DĖMESIO: Ši Švietimo portalo versija neatnaujinama nuo 2023 m. gegužės 30 d. Nauja informacija pateikiama atnaujintame Švietimo portale.

Šag za šagom 5. Novyj. II k. IX–X kl. V m. m.

arrow_back Grįžti atgal

Šag za šagom 5. Novyj. II k. IX–X kl. V m. m.
Puzaitė Marytė, Šernienė Loreta

Vadovėlis «??? ?? ?????. ????? 5» skirtas mokytis rusų kaip antrosios užsienio kalbos penktaisiais kalbos mokymosi metais. Mokomąjį komplektą sudaro vadovėlis, pratybų sąsiuvinis, garso įrašas, gramatikos sąsiuvinis ir mokytojo knyga.

Vadovėlis parengtas remiantis pagrindinės mokyklos antrosios užsienio kalbos 9–10 klasių pakopos bendrąja programa. Mokinių pasiekimai orientuojami į A2.2 lygį pagal Europos Tarybos kalbos mokėjimo lygių skalę.

Mokomoji medžiaga ir metodinė sistema teikia galimybių įgyvendinti bendrojoje programoje numatytus antrosios užsienio kalbos mokymosi tikslus ir uždavinius bei atitinka bendrosios programos ugdymo gairėse įvardytas didaktines nuostatas.

Vadovėlyje pateikiamos, plėtojamos ir įtvirtinamos bendrojoje ugdymo programoje įvardytos leksinės temos: «? ??????? ?????», «? ? ??? ??????», «?????? ? ????????», «????????? ? ????? ?????», «????????? ????????». Iš įvairių šaltinių surinkta medžiaga atspindi gimtosios ir kalbos šalies realijas, žadina mokinių smalsumą, plečia jų akiratį. Tekstai ir užduotys parinkti pagal numatytą kalbos sudėtingumo lygį, tačiau yra įvairaus sunkumo (taip pat ir B1 lygio). Tai teikia mokytojui galimybę diferencijuoti ugdymą. Nemažai užduočių, skatinančių kūrybiškumą ir interpretacinį santykį su pateikta medžiaga: mokiniai raginami kelti hipotezes, trumpai išsakyti nuomonę įvairiais jiems aktualiais klausimais.

Vadovėlio metodinė sistema leis siekti gerų mokymosi rezultatų. Kiekvienos temos pradžioje pateikiami mokymosi uždaviniai. Tema suskirstyta pamokomis. Kiekviena pamoka pradedama įvadiniu pokalbiu su mokiniais ir baigiama apibendrinamąja užduotimi, formuluojama kaip mokymosi rezultatas. Įvairią kalbinę veiklą – klausymą, skaitymą, kalbėjimą ir rašymą – lavinančios užduotys pateikiamos logiška gebėjimų ugdymo seka ir derinamos tarpusavyje. Užduočių formuluotės aiškios, tikslios ir mokiniams lengvai suprantamos.

Gramatikos medžiaga vadovėlyje pateikiama lentelėmis ir apibendrinama kiekvieno skyriaus pabaigoje.

Daugiau informacijos apie šį vadovėlį
Atsiliepimai

Netinkami, pažeidžiantys įstatymus skaitytojų atsiliepimai bus šalinami. Už atsiliepimus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę asmenys.
2019-01-09 Vadovėlio silpnoji vieta -- uždavinių formuluotės, stylis ir kartais sudėtis (kas yra būdinga ir kitiems šios serijos vadovėliams). Konkrečių pavyzdžių -- pakankamai. Tokios "smulkmenos" priverčia koreguoti mikrotekstus, "versti" juos į taisyklingą rusų kalbą.

Duomenys

Ugdymo sritis
Kalbinis ugdymas
Dalykas
Užsienio kalba (rusų)
Klasė
9 klasė
Kalba
Rusų
Tinkamumas specialiųjų poreikių mokiniams
Nepritaikytas
Puslapių skaičius
96
Pirmojo leidimo metai
2012
Leidimas
Naujas (pirmasis)
ISBN
978-9955-22-588-1
Būsena
Galiojantis
Skaitmeninis
ne
Leidėjas
UAB „Presvika“
Leidėjo adresas
Asanavičiūtės g. 13A, LT-04300 Vilnius
Leidėjo telefonas
8 5 262 3182
Leidėjo svetainė
www.presvika.lt
Leidėjo el. paštas
presvika@presvika.lt
Leidėjo pasirinkto vertintojo recenzija
Sag za sagom 5 novyj pasirinktas.pdf
Paskirto vertintojo recenzija
Sag za sagom 5 novyj paskirtas.pdf