DĖMESIO: Ši Švietimo portalo versija neatnaujinama nuo 2023 m. gegužės 30 d. Nauja informacija pateikiama atnaujintame Švietimo portale.

Informacinės technologijos. Bendrasis kursas. XI–XII kl.

arrow_back Grįžti atgal

Informacinės technologijos. Bendrasis kursas. XI–XII kl.
Balvočienė Tatjana, Balvočius Antanas

Informacinių technologijų vadovėlis XI–XII klasių mokiniams parengtas pagal Vidurinio ugdymo informacinių technologijų bendrąją programą (2011). Vadovėlį sudaro keturi skyriai, kuriuose nagrinėjamos tekstinių dokumentų maketavimo galimybės, aptariami sėkmingo pranešimo aspektai ir mokomasi rengti pateiktis, aiškinamasi, kaip saugiai ir teisėtai naudoti informaciją ir interneto išteklius, mokomasi skaičiuokle apdoroti skaitinę informaciją. Knyga gausiai iliustruota Šilutės Vydūno gimnazijos mokinių sukurtais darbais. Vadovėlyje pateikiamos užduotys susijusios su mokinių kasdiene veikla ir mokymusi, skatina jų kūrybiškumą, moko spręsti kasdienes problemas. Mokymosi individualizavimas ir diferencijavimas vykdomas daugumą vadovėlyje pateikiamų užduočių formuluojant taip, kad, atlikdami konkrečią užduotį, mokiniai galėtų suteikti savo darbui individualią prasmę, pasinaudoti per kitas pamokas pačių parengtais duomenimis, sukurtais tekstais, originaliais paveikslais, nuotraukomis ir pan. Mokiniai skatinami remtis vadovėlyje pateikiamais patarimais ir ieškoti savo originalių sprendimų apipavidalinant tekstus, pateiktis, atliekant kitus darbus. Nenorintys ar negalintys rengti savo individualių projektų mokiniai galės pasinaudoti vadovėlyje ir vadovėlio saugykloje pateiktais darbų pavyzdžiais, kurie padės ir įsivertinti atliktus darbus. Pagal vadovėlio rekomendacijas parengti projektai ir kita informacija turėtų būti saugomi mokinių ir mokinių grupių saugyklose, sukurtose naudojant pažangią debesų kompiuteriją. Tai paskatins mokinius išmokti naudotis naujomis mokymosi, bendravimo, bendradarbiavimo galimybėmis.

Veiklos sričių turinys šiame leidinyje pateikiamas remiantis „Microsoft Office 2010“ programine įranga, bet vadovėlio užduotis ir pavyzdžius galima naudoti ir dirbant su kita programine įranga. Vadovėlio užduotims atlikti daugelio reikalingų failų pradiniai variantai, įvairūs mokinių darbų pavyzdžiai, užduočių iliustracijos yra įrašyti į „Microsoft Windows Live SkyDrive“ sukurtą, visiems pasiekiamą, vadovėlio saugyklą (http://sdrv.ms/J9AGLQ arba http://goo.gl/jp2CM; čia didžiosios raidės svarbu).

Daugiau informacijos apie šį vadovėlį
Atsiliepimai

Netinkami, pažeidžiantys įstatymus skaitytojų atsiliepimai bus šalinami. Už atsiliepimus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę asmenys.

Duomenys

Ugdymo sritis
Matematinis, gamtamokslinis ir technologinis ugdymas
Dalykas
Informatika
Klasė
11 klasė
Kalba
Lietuvių
Tinkamumas specialiųjų poreikių mokiniams
Nepritaikytas
Puslapių skaičius
208
Pirmojo leidimo metai
2012
Leidimas
Naujas (pirmasis)
ISBN
978-5-430-06055-8
Būsena
Galiojantis
Skaitmeninis
ne
Leidėjas
UAB „Šviesa“
Leidėjo adresas
Vytauto pr. 29, LT-44352 Kaunas
Leidėjo telefonas
8 37 409 126
Leidėjo svetainė
www.sviesa.lt
Leidėjo el. paštas
info@sviesa.lt
MOBIS failas
israsas-kr
Leidėjo pasirinkto vertintojo recenzija
show-foto
Paskirto vertintojo recenzija
Informacines techn. Bendr. kursas. XI-XII kl.-paskirtas.pdf