DĖMESIO: Ši Švietimo portalo versija neatnaujinama nuo 2023 m. gegužės 30 d. Nauja informacija pateikiama atnaujintame Švietimo portale.

Dailė. VIII kl. (serija „Šok“)

arrow_back Grįžti atgal

Dailė. VIII kl. (serija „Šok“)
Staknienė Irena, Tuinylaitė Rima

Dailės vadovėlis skiriamas dailės mokymui(si) aštuntoje klasėje. Jis parengtas pagal atnaujintas Bendrąsias programas ir serijos „Šok“ vadovėlių komplektų metodinę struktūrą. Tai - dailės vadovėlių komplekto VII-VIII klasei antroji dalis, kurioje nuosekliai tęsiamas sistemingas estetinis, kultūrinis ir pilietinis ugdymas, gilinami dailės tyrinėjimo įgūdžiai ir teikiama idėjų mokinių kūrybinei raiškai. Ta pati ir vadovėlio sandara: įvadas, penki skyriai su įžangomis ir apibendrinimais, pridedamas bendras visiems serijos ,,Šok“ vadovėliams skyrius ,,Mokymosi žingsniai“. Vadovėlio pabaigoje pateikiamas dailės žodynėlis, sąvokų rodyklė, laiko juosta ir nurodomi iliustracijų šaltiniai.

Vadovėlis iliustruotas dailės ir architektūros kūrinių pavyzdžiais, kurie padės mokiniams suprasti, kokie grožio idealai svarbūs įvairių istorinių epochų ir šių dienų žmonėms. Patrauklios ir prasmingos pamokų temos, trumpi ir aiškūs tekstai, kruopščiai parinktos iliustracijos nuo pirmų vadovėlio puslapių suformuluoja mokiniams kūrybinės veiklos idėją – tobulinti savo kūrybinį procesą, įsitraukti į aktyvią dailės pažinimo veiklą ir mokytis įsivertinti savo pasiekimus. Siūlomos įvairios kūrybinės veiklos formos: informacijos paieška, dailės tyrinėjimas, grafinė, spalvinė ir erdvinė raiška, fotografavimas, spausdinimas, konstravimas, modeliavimas, dailės kūrinių eksponavimas ir vertinimas.

Vadovėlyje pateiktas ilgalaikis projektas ,,Gimtinė pro rasos lašą“ skatina mokinius tyrinėti savo gimtinę ir atrasti, kokių svarbių ir įdomių kultūrinių ženklų yra artimiausioje aplinkoje. Projektas prasmingai apjungia visą vadovėlio mokomąją medžiagą, skatina organizuoti integruotą mokinių veiklą, teikia minčių, kaip mokykloje galima būtų derinti kelių mokomųjų dalykų ugdymo turinį ir prasmingai bendradarbiauti tiek mokytojams, tiek mokiniams.

Vadovėlio komplektą sudaro:

Vadovėlis

Mokytojo knyga

Daugiau informacijos apie šį vadovėlį
Atsiliepimai

Netinkami, pažeidžiantys įstatymus skaitytojų atsiliepimai bus šalinami. Už atsiliepimus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę asmenys.

Duomenys

Ugdymo sritis
Meninis ugdymas
Dalykas
Dailė
Klasė
8 klasė
Kalba
Lietuvių
Tinkamumas specialiųjų poreikių mokiniams
Nepritaikytas
Puslapių skaičius
88
Pirmojo leidimo metai
2011
Leidimas
Naujas (pirmasis)
ISBN
978-5-430-05696-4
Būsena
Galiojantis
Skaitmeninis
ne
Leidėjas
UAB „Šviesa“
Leidėjo adresas
Vytauto pr. 29, LT-44352 Kaunas
Leidėjo telefonas
8 37 409 126
Leidėjo svetainė
www.sviesa.lt
Leidėjo el. paštas
info@sviesa.lt
MOBIS failas
VAD0000002611.2709
Leidėjo pasirinkto vertintojo recenzija
Daile. 8 kl.-pasirinktas.pdf
Paskirto vertintojo recenzija
Daile. 8 kl. -paskirtas.pdf