DĖMESIO: Ši Švietimo portalo versija neatnaujinama nuo 2023 m. gegužės 30 d. Nauja informacija pateikiama atnaujintame Švietimo portale.

Esu šaukiamas... Katalikų tikybos vadovėlis. IX kl.

arrow_back Grįžti atgal

Esu šaukiamas... Katalikų tikybos vadovėlis. IX kl.
Anskinienė Diana, Peleckaitė Sigutė

Vadovėlyje pateikiama medžiaga paranki siekti Katalikų tikybos bendrojoje programoje apibrėžtų mokinių pasiekimų, padėti ugdyti(s) žinias, nuostatas, gebėjimus, supratimą. Jis bus vertingas mokiniams ir mokytojams ugdant jaunąją kartą.

Vadovėlis suskirstytas į penkis skyrius. Pirmame skyriuje nagrinėjamas žmogaus ypatingumas, unikalumas, panašumas į Dievo paveikslą, apmąstomos svajonės ir galimybės, laisvės ir atsakomybės svarba, sąžinė ir jos ugdymo būdai.

Antrame skyriuje apmąstomas žmogaus pašaukimas mylėti ir būti mylimam, skaistumo ir intymumo dovana, Santuokos sakramento svarba, ŽIV ir AIDS problemos.

Trečiame skyriuje žmogus pateikiamas kaip socialinė būtybė, priklausantis šeimai ir įvairioms bendruomenėms, apmąstoma draugystės vertė, tradicijų svarba, asmens vieta Bažnyčioje, šventumo siekimas, pristatomi Nauji religiniai judėjimai.

Ketvirtame skyriuje svarstoma skurdo ir bado tema, analizuojama mirties bausmės problematika, pristatomas Katalikų Bažnyčios mokymas, pagalba įkalintiesiems, aptariama neįgaliųjų svarba ir vieta visuomenėje, svarstomos savižudybių priežastys, kalbama apie senatvę ir pagarbą tėvams.

Penktame skyriuje svarstomi žmogaus pašaukimo keliai, pašaukimo ir profesinio pasirinkimo klausimai.

Vadovėlyje pateikiama daug klausimų ir užduočių kritiškai mąstyti, spręsti problemas, pažinti save ir Dievo žodį, Bažnyčios mokymą, išsakyti savo požiūrį, diskutuoti, bendradarbiauti tarpusavyje atliekant kūrybines užduotis ir projektus.

Daugiau informacijos apie šį vadovėlį
Atsiliepimai

Netinkami, pažeidžiantys įstatymus skaitytojų atsiliepimai bus šalinami. Už atsiliepimus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę asmenys.

Duomenys

Ugdymo sritis
Dorinis ugdymas
Dalykas
Tikyba
Klasė
9 klasė
Kalba
Lietuvių
Tinkamumas specialiųjų poreikių mokiniams
Nepritaikytas
Puslapių skaičius
168
Pirmojo leidimo metai
2012
Leidimas
Naujas (pirmasis)
ISBN
978-9955-29-201-2
Būsena
Galiojantis
Skaitmeninis
ne
Leidėjas
UAB „Katalikų pasaulio leidiniai“
Leidėjo adresas
Pylimo g. 27/14, LT-01309 Vilnius
Leidėjo telefonas
+37052122422
Leidėjo svetainė
www.katalikuleidiniai.lt
Leidėjo el. paštas
leidykla@katalikuleidiniai.lt
Leidėjo pasirinkto vertintojo recenzija
Esu saukiamas. IX kl.-pasirinktas.pdf
Paskirto vertintojo recenzija
Esu saukiamas. IX kl.-paskirtas.pdf