DĖMESIO: Ši Švietimo portalo versija neatnaujinama nuo 2023 m. gegužės 30 d. Nauja informacija pateikiama atnaujintame Švietimo portale.

Vieversys. Muzikos vadovėlis su kompaktine plokštele. III kl. (serija „Šok“)

arrow_back Grįžti atgal

Vieversys. Muzikos vadovėlis su kompaktine plokštele. III kl. (serija „Šok“)
Girdzijauskienė Rūta, Bertulienė Ingrida, Valeikienė Vitalija

Muzikos vadovėlis trečiai klasei „Vieversys“ pradžiugins tuos mokytojus ir vaikus, kurie nori kūrybingai žengti muzikos pažinimo keliu. Mokinių kūrybiškumas plėtojamas muzikuojant, klausant ir analizuojant muziką. Vengiama teoretizavimo, prioritetiniu tampa aktyvus vaikų dalyvavimas: muzikavimas, kūryba, muzikiniai žaidimai, diskusijos. Svarbų vaidmenį vaidina grupėje ar individualiai atliekamos užduotys, projektai. Mokytojo knygoje pateikiama daug patarimų, kaip galima nuosekliai ugdyti kūrybiškumą muzikos pamokose.

Siejant muziką su vaikų sociokultūrine aplinka siekiama formuoti nuostatą, jog muzika yra vaikų gyvenimo dalis, kurią kiekvienas pažįsta remdamasis turima informacija, įgytais gebėjimais. Mokiniais skatinami svarstyti apie čia ir dabar egzistuojantį muzikos pasaulį, ieškoti sąsajų su jų gyvenama aplinka, turima patirtimi, Lietuvos muzikinės kultūros aktualijomis. Pavyzdžiui, vadovėlyje Lietuvos etnografinių regionų liaudies muziką pristato ir mintimis dalinasi trečiaklasiai iš Anykščių, Marijampolės, Telšių, Klaipėdos, Alytaus. Trečioje klasėje rekomenduojama giliau pažinti Lietuvos muzikinės kultūros reiškinius: pirmame trimestre siūloma organizuoti kelionę į muzikinį teatrą, trečiame trimestre rekomenduojama aplankyti vieną ar keletą su muzika susijusių muziejų (siejama su tema Pargrįžęs laikas).

Trečioje klasėje „Vieversys“ kviečia klausytis muzikos, ritmuoti, solfedžiuoti, groti, eksperimentuoti garsais, improvizuoti, kurti, galvoti, svarstyti, kalbėti apie tai, kas muziką kuria ir atlieka, dainuoti lietuvių liaudies ir autorines dainas. Vadovėlyje gausu vaikų aktyvumą žadinančių, vaizduotę aktyvinančių kūrybinių užduočių, specialiai šiam leidiniui sukurtų Lietuvoje žinomų kompozitorių kūrinių. Tad žengti muzikos pažinimo keliu turėtų būti smagu tiek vaikams, tiek ir juos mokantiems pedagogams.

Vadovėlio komplektą sudaro: vadovėlis su kompaktine plokštele, pratybų sąsiuvinis, mokytojo knyga su kompaktine plokštele.

Daugiau informacijos apie šį vadovėlį
Atsiliepimai

Netinkami, pažeidžiantys įstatymus skaitytojų atsiliepimai bus šalinami. Už atsiliepimus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę asmenys.

Duomenys

Ugdymo sritis
Meninis ugdymas
Dalykas
Muzika
Klasė
3 klasė
Kalba
Lietuvių
Tinkamumas specialiųjų poreikių mokiniams
Nepritaikytas
Puslapių skaičius
88
Pirmojo leidimo metai
2012
Leidimas
Naujas (pirmasis)
ISBN
978-5-430-05777-0
Būsena
Galiojantis
Skaitmeninis
ne
Leidėjas
UAB „Šviesa“
Leidėjo adresas
Vytauto pr. 29, LT-44352 Kaunas
Leidėjo telefonas
8 37 409 126
Leidėjo svetainė
www.sviesa.lt
Leidėjo el. paštas
info@sviesa.lt
Leidėjo pasirinkto vertintojo recenzija
Vieversys III kl. pasirinktas.pdf
Paskirto vertintojo recenzija
Vieversys III kl. paskirtas.pdf