensenos ugdymas
person_pin Mokykla: Jonavos r. Barupės mokykla
place Adresas: Sodų g. 1A, Kuigalių k., Jonavos r.
person_pin Vykdytojas: Dalia Vilkelienė
phone Telefonas: +370 349 42317
mail El. paštas: mokykla@barupe.jonava.lm.lt

Mokyklos tinklalapis

Jonavos r. Bukonių mokyklos daugiafunkcinio centro iniciatyvos

Sėkmingiausia 2016–2017 mokslo metų iniciatyva buvo „Judėk: eik arba bėk – tik kartu ir nestovėk“. Rugsėjo 19 d. Europos judrumo savaitės renginyje „Judėk: eik arba bėk – tik kartu ir nestovėk“ dalyvavo ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo grupių vaikai ir 1–4 klasių mokiniai. Renginio dalyviai sužinojo apie Europos judrumo savaitės iniciatyvą, judėjimo svarbą kiekvienam žmogui. Visi dalyvavo aktyvioje ir nuotaiką keliančioje mankštoje, kurią vedė sveikatos priežiūros specialistė Irma Danielė. Rytinė mankšta – tai žvalumo, energijos užtaisas visai likusiai dienai ir ypač naudinga sveikatai. Dalyviai, atlikę mankštą, bėgo du ratus mokyklos stadione, mokėsi taisyklingai atlikti įvairius pratimus su lauko treniruokliais. Visiems dalyvavusiems rytinėje mankštoje ir bėgusiems stadione Jonavos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras padovanojo muilo burbulų ir balionų, kurie suteikė daug teigiamų emocijų.

Rugsėjo 20 d. vyko orientavimosi varžybos „Judėk: eik arba bėk – tik kartu ir nestovėk“. Tai Europos judrumo savaitės renginys Bukonių seniūnijoje. Varžybose dalyvavo 8 komandos, kurias sudarė 5–10 klasių mokiniai, mokytojai ir pagalbą mokiniui teikiantys specialistai, judėję link Bukonių kaimo planuose pažymėtų vietų. Bukonių seniūnijos darbuotojai, Bukonių kaimo bendruomenės nariai laukė dalyvių numatytose vietose, kuriose reikėjo atlikti skirtas užduotis. Bukonių priešgaisrinėje komandoje reikėjo kuo greičiau suvynioti gaisro gesinimo žarnas, Jonavos pirminės sveikatos priežiūros centro Bukonių ambulatorijoje – kuo ilgiau išlaikyti oro balioną ore pučiant visai komandai kartu. Dar reikėjo kiekvienam komandos nariui įkalti po vinį, išmatuoti kelio ženklo aukštį, ilgį, plotį, apsisukti po penkis kartus aplink lazdą, suskaičiuoti visos gatvės elektros stulpus, žingsniuoti su žingsniuokliu. Visas komandas lydėjo gera nuotaika ir sutarimas, nesvarbu, kad reikėjo įveikti ne vieną kilometrą saugant savo komandos simbolį – oro balioną. Visos komandos buvo paskatintos rėmėjų prizais, kurie padėjo papildyti dalyvių išnaudotą energiją. Džiaugiamės, kad visi renginio dalyviai smagiai bendravo, bendradarbiavo, judėjo ir taip stiprino savo sveikatą.

attachment Prisegtas failas
Jonavos_Bukoniu_r

edit Savivaldybė: Jonavos r. sav.
add Sritis: Fizinis aktyvumas
person_pin Mokykla: Jonavos r. Bukonių mokykla daugiafunkcis centras
place Adresas: Jonavos g. 2, Bukonių k., Bukonių sen., Jonavos r.
person_pin Vykdytojas: Irma Rodaitienė, direktorės pavaduotoja ugdymui
phone Telefonas: +370 652 41066
mail El. paštas: i.rodaitiene@gmail.com

Mokyklos tinklalapis

Jonavos R. Samulevičiaus progimnazijos iniciatyvos

Rengėme sveikos gyvensenos renginį visų 5 klasių mokiniams ir jų tėvams (dalyvavo apie 100 dalyvių). Renginys buvo integruotas su technologijų, dailės, užsienio kalbų pamokomis. Per pamokas mokiniai aptarė, kas yra sveikas maistas, kokia fizinio aktyvumo nauda. Vakare renginys vyko sporto salėje ir fojė, renginio trukmė 3 valandos. Mokiniai kartu su tėveliais dalyvavo įvairiose estafetėse, žaidė kvadratą, krepšinį. Po to ragavo pačių mokinių pagamintą sveiką maistą. Sporto salėje buvo eksponuojami mokinių piešiniai sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo temomis. Pertraukų metu visiems šoko sportinių šokių kolektyvas „Magija“.

