DĖMESIO: Ši Švietimo portalo versija neatnaujinama nuo 2023 m. gegužės 30 d. Nauja informacija pateikiama atnaujintame Švietimo portale.

Mano muzika. IV kl.

arrow_back Grįžti atgal

Mano muzika. IV kl.
Velička Eirimas

Vadovėlio „Mano muzika“, skirto ketvirtai klasei, ugdomoji medžiaga, temos, kūrybinės užduotys kviečia vaikus dainuoti ir groti, ritmuoti ir solfedžiuoti, klausytis muzikos, pažinti muzikos instrumentus, žymius kompozitorius, muzikos formas ir žanrus, atlikti kūrybines užduotis. Mėgstantys muzikuoti vaikai galės groti ne tik mokykline dūdele ar pianinu, bet ir artimiau susipažinti ir su kanklėmis, skudučiais, gitara, smuiku, dūdmaišiu. Vadovėlis įdomus ir naudingas ne tik bendrojo lavinimo mokyklų ketvirtokams, bet ir muzikos mokyklas lankantiems vaikams.

Leidinyje itin daug dėmesio skiriama įvairių tautų muzikinei kultūrai, tradicinėms dainoms, tautiniams muzikos instrumentams. Ketvirtokai supažindinami su Japonijos muzika, kanklėmis ir jų giminaitėmis, egzotiškais gitaros giminaičiais, Pasaulio trimitais, Lietuvos tautų muzika, Afrikos muzika. Pateikiama dainų karaimų, rusų, latvių, japonų, vokiečių, italų, anglų, turkų kalbomis (įrašytos į CD). Vadovėlyje gausu kanonų, kuriuos galima dainuoti vienu, dviem, trimis ar keturiais balsais. Vadovėlį užbaigia nuotaikingas muzikinis spektaklis.

Muzikos klausymuisi skirtos temos supažindins vaikus su svarbiausiomis muzikos formomis (3-jų dalių forma, variacijomis, rondo, fuga, simfonija, siuita), žymiausiais įvairių epochų kompozitoriais (Bachas, Bethovenas, Lasso, Paganinis, Bartokas). Kūrinių formą pajusti, jų struktūrą suprasti padės klausomų kūrinių grafinės partitūros ir schemos. Visi klausymui skirti kūriniai įrašyti į kompaktines plokšteles prie knygos mokytojui.

Vadovėlis leidžiamas su kompaktine plokštele (virš 60 įrašų). Dauguma dainų ir instrumentinės muzikos kūrinių įrašė patys vaikai. Plokštelė padės vaikams iš klausos įsiminti dainų ir pratimų melodijas, o įrašyti dainų pritarimai skatins juos dainuoti ne tik mokykloje, bet ir namuose.

Vadovėlio komplektą sudaro: vadovėlis su kompaktine plokštele (dainavimas, solfedžiavimas), pratybų sąsiuvinis, mokytojo knyga su kompaktine plokštele (muzikos klausymas)

Daugiau informacijos apie šį vadovėlį
Atsiliepimai

Netinkami, pažeidžiantys įstatymus skaitytojų atsiliepimai bus šalinami. Už atsiliepimus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę asmenys.

Duomenys

Ugdymo sritis
Meninis ugdymas
Dalykas
Muzika
Klasė
4 klasė
Kalba
Lietuvių
Tinkamumas specialiųjų poreikių mokiniams
Nepritaikytas
Puslapių skaičius
112
Pirmojo leidimo metai
2012
Leidimas
Naujas (pirmasis)
ISBN
978-5-430-05761-9
Būsena
Galiojantis
Skaitmeninis
ne
Leidėjas
UAB „Šviesa“
Leidėjo adresas
Vytauto pr. 29, LT-44352 Kaunas
Leidėjo telefonas
8 37 409 126
Leidėjo svetainė
www.sviesa.lt
Leidėjo el. paštas
info@sviesa.lt
Leidėjo pasirinkto vertintojo recenzija
Mano muzika IV kl. pasirinktas.pdf
Paskirto vertintojo recenzija
Mano muzika IV kl. paskirtas.pdf