DĖMESIO: Ši Švietimo portalo versija neatnaujinama nuo 2023 m. gegužės 30 d. Nauja informacija pateikiama atnaujintame Švietimo portale.

Informacinės technologijos. Pasirenkamasis modulis. Programavimas C++ kalba. XI–XII kl.

arrow_back Grįžti atgal

Informacinės technologijos. Pasirenkamasis modulis. Programavimas C++ kalba. XI–XII kl.
Dinda Albertas

Vadovėlis skiriamas XI-XII klasės mokiniams, kurie renkasi informacinių technologijų išplėstinį kursą. Medžiaga apima visą atnaujintoje vidurinio ugdymo informacinių technologijų išplėstinio kurso programavimo modulio programoje apibrėžtą turinį. Vadovėlis skiriamas ir tiems, kurie nesimokė programavimo C++ kalba IX-X klasėse, nes jame pakankama medžiaga padės greitai įveikti patirties stygių.

Vadovėlį sudaro 9 skyriai ir priedas. Kiekvienas skyrius pradedamas trumpai aprašant jame dėstomą medžiagą. Skyreliai pradedami supažindinant su pagrindinėmis sąvokomis ir svarbiausiais momentais Skyrelio pabaigoje prisimenama, ko buvo mokytasi, pateikiami klausimai ir užduotys.

Skyreliai suskirstyti į smulkesnes logiškai užbaigtos dalis.

Vadovėlyje pateikiama ne vien programų fragmentų, bet ir pilnų programų tekstų. Jie skirti savikontrolei ir aiškinimų analizei, jei mokiniui nepavyktų suformuoti veikiančios programos.

Aiški ir suprantama užduočių sistema. Ypač įdomios projektų užduotys. Tai tęstinės užduotys, kurios pradedamos spręsti kurso pradžioje, o baigiamos pabaigoje. Šios užduotys nuolat tobulinamos, dokumentuojamos, grįžtama prie ankstesnių prisimenant panaudotą programavimo konstrukciją ir algoritmus. Jų tikslas – gauti dokumentuotą, veikiančią Užduotims spręsti nesugaištama daug laiko. Mokytojas, susipažinęs su vadovėlio projektinių užduočių sudarymo principu, nesunkiai paruoš jų daugiau.

Vadovėlyje puikiai tarnauja spalvos: juodas tekstas baltame fone – dėstymas, užduotys,

juodas tekstas gelsvame fone – pavyzdžiai ir fragmentai, juodas tekstas violetiniame fone – projektų užduotys, mėlynas tekstas violetiniame fone – skyriaus aprašymas.

Vadovėlio medžiaga nėra susieta su konkrečia programine įranga, todėl labai patogu naudotis priedais, kuriuose pateikiami C++ kalbos žinynas, aprašomos C++ kalbos programavimo aplinkas ir kt.

Daugiau informacijos apie šį vadovėlį
Atsiliepimai

Netinkami, pažeidžiantys įstatymus skaitytojų atsiliepimai bus šalinami. Už atsiliepimus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę asmenys.

Duomenys

Ugdymo sritis
Matematinis, gamtamokslinis ir technologinis ugdymas
Dalykas
Informatika
Klasė
11 klasė
Kalba
Lietuvių
Tinkamumas specialiųjų poreikių mokiniams
Nepritaikytas
Puslapių skaičius
240
Pirmojo leidimo metai
2012
Leidimas
Naujas (pirmasis)
ISBN
978-5-430-05772-5
Būsena
Galiojantis
Skaitmeninis
ne
Leidėjas
UAB „Šviesa“
Leidėjo adresas
Vytauto pr. 29, LT-44352 Kaunas
Leidėjo telefonas
8 37 409 126
Leidėjo svetainė
www.sviesa.lt
Leidėjo el. paštas
info@sviesa.lt
Leidėjo pasirinkto vertintojo recenzija
Programavimas C++ kalba. XI-XII kl.-pasirinktas.pdf
Paskirto vertintojo recenzija
Programavimas C++ kalba. XI-XII kl.-paskirtas.pdf