Kovo 11‑osios visuotinėse eitynėse dalyvavo apie 300 žmonių (mokiniai, jų tėvai ir mokytojai). Dalyviai, skanduodami mokyklos susikurtą šūkį ir plevėsuodami didžiule Lietuvos valstybės vėliava, susirinko prie Jonavos miesto savivaldybės ir žygiavo du kilometrus.

Kalėdiniame krepšinio turnyre dalyvavo šešios rajono gimnazijų ir progimnazijų komandos. 7–9 klasių mokiniai žaidė krepšinį. Turnyras vyko sporto salėje, truko apie 2 valandas.

Organizavome judriąsias pertraukas. Jų metu 3–4 ir 5–8 klasių mokiniai mankštinosi, atsakinėjo į klausimus sveikatos tema, o už teisingus atsakymus gavo vaisių (mus remia Visuomenės sveikatos biuras). Mokiniai galėjo pasisverti, sužinoti, kaip atliekamas dirbtinis kvėpavimas. Visi šie renginiai vyko sporto salėje pertraukų metu.

Dalyvavome nacionaliniame renginyje „Sveikatą stiprinančių mokyklų banga per Lietuvą“.

Organizuojame renginį 5 klasių mokiniams ir jų tėvams „Mes kartu jėga“, kalėdinį krepšinio turnyrą rajono mokykloms, dalyvaujame visuotinėse eitynėse Kovo 11‑ajai paminėti, akcijose „Diena be automobilio“, „Aktyvus rugsėjis“, „Diena be bandelės“, „Sveikas maistas“, Europos judėjimo savaitės renginiuose, projekte „Olimpinė karta“, Lietuvos mokyklų žaidynėse, organizuojame judriąsias pertraukas.

attachment Prisegtas failas
Jonavos R. Samulevičiaus progimnazija_r.docx

edit Savivaldybė: Jonavos r. sav.
add Sritis: Sveikos gyvensenos ugdymas
person_pin Mokykla: Jonavos R. Samulevičiaus progimnazija
place Adresas: Chemikų g. 140, Jonava
person_pin Vykdytojas: Diana Sadauskienė
phone Telefonas: +370 682 56528
mail El. paštas: diana.sadausk@gmail.com

Mokyklos tinklalapis

Jonavos r. Panoterių Petro Vaičiūno pagrindinės mokyklos iniciatyvos

Esame Europos Sąjungos finansuojamo projekto „Bendruomeninės veiklos stiprinimas Panoterių krašte, kuriant galimybes sporto ir laisvalaikio užimtumui“ partneriai. Mokyklos bendruomenė dalyvavo šio projekto renginiuose.

Eil. nr.

Renginys

Tikslas

Kam skirtas

Pastabos

1.

Akcija „Pavojus keliuose žiemą“

 

Su įvairaus amžiaus mokiniais kuo kūrybiškiau aptarti, kokie

galimi pavojai žiemos kelyje į mokyklą ir iš jos

1–10 klasių mokiniams

 

 

2.

Šeimų žiemos sporto šventė

Įtraukti į sportinę veiklą kuo daugiau mokyklos mokinių ir tėvų komandų, ugdyti sportinę dvasią šeimose

Mokyklos mokinių šeimoms

 

Tradicinėje šventėje dalyvavo Panoterių krašto bendruomenė

3.

Akcija „Neužmiršk pasirūpinti savo sveikata“

Kuo plačiau skleisti sveiko gyvenimo vertybes

Mokyklos, miestelio bendruomenėms

Pasidalyta gerąja patirtimi šalyje

4.

Sporto ir sveikatinimo diena

 

Kultūrinė ir pažintinė diena, skirta sveikatinimui

 

1–10 klasių mokiniams

 

Organizuojama kiekvieną pavasarį, renginio metu vyksta ir civilinės saugos pratybos

5.

Panoterių krašto bendruomenės organizuojama rudens sporto šventė

Kuo daugiau bendruomenės narių sudominti rudens šventės renginiais

 

Įvairaus amžiaus žmonėms, kuriems rūpi sveikata

 

Mokykla buvo Panoterių krašto bendruomenės projekto partnerė

6.

Seminaras „Judėjimo svarba įvairaus amžiaus žmonėms“

Mokytis naudotis laisvalaikio užimtumo sporto erdvės įrenginiais ir skatinti fizinį aktyvumą

Įvairaus amžiaus žmonėms, kuriems rūpi sveikata

Mokykla buvo Panoterių krašto bendruomenės projekto partnerė

 

Rezultatai: mokiniai sužinojo apie kelyje tykančius pavojus, mokyklos bendruomenė įsitikino sveikos gyvensenos nauda, buvo organizuota įdomi fizinė veikla įvairaus amžiaus bendruomenės nariams, dalyviai išmoko naudotis laisvalaikio užimtumo sporto erdvės įrenginiais ir tapo fiziškai aktyvūs, su visa krašto bendruomene pasidalyta gerąja patirtimi sveikos gyvensenos tema.

