DĖMESIO: Ši Švietimo portalo versija neatnaujinama nuo 2023 m. gegužės 30 d. Nauja informacija pateikiama atnaujintame Švietimo portale.

Mityba. Technologijos. VII–X kl. (serija „Šok“)

arrow_back Grįžti atgal

Mityba. Technologijos. VII–X kl. (serija „Šok“)
Pacevičiūtė Alvyda, Drakšienė Roma, Mielkuvienė Birutė

Vadovėlį „Mityba“ 7-10 klasei parengė autorių kolektyvas - mokslininkai ir mokytojai praktikai. Jo panaudojimo galimybės priklauso ne tik nuo geranoriškų autorių siekių, bet ir nuo konkrečios mokomosios aplinkos: mokinių gebėjimų ir asmeninių ypatybių, pedagogo metodinių galimybių, techninių ir technologinių sąlygų ir teisinių normatyvų.

Vadovėlis skirtas ne tik pagrindinei mokyklai , bet ir gimnazijų 1 bei 2 klasei. Būtent šioms klasėms skirti skyriai Gaminių dizainas ir Darbo pasaulis ir profesijos. Čia mokiniai sužinos apie ūkio šakas, profesijas, darbo organizavimo principus ir t. t. Be to, vadovėliuose pateiktus projektinius darbus mokytojas, atsižvelgdamas į mokinių gabumus, gali paskirti ne tik 7-8 klasės, bet ir vyresnių klasių mokiniams.

Kita svarbi naujovė - skyrius Mokomieji dalykai per technologijų pamokas. Mokiniai galės susieti su technologijos pamokomis, ko jie mokėsi per kitų dalykų pamokas.

Skyrių pradžioje pateikiami klausimai Ką sužinosiu? Ko išmoksiu? Kaip to galėsiu išmokti? Kur tai galėsiu pritaikyti? padės mokiniui susikoncentruoti, rasti reikiamos informacijos ir stiprinti mokymosi motyvaciją.

Vadovėlio medžiaga struktūruota ir pateikta taip: veiklos sričių seka (projektavimas, informacija, medžiagos, technologiniai procesai ir jų rezultatai). Skyriuje Dizainas ir ergonomika mokiniams pateikiama šio skyriaus pavadinimą atitinkanti naudinga medžiaga (pvz., techninė užduotis, kuo ji skiriasi nuo temos, kaip išmokti kurti gaminius pagal techninę užduotį ir t. t.)

Vadovėlyje pateikiama užduočių sistema sudaro puikias sąlygas ugdymui individualizuoti ir diferencijuoti. Atsižvelgdamas į mokinių gebėjimus ir ankstesnio mokymosi pasiekimus, mokytojas gali parinkti mokiniams jų pasiekimo lygį atitinkančias užduotis. Galima derinti frontalų, grupinį ar individualų darbą.

Prie vadovėlio mokytojams parengti metodiniai patarimai ir ilgalaikiai bei trumpalaikiai planai. Jie pateikiami interneto svetainėje www.sokvadoveliai.lt

Daugiau informacijos apie šį vadovėlį
Atsiliepimai

Netinkami, pažeidžiantys įstatymus skaitytojų atsiliepimai bus šalinami. Už atsiliepimus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę asmenys.

Duomenys

Ugdymo sritis
Matematinis, gamtamokslinis ir technologinis ugdymas
Dalykas
Technologijos
Klasė
7 klasė
Kalba
Lietuvių
Tinkamumas specialiųjų poreikių mokiniams
Nepritaikytas
Puslapių skaičius
176
Pirmojo leidimo metai
2011
Leidimas
Naujas (pirmasis)
ISBN
978-5-430-05701-5
Būsena
Galiojantis
Skaitmeninis
ne
Leidėjas
UAB „Šviesa“
Leidėjo adresas
Vytauto pr. 29, LT-44352 Kaunas
Leidėjo telefonas
8 37 409 126
Leidėjo svetainė
www.sviesa.lt
Leidėjo el. paštas
info@sviesa.lt
MOBIS failas
VAD0000002672.2709
Leidėjo pasirinkto vertintojo recenzija
Mityba. VII-X kl.-pasirinktas.pdf
Paskirto vertintojo recenzija
Mityba. VII-X kl.-paskirtas.pdf