DĖMESIO: Ši Švietimo portalo versija neatnaujinama nuo 2023 m. gegužės 30 d. Nauja informacija pateikiama atnaujintame Švietimo portale.

Mąstau, bendrauju, gyvenu. Etika. VII kl.

arrow_back Grįžti atgal

Mąstau, bendrauju, gyvenu. Etika. VII kl.
Melnikova Raisa, Lastakauskienė Agnė

Vadovėlio turinys padeda mokiniams siekti bendrosiose programose apibrėžtų ugdymo(-si) tikslų ir rezultatų. Dar daugiau: kuriama nauja etikos mokymo(-si) sistema, orientuota į mokinių mąstymo ir etinės kultūros ugdymą(-si).

Vadovėlių medžiaga labai turininga ir įvairi: suskirstyta į keturis skyrius. Skyriuje AŠ PATS (8 temos) nagrinėjami saviugdos ir savisaugos klausimai. Skyriuje AŠ IR TU (10 temų) atskleidžiami dviejų asmenų bendravimo klausimai. Skyriuje AŠ IR MES (7 temos) aptariama, kaip dalyvauti bendruomenės gyvenime ir bendroje veikloje. O skyriuje AŠ IR TAI (8 temos) svarstoma, kas daro gyvenimą įdomų, svarstomas aplinkos poveikis mums. Kiekvienas skyrius baigiamas kartojimo užduotimis. Jos padės įvertinti, ką mokiniai suprato, kiek įsiminė, ko išmoko. Vadovėlio pabaigoje pateikti literatūros ir iliustracijų sąrašai. Vadovėlis parengtas grindžiant pagrindiniais didaktikos principais: integralumu, sistemingumu, kontekstualumu, prasmingumu, prieinamumu, aiškumu, vaizdumu. Tekstai, parinkti moksleiviams, aktualūs savo turiniu, paremti faktine medžiaga. Kiekviena tema pateikiama įdomios informacijos, naujų sąvokų su paaiškinimais, skirtingo sudėtingumo tekstų. Išnagrinėti tekstus, suvokti pamokos temą ir apibendrinti išmoktus dalykus padeda suformuoti klausimai, juos įtvirtinti — klasės ir namų darbų užduotys.

Aiški ir apgalvota metodika. Vadovėlyje lengva orientuotis. Jame išlaikyta pamokos struktūra: nurodytos svarbiausios pamokos dalys, temos ir tikslai. Išryškinti kiekvienos temos pagrindiniai terminai, pateiktos apibrėžtys, svarbiausių žodžių paaiškinimai. Rasite ir papildomos informacijos, susijusios su tema. Tekstai, iliustracijos ir parinkti klausimai padės apmąstyti problemas, su kuriomis susiduria ne tik bendraamžiai, bet ir vyresni žmonės.

Nuo kitų vadovėlių šis skiriasi vadovėlio strategija orientuota į bendrųjų gebėjimų, vertybinių nuostatų ugdymą, kompetencijų suteikimą, ji grindžiama ne tiek žinių perteikimu ir perėmimu, kiek jų analize, kritišku vertinimu ir praktiniu naudojimu, o tekstų ir užduočių sistema kreipia mokytojų ir moksleivių pastangas specialiųjų gebėjimų sričių vystymui..

Pratybų sąsiuviniai — daug įvairių užduočių, papildančių vadovėlio medžiagą. Tai mokytojui padės pagal klasės poreikius, galimybes ir interesus parinkti papildomų užduočių.
Atsiliepimai

Netinkami, pažeidžiantys įstatymus skaitytojų atsiliepimai bus šalinami. Už atsiliepimus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę asmenys.

Duomenys

Ugdymo sritis
Dorinis ugdymas
Dalykas
Etika
Klasė
7 klasė
Kalba
Lietuvių
Tinkamumas specialiųjų poreikių mokiniams
Nepritaikytas
Pirmojo leidimo metai
2008
Leidimas
Naujas (pirmasis)
ISBN
978-9986-433-46-0
Būsena
Galiojantis
Skaitmeninis
ne
Leidėjas
Leidykla „Enciklopedija“
Leidėjo adresas
Krokuvos g. 8A-40, LT-09314 Vilnius
Leidėjo telefonas
8 5 275 5032
Leidėjo svetainė
Nenurodyta
Leidėjo el. paštas
enciklopedija@takas.lt
MOBIS failas
VAD0000002049.2709