Projekto akimirkos užfiksuotos nuotraukose. Jos buvo paskelbtos mokyklos interneto svetainėje ir socialinio tinklo paskyroje.

Ilgalaikio tęstinio projekto „Sveikame kūne sveika siela“ metu buvo organizuoti jau minėti mokyklos renginiai, varžybos, akcijos ir stovyklos. Kiekvieną mėnesį buvo organizuota bent viena aktyvi fizinė, sveiką gyvenseną propaguojanti veikla. Jose dalyvavo mūsų ir kitų Jonavos rajono mokyklų 1–10 klasių mokiniai. Projekto partneriai Panoterių krašto bendruomenė ir Jonavos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras. Pasiekti rezultatai: mokiniai aktyviai dalyvavo varžybose, pagerėjo mokinių sveikata ir drausmė, mokiniai turiningai praleido laisvalaikį ir dažniau ėmė rinktis aktyvų poilsį.

Projekto akimirkos užfiksuotos nuotraukose. Jos paskelbtos mokyklos interneto svetainėje ir socialinio tinklo paskyroje.

attachment Prisegtas failas
Panoterių Petro Vaičiūno pagrindinė mokykla_r

edit Savivaldybė: Jonavos r. sav.
add Sritis: Sveikos gyvensenos ugdymas
person_pin Mokykla: Jonavos r. Panoterių Petro Vaičiūno pagrindinė mokykla
place Adresas: P. Vaičiūno g. 32, Panoterių mstl., Jonavos r.
person_pin Vykdytojas: Rigvita Kunevičienė
phone Telefonas: +370 349 47330
mail El. paštas: rigvitak5@gmail.com

Mokyklos tinklalapis

Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos iniciatyvos

Mokyklos mokiniai ir mokytojai nuolat dalyvauja rajoninėse, šalies ir tarptautinėse kvadrato, krepšinio, futbolo, tinklinio, golfo, imtynių, karatė, „Drąsūs stiprūs vikrūs“ varžybose, žygiuose pėsčiomis ir dviračiais.

Projekto „Sveikatiada“ veiklos:

 • „Vaisių ir daržovių mitingas“;
 • Sveikos mitybos diena;
 • „Pusryčių fiesta“;
 • sporto mugė;
 • „Šok ir nesustok“;
 • „Mankštakiada“;
 • Vandens diena;
 • „Linksmieji maisto piramidės personažai“;
 • Lietuvos sveikuolių klasės rinkimai.

Kasmet mokykloje vyksta tradiciniai sveikatos stiprinimo renginiai: sveikatos ir sporto dienos, sveikatinimo savaitė, minima Pasaulinė diena be tabako, Žemės diena, Pasaulinė vaikų gynimo diena, Tolerancijos diena, AIDS diena, Sveikos mitybos diena.

Organizuojamos sveikatos stiprinimo paskaitos: „Sveika mityba“, „Fizinis aktyvumas“, „Mesk – laimėsi, nepradėk – nugalėsi!“, „Gyvenu ne tam, kad valgyčiau, o valgau tam, kad gyvenčiau“, „Atsakingai žvelk į lytinius santykius“, „Sielos, kūno ir aplinkos švara“. Organizuojame pokalbius: „Priklausomybių ligos, kas tai?“, „Skausmas ir džiaugsmas metrais“, „Pyktis, kas tai?“, „Kaip konstruktyviai spręsti konfliktus?“, „Mano vertybės“.

Mokykloje lankosi ir skaito paskaitas aktualiomis sveikatos stiprinimo ir saugojimo temomis sveikatos specialistai. Periodiškai vykdomos darbuotojų pirmosios pagalbos žinių ir įgūdžių mokymo ir privalomų higienos įgūdžių mokymo programos. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė kaupia, sistemina ir analizuoja duomenis apie mokinių sveikatą, periodiškai juos aptaria ir apibendrintus pristato mokyklos bendruomenei. Mokykloje nuolat vykdoma traumų apskaita, analizė ir prevencija.

Pasiekimai rajono, šalies sporto konkursuose, olimpiadose: pirmoji vieta iškovota dvidešimt šešis kartus, antroji vieta – dvidešimt devynis kartus, trečioji vieta – dvylika kartų.

Mokyklos mokiniai tapo laureatais, prizininkais, nugalėtojais dvidešimt septynis kartus.

attachment Prisegtas failas
Joniskio_Saules_r

edit Savivaldybė: Joniškio r. sav.
add Sritis: Sveikos gyvensenos ugdymas
person_pin Mokykla: Joniškio „Saulės“ pagrindinė mokykla
place Adresas: Livonijos g 6, Joniškis
person_pin Vykdytojas: Dalia Žilevičienė, pradinio ugdymo mokytoja
phone Telefonas: +370 610 43991
mail El. paštas: d.zileviciene@gmail.com

Mokyklos tinklalapis
Rodoma 1 - 6238 įrašų
Įrašų puslapyje: