DĖMESIO: Ši Švietimo portalo versija neatnaujinama nuo 2023 m. gegužės 30 d. Nauja informacija pateikiama atnaujintame Švietimo portale.

Biologija. Homeostazė ir organizmo valdymas. Žmogaus sveikata. XI–XII kl.

arrow_back Grįžti atgal

Biologija. Homeostazė ir organizmo valdymas. Žmogaus sveikata. XI–XII kl.
Dzikavičiūtė Jolanta, Semaška Vytautas

Vadovėlį „Homeostazė ir organizmų valdymas. Žmogaus sveikata.“ sudaro trys dalys: homeostazė ir medžiagų šalinimas; organizmo valdymas ir koordinacija; žmogaus sveikata. Vadovėlis skirtas tiek bendruoju, tiek išplėstiniu kursu besimokantiems mokiniams. Jame apimti ne tik visi bendrosiose programose aprašyti pasiekimai, bet daug vietos skiriama taikymo bei problemų sprendimo gebėjimams ugdyti. Vadovėlio struktūra aiški, logiška, turinys gana platus ir detalus. Medžiaga pritaikyta įvairių mokymosi stilių mokiniams. Nors vadovėlyje nagrinėjama medžiaga labai plati, ji pateikiama gana koncentruotai. Įvade mokiniams pateikiama glausta informacija apie vadovėlio struktūrą, paaiškinama, kaip naudotis vadovėliu. Sąvokos paryškintos, o vadovėlio pabaigoje pateikiamas sąvokų sąrašas, kuris padės mokiniams lengviau surasti ieškomą informaciją. Visame vadovėlyje išlaikyta vieninga sistema: temos pradžioje pateikiama įvadinė dalis, kurioje bendrais bruožais keliais sakiniais aprašomas temos turinys, toliau tekstu ir iliustracijomis išdėstoma pagrindinė medžiaga, užduodami kontroliniai klausimai, skyriaus pabaigoje pateikiamas apibendrinimas bei klausimai ir užduotys. Jie labai įvairūs: klausimai su pasirenkamais atsakymais, išplėsti atvirieji klausimai, duomenų interpretavimo klausimai. Užduotys ir klausimai skirti tiek žinių patikrinimui, tiek orientuoti į žinių taikymą. Savarankiško darbo užduotys parengtos atsižvelgiant į Nacionalinio egzaminų centro organizuojamo biologijos egzamino struktūrą. Yra klausimų, skiriamų pasitikrinti, ar mokinys suprato ir išmoko skyriaus medžiagą. Skyriaus pabaigoje pateikiamos ir kelios struktūrinės užduotys, kurias sudaro smuklesni klausimai, siejami su duota medžiaga – paveikslu, grafiku, schema. Įvadinis šių užduočių tekstas papildomas lentelėmis ir diagramomis. Tarp įvairių užduočių yra ir tokių, kurias atlikdami mokiniai turi įrašyti praleistas sąvokas. Šios užduotys pravers kartojant medžiagą, rengiantis kontroliniams darbams ar valstybiniam brandos egzaminui.

Daugiau informacijos apie šį vadovėlį
Atsiliepimai

Netinkami, pažeidžiantys įstatymus skaitytojų atsiliepimai bus šalinami. Už atsiliepimus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę asmenys.

Duomenys

Ugdymo sritis
Matematinis, gamtamokslinis ir technologinis ugdymas
Dalykas
Biologija
Klasė
11 klasė
Kalba
Lietuvių
Tinkamumas specialiųjų poreikių mokiniams
Nepritaikytas
Puslapių skaičius
216
Pirmojo leidimo metai
2012
Leidimas
Naujas (pirmasis)
ISBN
978-5-430-058173
Būsena
Galiojantis
Skaitmeninis
ne
Leidėjas
UAB „Šviesa“
Leidėjo adresas
Vytauto pr. 29, LT-44352 Kaunas
Leidėjo telefonas
8 37 409 126
Leidėjo svetainė
www.sviesa.lt
Leidėjo el. paštas
info@sviesa.lt
Leidėjo pasirinkto vertintojo recenzija
Biologija. Homeostaze.11-12 kl. pasirinktas.pdf
Paskirto vertintojo recenzija
Biologija. Homeostaze.11-12 kl. paskirtas.pdf