DĖMESIO: Ši Švietimo portalo versija neatnaujinama nuo 2023 m. gegužės 30 d. Nauja informacija pateikiama atnaujintame Švietimo portale.

Elektronika. Technologijų vadovėlis. VII–X kl. (serija „Šok“)

arrow_back Grįžti atgal

Elektronika. Technologijų vadovėlis. VII–X kl. (serija „Šok“)
Pacevičiūtė Alvyda, Čiupaila Romas, Lekarevičius Juozas, Narvilas Marius

Vadovėlį parengė autorių kolektyvas – mokslininkai ir mokytojai praktikai. Jo panaudojimo galimybės priklauso ne tik nuo geranoriškų autorių siekių, bet ir nuo konkrečios mokomosios aplinkos: mokinių gebėjimų ir asmeninių ypatybių, pedagogo metodinių galimybių, techninių ir technologinių sąlygų ir teisinių normatyvų.

Naujojo vadovėlio struktūra suderinta su jau išleistais ir daugelio mokinių bei mokytojų gerai įvertintais technologijų vadovėliais V–VI klasei, todėl ją suvokti bus lengva visiems.

Skyrių pradžioje pateikiami klausimai Ką sužinosiu? Ko išmoksiu? Kaip galėsiu išmokti? Kur galėsiu pritaikyti? padės mokiniui susikoncentruoti, rasti reikiamos informacijos ir stiprinti mokymosi motyvaciją.

Vadovėlyje medžiaga struktūruota ir pateikta tokia seka: projektavimas, informacija, medžiagos, technologiniai procesai ir jų rezultatai. Skyrius Dizainas ir ergonomika – jau ne naujiena, tačiau VII–X klasės mokiniams pateikiama nauja šio skyriaus pavadinimą atitinkanti naudinga medžiaga (pvz., jie susipažins su technine užduotimi, išmoks ją skirti nuo kūrybinės temos, išmoks kurti gam­inius pagal techninę užduotį ir t. t.)

Itin svarbu, kad naujame VII–X klasės vadovėlyje atsirado šie nauji skyriai:

Darbo pasaulis ir profesijos. Šiame skyriuje mokiniai sužinos apie ūkio šakas, profesijas, darbo organizavimo principus ir t. t.

Mokomieji dalykai per technologijų pamokas. Mokiniai galės pritaikyti per technologijų pamokas įgytas žinias per kitų dalykų pamokas.

Vadovėlyje pateikiama užduočių sistema sudaro puikias sąlygas ugdymui individualizuoti ir diferencijuoti. Atsižvelgdamas į mokinių gebėjimus ir ankstesnio mokymosi pasiekimus, mokytojas gali parinkti mokiniams jų pasiekimų lygį atitinkančias užduotis. Galima derinti grupinį ir individualų darbą.

Tekstai iliustruojami gausybe spalvotų nuotraukų, piešinių, schemų ir lentelių, kurios padeda geriau suvokti medžiagą.

Daugiau informacijos apie šį vadovėlį
Atsiliepimai

Netinkami, pažeidžiantys įstatymus skaitytojų atsiliepimai bus šalinami. Už atsiliepimus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę asmenys.

Duomenys

Ugdymo sritis
Matematinis, gamtamokslinis ir technologinis ugdymas
Dalykas
Technologijos
Klasė
7 klasė
Kalba
Lietuvių
Tinkamumas specialiųjų poreikių mokiniams
Nepritaikytas
Puslapių skaičius
176
Pirmojo leidimo metai
2010
Leidimas
Naujas (pirmasis)
ISBN
978-5-430-05582-0
Būsena
Galiojantis
Skaitmeninis
ne
Leidėjas
UAB „Šviesa“
Leidėjo adresas
Vytauto pr. 29, LT-44352 Kaunas
Leidėjo telefonas
8 37 409 126
Leidėjo svetainė
www.sviesa.lt
Leidėjo el. paštas
info@sviesa.lt
MOBIS failas
VAD0000002486.2709
Leidėjo pasirinkto vertintojo recenzija
Elektronika- pasirinktas.pdf
Paskirto vertintojo recenzija
Elektronika- paskirtas.pdf