DĖMESIO: Ši Švietimo portalo versija neatnaujinama nuo 2023 m. gegužės 30 d. Nauja informacija pateikiama atnaujintame Švietimo portale.

Pilietiškumo pagrindai. 2-oji kn. IX–X kl.

arrow_back Grįžti atgal

Pilietiškumo pagrindai. 2-oji kn. IX–X kl.
Letukienė Nijolė, Bitlieriūtė Salomėja, Bužinskas Saulius

Vadovėlį PILIETIŠKUMO PAGRINDAI sudaro dvi knygos. Kiekvieną vadovėlio skyrių sudaro kelios ar keliolika temų. Temai skiriama viena pamoka. Temų šiame vadovėlyje yra kiek mažiau, negu šiam kursui skirta pamokų per mokslo metus. Todėl vieną kitą temą galima nagrinėti ir porą kelias pamokas.

Kiekvieną temą sudaro pagrindinis tekstas, iliustracijos, šaltiniai ir kelių rūšių užduotys. Temos pradžioje vardijama, ko pasiekiama išnagrinėjus temą. Kiekvienos pamokos pradžioje aptariama, kokių žinių ir gebėjimų įgis mokiniai. Prieš tekstą pateikiamos sąvokos su paaiškinimais. Po pagrindinio teksto ir jį iliustruojančios bei papildančios vaizdinės medžiagos pateikiama užduočių savarankiškam ar grupiniam darbui klasėje.

Vadovėlio skyriai baigiami „Savitikros užduotimis“ – įgytų žinių ir gebėjimų vertinimu. Atlikdami šias užduotis, mokiniai pakartos išmoktą medžiagą, o pateikti klausimai skatins mąstyti ir gilinti žinias.

Knygos pabaigoje dedamas svarbiausių ir reikalingiausių dokumentų rinkinys. Šie dokumentai padės ne tik kuo geriau suprasti pamokose nagrinėjamas problemas – žinoti jų nuostatas bus naudinga ir kasdieniniame gyvenime.

Vadovėlyje pateikiama medžiaga sudaro galimybę mokiniams įgyti žinių ir įgūdžių, būtinų pilietiniam raštingumui ugdyti, pilietinės kultūros pagrindams formuoti. Pateikiama medžiaga grindžiama Lietuvos viešojo gyvenimo įvykiais. Remiamasi informacija, susijusia su įvairiomis Lietuvos valstybės, visuomenės gyvenimo sritimis, Europos ir tarptautinės teisės dokumentais.

Komplektą sudaro vadovėlis (1-oji ir 2-oji knyga) ir pratybų sąsiuvinis.

Daugiau informacijos apie šį vadovėlį
Atsiliepimai

Netinkami, pažeidžiantys įstatymus skaitytojų atsiliepimai bus šalinami. Už atsiliepimus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę asmenys.

Duomenys

Ugdymo sritis
Visuomeninis ugdymas
Dalykas
Pilietiškumo pagrindai
Klasė
9 klasė
Kalba
Lietuvių
Tinkamumas specialiųjų poreikių mokiniams
Nepritaikytas
Pirmojo leidimo metai
2009
Leidimas
Naujas (pirmasis)
Būsena
Galiojantis
Skaitmeninis
ne
Leidėjas
UAB „Šviesa“
Leidėjo adresas
Vytauto pr. 29, LT-44352 Kaunas
Leidėjo telefonas
8 37 409 126
Leidėjo svetainė
www.sviesa.lt
Leidėjo el. paštas
info@sviesa.lt
MOBIS failas
VAD0000002155.2709