DĖMESIO: Ši Švietimo portalo versija neatnaujinama nuo 2023 m. gegužės 30 d. Nauja informacija pateikiama atnaujintame Švietimo portale.

Biologija. Ląstelė – gyvybės pagrindas. Medžiagų apykaita ir pernaša. XI–XII kl.

arrow_back Grįžti atgal

Biologija. Ląstelė – gyvybės pagrindas. Medžiagų apykaita ir pernaša. XI–XII kl.
Kadziauskas Jurgis, Martinionienė Jolanta, Viltrakienė Inga

Vadovėlį „Ląstelė – gyvybės pagrindas. Medžiagų apykaita ir pernaša“ sudaro trys dalys: metodologiniai biologijos klausimai, ląstelė –gyvybės pagrindas ir medžiagų apykaita bei pernaša. Nagrinėjant biologijos metodologijos temą, aptariami biologijos mokslo raidos dėsningumai pasaulyje, taip pat skiriama dėmesio Lietuvos mokslininkų indėliui į biologijos mokslą. Pateikiama žinių apie ląstelė, nagrinėjama jos sandara ir aiškinami ląstelėje vykstantys procesai, jų reikšmė organizmo gyvybinei veiklai. Medžiagų apykaitos pernašos tema atskleidžia įvairių organizmų prisitaikymo unikalumą vykstant dujų apykaitai ir medžiagų pernašai. Vadovėlis skirtas mokiniams, kurie turi pakankamai biologijos žinių, todėl turinio neriboja vien įvardytos programos temos. Čia yra medžiagos, kuri padeda praplėsti akiratį, geriau suprasti nagrinėjamų temų kontekstą. Ši medžiaga žymima kita spalva. Visas vadovėlio turinys padalytas į skyrius, šie – smulkiau į temas. Kiekvienos temos pabaigoje yra mokomosios medžiagos santrauka. Joje aiškinamos tos temos esminės sąvokos, apibūdinami svarbiausi procesai, gyvybinės funkcijos. Skyriaus pabaigoje pateikiami praktikos darbų aprašymai ir savarankiško darbo užduotys. Praktikos darbų aprašymą sudaro ne tik darbo atlikimo metodika, bet ir pavyzdžiai, kaip apdoroti ir pateikti gautus rezultatus naudojantis kompiuterinėmis technologijomis. Sudaroma puiki galimybė mokiniams patiems pasitikrinti ir įsivertinti. Savarankiško darbo užduotys parengtos atsižvelgiant į Nacionalinio egzaminų centro organizuojamo biologijos egzamino struktūrą. Yra klausimų, skiriamų pasitikrinti, ar mokinys suprato ir išmoko skyriaus medžiagą. Skyriaus pabaigoje pateikiamos ir kelios struktūrinės užduotys, kurias sudaro smuklesni klausimai, siejami su duota medžiaga – paveikslu, grafiku, schema. Įvadinis šių užduočių tekstas papildomas lentelėmis ir diagramomis. Tarp įvairių užduočių yra ir tokių, kurias atlikdami mokiniai turi įrašyti praleistas sąvokas. Šios užduotys pravers kartojant medžiagą, rengiantis kontroliniams darbams ar valstybiniam brandos egzaminui.

Daugiau informacijos apie šį vadovėlį
Atsiliepimai

Netinkami, pažeidžiantys įstatymus skaitytojų atsiliepimai bus šalinami. Už atsiliepimus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę asmenys.

Duomenys

Ugdymo sritis
Matematinis, gamtamokslinis ir technologinis ugdymas
Dalykas
Biologija
Klasė
11 klasė
Kalba
Lietuvių
Tinkamumas specialiųjų poreikių mokiniams
Nepritaikytas
Puslapių skaičius
240
Pirmojo leidimo metai
2012
Leidimas
Naujas (pirmasis)
ISBN
978-5-430-05818-0
Būsena
Galiojantis
Skaitmeninis
ne
Leidėjas
UAB „Šviesa“
Leidėjo adresas
Vytauto pr. 29, LT-44352 Kaunas
Leidėjo telefonas
8 37 409 126
Leidėjo svetainė
www.sviesa.lt
Leidėjo el. paštas
info@sviesa.lt
Leidėjo pasirinkto vertintojo recenzija
Biologija 11-12 kl. Lastele pasirinktas.pdf
Paskirto vertintojo recenzija
Biologija 11-12 kl. Lastele paskirtas.pdf