DĖMESIO: Ši Švietimo portalo versija neatnaujinama nuo 2023 m. gegužės 30 d. Nauja informacija pateikiama atnaujintame Švietimo portale.

Dailė 7. Vadovėlis. VII kl. (serija „Šok“)

arrow_back Grįžti atgal

Dailė 7. Vadovėlis. VII kl. (serija „Šok“)
Celiešiėnė Janina, Tuinylaitė Rima

Vadovėlis „Dailė 7“ VII klasei parengtas pagal ,,ŠOK“ serijos vadovėlių projektą laikantis šios serijos vadovėliams būdingos metodinės struktūros ir grafinio dizaino stiliaus. Tai dailės vadovėlių komplekto VII–VIII klasei pirmoji dalis.

Vadovėlis atspindi atnaujintas Bendrąsias programas ir mokytojų patirtį, patikrintą praktinėje veikloje. Jame akcentuojama aktyvi mokinių veikla, regimasis pasaulis aptariamas kaip nuolat besikeičiantis, vaizdinė medžiaga parinkta taip, kad kultūros ir meno reiškinių vertinimas vyktų gretinant istorinį ir šiuolaikinį dailės kontekstą. Vadovėlyje daug vietos skiriama informacinių ir skaitmeninių technologijų panaudojimui atliekant įvairias informacijos rinkimo ir sisteminimo užduotis, mokiniai skatinami tyrinėti, fiksuoti ir saugoti socialinę bei kultūrinę aplinką. Tekstai trumpi, aiškūs, kūrybinės užduotys įvairios, integruotos į kitų dalykų mokymąsi, leidžiančios dirbti drauge ir individualiai įvairių gabumų ir polinkių vaikams. Mokiniai skatinami atidžiau pažvelgti į dailės kūrinius, jų įvairovę, tyrinėti ir aptarti juos vartojant tinkamas dailės sąvokas ir patiems imtis kūrybos. Kiekvienas skyrius apibendrinamas atverčiant ,,Patirtis ir naujos įžvalgos“ puslapius, kuriose atsispindi pagrindiniai programos reikalavimai. Naujovė – šeštasis skyrius, bendras visiems „Šok“ serijos vadovėliams – „Mokymosi žingsniai“. Vadovėlio pabaigoje pateikiamas dailės žodynėlis, sąvokų rodyklė, laiko juosta ir nurodomi iliustracijų šaltiniai.

Kiekvienai mokomajai problemai skiriama dviejų puslapių atlanka, kurioje komponuojamos dvi–keturios iliustracijos – meno kūrinių reprodukcijos, nuotraukos ar schemos, kurios padeda geriau suvokti žodinę informaciją ir diskutuoti. Kiekviena tema prasideda pastraipa Šiandien, kurioje nurodomi mokymosi uždaviniai. Tekstai padeda tyrinėti dailę, jos vaizdų kalbą, o Dailės tyrinėjimo ar raiškos užduotis – pritaikyti tai, kas buvo tyrinėta, pasitikrinti ir patiems įsivertinti, kaip pavyko užduotį suprasti.

Vadovėlio komplektą sudaro:

• Vadovėlis

• Mokytojo knyga

Daugiau informacijos apie šį vadovėlį
Atsiliepimai

Netinkami, pažeidžiantys įstatymus skaitytojų atsiliepimai bus šalinami. Už atsiliepimus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę asmenys.

Duomenys

Ugdymo sritis
Meninis ugdymas
Dalykas
Dailė
Klasė
7 klasė
Kalba
Lietuvių
Tinkamumas specialiųjų poreikių mokiniams
Nepritaikytas
Pirmojo leidimo metai
2010
Leidimas
Naujas (pirmasis)
ISBN
978-5-430-05576-9
Būsena
Galiojantis
Skaitmeninis
ne
Leidėjas
UAB „Šviesa“
Leidėjo adresas
Vytauto pr. 29, LT-44352 Kaunas
Leidėjo telefonas
8 37 409 126
Leidėjo svetainė
www.sviesa.lt
Leidėjo el. paštas
info@sviesa.lt
MOBIS failas
VAD0000002432.2709
Leidėjo pasirinkto vertintojo recenzija
Daile 7 kl. pasirinktas.pdf
Paskirto vertintojo recenzija
Daile 7 kl. paskirtas.pdf