DĖMESIO: Ši Švietimo portalo versija neatnaujinama nuo 2023 m. gegužės 30 d. Nauja informacija pateikiama atnaujintame Švietimo portale.

Fizika. IX kl. (lenkų kalba)

arrow_back Grįžti atgal

Fizika. IX kl. (lenkų kalba)
Valentinavičius Vladas, Šliavaitė Zita

„Fizika 9“ yra tų pačių autorių fizikos vadovėlių VII ir VIII klasei tęsinys, tad turinio dėstymo principai ir struktūra tokia pati. Dalyko turinį sudaro dvi dalys: „Šiluma“ ir „Elektra“. Jos suskirstytos į devynis skyrius, o šie – į skyrelius, kurie sudaryti laikantis tam tikro nuoseklumo: mokinių teigiamą mokymosi motyvaciją skatinanti medžiaga – per pamokas atliekamų bandymų aprašai, vėliau – išvados ir teoriniai apibendrinimai bei naujų nagrinėjamų reiškinių praktiniai, taikomieji aspektai. Pateikiama medžiaga ir siūlomi metodai remiasi mokinių anksčiau įgyta patirtimi ir žiniomis, jau pažįstamais reiškiniais, supančia aplinka, sociokultūriniu kontekstu, ugdo gamtamokslinio komunikavimo gebėjimus.

Kiekvieno skyrelio pabaigoje yra įvairaus sudėtingumo užduočių (klausimų ir uždavinių). Jas atlikdami, mokiniai mokysis pastebėti fizikinius reiškinius konkrečiomis sąlygomis, juos lyginti, išskirti pagrindines ar bendrąsias savybes, jas apibūdinti, formuluoti užduotis pagal pateikiamus pradinius duomenis ir panašiai.

Visi skyriai baigiami santraukomis – priminimais, ką reikėjo išmokti, kas skyriuje yra svarbiausia. Pakartoti skyriaus medžiagą, pasitikrinti žinias bei gebėjimus ir pasirengti kontroliniam darbui mokiniai galės atlikdami skyriaus pabaigoje pateikiamas kompleksines savikontrolės užduotis.

Vadovėlio pabaigoje pateikiami užduočių atsakymai: skyrelių užduočių – tik kai kurie, o savikontrolės užduočių – visi.

Daugiau informacijos apie šį vadovėlį
Atsiliepimai

Netinkami, pažeidžiantys įstatymus skaitytojų atsiliepimai bus šalinami. Už atsiliepimus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę asmenys.

Duomenys

Ugdymo sritis
Matematinis, gamtamokslinis ir technologinis ugdymas
Dalykas
Fizika
Klasė
9 klasė
Kalba
Lenkų
Tinkamumas specialiųjų poreikių mokiniams
Nepritaikytas
Puslapių skaičius
166
Pirmojo leidimo metai
2012
Leidimas
Naujas (pirmasis)
ISBN
978-5-430-05767-1
Būsena
Galiojantis
Skaitmeninis
ne
Leidėjas
UAB „Šviesa“
Leidėjo adresas
Vytauto pr. 29, LT-44352 Kaunas
Leidėjo telefonas
8 37 409 126
Leidėjo svetainė
www.sviesa.lt
Leidėjo el. paštas
info@sviesa.lt
Vertėjas
Syrnicki Leonard