palette Kultūrinės-meninės krypties edukacinės programos
Sūrus amatas
Tikslas – paskatinti mokinius neįprastai ir kūrybiškai gilintis į kultūrinį ir meninį paveldą. Edukacinio užsiėmimo metu mokiniai sužinos kas buvo tie „druskininkai", kodėl būtent Druskininkuose išsiveržė mineralinės versmės, pamatys, kaip atrodo šaltinių druska, susipažins su įvairiausiomis skulptūromis iš druskos. Praktinėje dalyje bus mokoma dirbti su druska ir pajusti kūrybos džiaugsmą. Mokiniai savo rankomis galės lieti unikalius druskos kūrinius. Labai daug druskos + daug veiksmo + fantazija + improvizacija = pačių sukurtas druskinukas!
5_Sūrus amatas.pdf
5_Sūrus amatas_1 priedas.mp4
5_Sūrus amatas_2 priedas.mp4
style Technologijų ir kūrybinių industrijų krypties edukacinės programos
Vėjo energetikos paslaptys
Tikslas – paskatinti mokinius domėtis energetika ir gamtos mokslais bei pateikti idėjų mokinių savarankiškai veiklai. Pradžioje trumpai pristatomi elektros energijos gamybos principai ir būdai, mokiniai supažindinami su iškastinio kuro poreikiu ir naudojimo poveikiu gamtai, akcentuojama atsinaujinančių energijos išteklių naudojimo svarba. Vėliau aptariama vėjo jėgainių įvairovė, veikimo principai, statybos eiga, taikymo galimybės. Mokiniams bus pateikta patarimų ir pavyzdžių, kaip pasigaminti vėjo jėgainę mokykloje ar namuose ir ką su ja galima veikti, kur pritaikyti, kokius tyrimus atlikti. Praktinėje programos dalyje mokiniai patys pasigamins mažą vėjo jėgainę, išbandys kaip ji veikia, išmatuos jos pagaminamą energijos kiekį, ištirs, nuo ko jis priklauso, ir pabandys gaminti dar galingesnę vėjo jėgainę.
Moksleivių grupė ne daugiau kaip 20.
nature_people Gamtinės ir ekologinės krypties edukacinės programos
Maistas gamtoje
Programos tikslas – supažindinti su Lietuvoje natūralioje gamtoje augančiais maistiniais augalais, bioįvairove, skatinti ekologinę savimonę, elgseną, kūrybišką sprendimų priėmimą. Ši edukacinė programa vykdoma trimis skirtingos trukmės variantais, pritaikytais skirtingo amžiaus vaikams. Pradinių klasių mokiniams skirta išvyka į pažintinį taką, kur vaikai mokysis pažinti nuodingus ir valgomus grybus bei augalus, rinks laukinių augalų sėklas, kurias vėliau galės daiginti mokykloje. 5–8 klasių mokiniai žygio metu rinks laukinius maistinius augalus ir grybus, mokysis tausoti gamtą ir augalus rinkti nepadarant žalos jų sąžalynams. Pati sudėtingiausia programos dalis skirta 9–12 klasių mokiniams. Tai daugiau išlikimo programa, nes maisto laukinėje gamtoje bus ieškoma bet kuriuo metų laiku, net žiemą. Tam numatyti skirtingo maršruto žygiai, kurių metu mokiniai įgis žinių ir ieškos specifinių rūšių, apie kurių vartojimą maistui yra mažai žinoma. Pagrindinė šios programos išliekamoji vertė – įgyjami tiriamojo darbo įgūdžiai, gilesnis gamtos pažinimas ir gamtamokslinės savimonės ugdymas bei žmonių atotrūkio nuo gamtos mažinimas. Programa vykdoma taip, kad taptų tęstine veikla, kurios metu vaikai patys tyrinėja augalus, juos augina ir ieško pritaikymo kasdieniniame gyvenime.

school Kūrybiniai mokyklų projektai
„Patyriau, kuriu ir dalinuosi“
language Nuoroda: https://www.youtube.com/watch?v=8HWe8Eak7EA&feature=youtu.be