DĖMESIO: Ši Švietimo portalo versija neatnaujinama nuo 2023 m. gegužės 30 d. Nauja informacija pateikiama atnaujintame Švietimo portale.

Fizika. Judėjimas ir jėgos. XI–XII kl.

arrow_back Grįžti atgal

Fizika. Judėjimas ir jėgos. XI–XII kl.
Pečiuliauskienė Palmira

Vadovėlis „Fizika. Judėjimas ir jėgos“ XI-XII klasei skirtas bendrajam ir išplėstiniam kursui. Jis pritaikytas tiek nuosekliam, tiek moduliniam fizikos mokymui. Išplėstiniam kursui skirtos temos pažymėtos vadovėlyje numatytais sutartiniais ženklais. Vadovėlis parašytas taip, kad praleidus išplėstinam kursui skirtą medžiagą, išlieka nuoseklus tekstas bendrąjį kursą pasirinkusiems mokiniams. Pateikiama medžiaga ir siūlomi metodai remiasi mokinių anksčiau įgyta patirtimi ir žiniomis, jau pažįstamais reiškiniais, supančia aplinka, sociokultūriniu kontekstu, ugdo gamtamokslinio komunikavimo gebėjimus.

Kiekvienas vadovėlio skyrius pradedamas trumpa anotacija. Skyriaus medžiaga suskirstyta temomis, o kiekviena tema — potemėmis. Kiekviena tema užbaigiama klausimais ir užduotimis. Kiekviename skyriuje yra skyrelis „Mokomės savarankiškai spręsti uždavinius“ ir „Pasitikrinkite pažangą“.

Vadovėlyje pateikiama ne tik būtina dalykinė, bet ir papildoma tarpdalykinė medžiaga. Kiekvienas vadovėlio skyrius baigiamas tarpdalykinio turinio paragrafu ir jį papildančia užduotimi – tarpdalykiniu projektu. Tarpdalykiniai projektai skatina mokinius integruoti fizikos, chemijos, biologijos žinias ir sociokultūrinį kontekstą.

Vadovėlyje gausu informacijos apie naujausius fizikos mokslo pasiekimus, apie jų taikymą praktinėms reikmėms. Tarpdalykinių projektų aprašai ir idėjos, įdomūs istoriniai intarpai ir šiuolaikinės fizikos aktualijos, kai kurių terminų kilmė priartina fizikos turinį prie mokinio aplinkos, prie gyvenimo.

Vadovėlyje pateikiami uždavinių sprendimo pavyzdžiai, galimybė pasitikrinti pažangą. Skyriai baigiami mini žinynais – apibendrinimais, kuriuose trumpai ir tiksliai nusakomi esminiai skyriuje nagrinėti momentai. Tokie mini žinynai sudarys galimybę mokiniui greičiau prisiminti ar pasitikrinti abejojant vienu ar kitu dalyku.

Vadovėlio turinys:

· metodologiniai fizikos klausimai,

· bendros žinios apie judėjimą. Tolygusis tiesiaeigis judėjimas,

· netolygusis judėjimas

· kūnų judėjimas apskritimu. Kreivaeigis judėjimas,

· judėjimo dėsniai,

· jėgos gamtoje,

· tvermės dėsniai mechanikoje,

· laboratoriniai darbai,

· priedai,

· literatūra,

· dalykinė ir pavardžių rodyklė.

Vadovėlio komplektą sudaro:

· Vadovėlis

Daugiau informacijos apie šį vadovėlį
Atsiliepimai

Netinkami, pažeidžiantys įstatymus skaitytojų atsiliepimai bus šalinami. Už atsiliepimus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę asmenys.

Duomenys

Ugdymo sritis
Matematinis, gamtamokslinis ir technologinis ugdymas
Dalykas
Fizika
Klasė
11 klasė
Kalba
Lietuvių
Tinkamumas specialiųjų poreikių mokiniams
Nepritaikytas
Puslapių skaičius
216
Pirmojo leidimo metai
2012
Leidimas
Naujas (pirmasis)
ISBN
978-5-430-05794-7
Būsena
Galiojantis
Skaitmeninis
ne
Leidėjas
UAB „Šviesa“
Leidėjo adresas
Vytauto pr. 29, LT-44352 Kaunas
Leidėjo telefonas
8 37 409 126
Leidėjo svetainė
www.sviesa.lt
Leidėjo el. paštas
info@sviesa.lt
Leidėjo pasirinkto vertintojo recenzija
Fizika XI-XII kl. pasirinktas.pdf
Paskirto vertintojo recenzija
Fizika XI-XII kl. paskirtas.pdf