DĖMESIO: Ši Švietimo portalo versija neatnaujinama nuo 2023 m. gegužės 30 d. Nauja informacija pateikiama atnaujintame Švietimo portale.

Mano muzika. Vadovėlis su kompaktine plokštele. II kl.

arrow_back Grįžti atgal

Mano muzika. Vadovėlis su kompaktine plokštele. II kl.
Velička Eirimas

Naujausias žinomo autoriaus E. Veličkos vadovėlis „Mano muzika“ II klasei tęsia pradinių klasių vadovėlių seriją. Jo puslapiuose sėkmingai derinamos ir į visumą jungiamos įvairios muzikinės veiklos rūšys: dainavimas ir grojimas, muzikos klausymasis ir jos pažinimas, ritmavimas ir solfedžiavimas, kūrybinės ir grupinės veiklos užduotys. Ypatingas dėmesys skiriamas lietuvių dainuojamosios tautosakos žanrų įvairovei (vaikų dainos, dainuojamosios pasakos, prie metų laiko priderintos kalendorinės dainos). Vadovėlyje gausu ir smulkiosios tautosakos pavyzdžių (mįslės, patarlės), o autorines dainas galima dainuoti kaip karaokę (dainų instrumentinės fonogramos įrašytos į kompaktinę plokštelę). Greta lietuvių muzikinio folkloro pateikiama ir kitų tautų (latvių, estų, Tanzanijos afrikiečių ir indų) liaudies dainų. Dainoms siūloma pritarti kanklėmis arba gitara, perkusiniais instrumentais (akmenukais, lazdelėmis), kūno perkusija (ploti, trepsėti, kt.).

Keliaudami vadovėlio puslapiais, vaikai susipažins su įvairiais muzikos instrumentais (smuikas, cimbolai, skrabalai, varpai, trimitas, saksofonas, gitara), mokysis skirti jų balsus. Jie klausysis vaikams skirtų muzikos klasikų šedevrų (E. Grygo, K. Sen-Sanso, N. Rimskio-Korsakovo, F. Šopeno, O. Mesiano kūriniai), mokysis juos apibūdinti, skaitys šių kūrinių „grafines partitūras“. Vadovėlyje gausu aktyvių užduočių: prašoma skambančią muziką pavaizduoti plastiškais judesiais ar nupiešti, muzikai pritarti kūno perkusija, diriguoti. Visi klausymui skirti kūriniai įrašyti į pridedamą prie Mokytojo knygos kompaktinę plokštelę.

Vaikams pritaikytas natų užrašymo būdas (dvi linijos vietoj penklinės), patrauklus ir nesudėtingas solfedžiavimo repertuaras, kūno perkusijos pratimai leis jiems susipažinti su muzikos teorijos pagrindais, padės lengvai išmokti skaityti ir rašyti natas, groti dūdele ir klaviatūra. Pratybų sąsiuvinis padės perteikti elementarias muzikos teorijos žinias ir įtvirtinti natų rašto įgūdžius.

Vadovėlio komplektą sudaro:

  • Vadovėlis su kompaktine plokštele I (dainavimas, solfedžiavimas)
  • Pratybų sąsiuvinis
  • Mokytojo knyga su kompaktine plokštele II (muzikos klausymas)

Daugiau informacijos apie šį vadovėlį
Atsiliepimai

Netinkami, pažeidžiantys įstatymus skaitytojų atsiliepimai bus šalinami. Už atsiliepimus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę asmenys.

Duomenys

Ugdymo sritis
Meninis ugdymas
Dalykas
Muzika
Klasė
2 klasė
Kalba
Lietuvių
Tinkamumas specialiųjų poreikių mokiniams
Nepritaikytas
Puslapių skaičius
92
Pirmojo leidimo metai
2010
Leidimas
Naujas (pirmasis)
ISBN
978-5-430-04751-1
Būsena
Galiojantis
Skaitmeninis
ne
Leidėjas
UAB „Šviesa“
Leidėjo adresas
Vytauto pr. 29, LT-44352 Kaunas
Leidėjo telefonas
8 37 409 126
Leidėjo svetainė
www.sviesa.lt
Leidėjo el. paštas
info@sviesa.lt
MOBIS failas
VAD0000002426.2709
Leidėjo pasirinkto vertintojo recenzija
Mano muzika2kl. su CD -pasirinktas.pdf
Paskirto vertintojo recenzija
Mano muzika 2kl. su CD -paskirtas.pdf