DĖMESIO: Ši Švietimo portalo versija neatnaujinama nuo 2023 m. gegužės 30 d. Nauja informacija pateikiama atnaujintame Švietimo portale.

Mano ir tavo šalis Lietuva. Sociokultūrinio ugdymo vadovėlis V–VIII klasei

arrow_back Grįžti atgal

Mano ir tavo šalis Lietuva. Sociokultūrinio ugdymo vadovėlis V–VIII klasei
Degėsys Liutauras, Rasa Aškinytė

Leidinys parengtas ir išleistas vykdant 2008 metų Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos darbo plane numatytos Valstybės švietimo strategijos įgyvendinimo programos priemonę "Įgyvendinti migruojančių šeimų vaikų ugdymo planą."

Vadovėlis 11–14 metų vaikams, kurie atvyko į Lietuvą iš kitų šalių ir dabar mokosi išlyginamosiose klasėse, išlyginamosiose mobiliose grupėse arba pagal individualius ugdymo planus Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklose. Šiuo vadovėliu galės pasinaudoti ir užsienio lietuviškų mokyklų mokiniai.

Mokinių pasiruošimo lygis irgi gali būti įvairus: vieni jų gali turėti tik lietuvių kalbos pradmenis, kiti būti neblogai mokėti gramatikos taisykles ir sudėtingą žodyną. Vadovėlyje surasite tiek sudėtingesnių, tiek ir paprastesnių paaiškinimų, sąvokų ir žinių. Kai kam šis vadovėlis gali pasirodyti per daug paprastas, kai kam – pernelyg sudėtingas. Tikimės, kad kiekvienas besimokantysis suras vadovėlyje jam tinkančias ir patinkančias žinias, prisitaikys sau įdomiausias ir reikalingiausias situacijas. Šis vadovėlis gali tapti priemone, ne tik lavinančia lietuvių kalbos įgūdžius, bet ir padedančia įveikti kultūrinius ir socialinius prietarus, informacijos ar socialinės patirties spragas.

Šis vadovėlis galėtų padėti orientuoti sšiandieninės Lietuvos moralinių ir pilietinių vertybių problemose, socialinių ir kultūrinių mažumų ir daugumų santykiuose, taip pat suteiktų naujų spalvų ir prasmių, sprendžiant Lietuvos integracijos į pasaulio bendruomenę problemas. Vadovėlyje nuosekliai apžvelgiami ir nagrinėjami įvairūs Lietuvos visuomeninio gyvenimo principai: aiškinamasi politikos, ekonomikos, istorijos, šeimos ir moralės, religijos ir švenčių, meno ir mokslo problemos bei apibūdinama Lietuvos gamta. Kiekviena Lietuvos gyvenimo sritis vizduojama bent tris kartus:

  1. Kiekviena tema pradedama teorine dalimi - informacine įžanga, kurioje pateikiama žinių apie Lietuvos gyvenimą, atskleidžiama istorinė, aktuali informacija, padedanti atskleisti šią temą. Informacija iliustruojama gausia vaizdine medžiaga.
  2. Toliau ši tema tęsiama irvystoma gyvenimiškoje situacijoje, kurioje keli Lietuvos ir užsieniečiai vaikai kalbasi, vaikšto miesto gatvėmis, pastebėdami įdomiausius Lietuvos istorijos, ekonomikos, moralės, religijos ar teisės dalykus, grožisi Lietuvos gamta, patenka į įvairiausias gyvenimiškas situacijas, stebi žmones, dalyvauja šventiniame ar kasdieniame gyvenime.
  3. Trečią kartą istorijos, ekonomikos, moralės ar kurios kitos gyvenimo srities problemos nagrinėjamos įvairiose praktinėse užduotyse, aptariamos diskusijose, pratimuose arba tiesiog žaidybinėse situacijose.

Daugiau informacijos apie šį vadovėlį
Atsiliepimai

Netinkami, pažeidžiantys įstatymus skaitytojų atsiliepimai bus šalinami. Už atsiliepimus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę asmenys.

Duomenys

Ugdymo sritis
Kalbinis ugdymas
Dalykas
Lietuvių kalba pagal mokėjimo lygius
Klasė
5 klasė
Kalba
Lietuvių
Tinkamumas specialiųjų poreikių mokiniams
Nepritaikytas
Pirmojo leidimo metai
2008
Leidimas
Naujas (pirmasis)
ISBN
978-9955-884-18-7
Būsena
Galiojantis
Skaitmeninis
ne
Leidėjas
UAB „Vaistų žinios"
Leidėjo adresas
Lakūnų g. 6, LT-09108 Vilnius
Leidėjo telefonas
8 5 270 0387
Leidėjo svetainė
www.praminfo.lt , www.imed.lt
Leidėjo el. paštas
office@praminfo.lt
MOBIS failas
VAD0000002269.2709