DĖMESIO: Ši Švietimo portalo versija neatnaujinama nuo 2023 m. gegužės 30 d. Nauja informacija pateikiama atnaujintame Švietimo portale.

Biologija. X kl.

arrow_back Grįžti atgal

Biologija. X kl.
Mikulevičiūtė Jūratė, Purlienė Margarita

Vadovėlis „Biologija“ 10 klasei baigia 7-8 ir 9-10 klasėms skirtų biologijos vadovėlių komplektų seriją. Kaip ir kituose šios serijos vadovėliuose, jame tęsiamos ir praplečiamos visos naujovės, kurias autoriai įgyvendino žemesnių klasių vadovėliuose. Tad drąsiai galima teigti – turime patikrintą ir inovatyvią biologijos mokymosi sistemą 7-10 klasėms!
Vadovėlio medžiaga suskirstyta į keturis skyrius:
1) genai ir paveldimumas,
2) evoliucija kuria įvairovę,
3) organizmai ir aplinka,
4) žmogaus ekologija.
Kiekvieno skyriaus pradžioje autoriai pateikia itin įdomių faktų, kurie skatina mokymosi motyvaciją. Vadovėlis išsiskiria modernia didaktika ir ugdymo nuostata, kryptingai orientuota į mokymosi veiklas: savarankišką ir aktyvų mokinių mokymąsi, darbą poromis ir grupėmis, informacijos paiešką ir sklaidą, gamtamokslinį pranešimą ir pan. Jame pateikiama informacija, kuria pasinaudoti linkęs ir ne vienas suaugęs: kaip mokytis biologijos, kaip rengti gamtamokslinį pranešimą. Tekstinė informacija papildyta įvairiomis iliustracijomis. Su jų analize siejamos įvairios užduotys. Autoriai pateikia nuorodas į virtualius tinklapius, mokomuosius objektus. Pateikiami praktikos darbų aprašai ir su jais susijusios užduotys. Akcentuojama gamtamokslinių dalykų: biologijos, chemijos, fizikos integracija. Ugdomas mokinių kritinis mąstymas. Temose nagrinėjami reiškiniai siejami su dabartinėmis aktualijomis, pateikiami remiantis naujausiais mokslo ir technologijų atradimais. Profesinis ugdymas realizuojamas pristatant profesijų, kurioms reikia biologijos mokslo žinių, atstovus. Puiki galimybė pasitikrinti ir įsivertinti – kiekvieno skyriaus pabaigoje pagal BP suformuluotos užduotys, kurios padeda pasitikrinti, ar teisingai suprasta medžiaga, sąvokos, dėsningumai, ar pavyksta paaiškinti, sieti, apibūdinti ir kt.

Vadovėlio komplektą sudaro:

* Vadovėlis

* Pratybų sąsiuvinis

* Mokytojo knyga

Daugiau informacijos apie šį vadovėlį
Atsiliepimai

Netinkami, pažeidžiantys įstatymus skaitytojų atsiliepimai bus šalinami. Už atsiliepimus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę asmenys.

Duomenys

Ugdymo sritis
Matematinis, gamtamokslinis ir technologinis ugdymas
Dalykas
Biologija
Klasė
10 klasė
Kalba
Lietuvių
Tinkamumas specialiųjų poreikių mokiniams
Nepritaikytas
Puslapių skaičius
144
Pirmojo leidimo metai
2012
Leidimas
Naujas (pirmasis)
ISBN
978-5-430-05797-8
Būsena
Galiojantis
Skaitmeninis
ne
Leidėjas
UAB „Šviesa“
Leidėjo adresas
Vytauto pr. 29, LT-44352 Kaunas
Leidėjo telefonas
8 37 409 126
Leidėjo svetainė
www.sviesa.lt
Leidėjo el. paštas
info@sviesa.lt
Leidėjo pasirinkto vertintojo recenzija
Biologija. X kl.-pasirinktas.pdf
Paskirto vertintojo recenzija
Biologija. X kl.-paskirtas.pdf