DĖMESIO: Ši Švietimo portalo versija neatnaujinama nuo 2023 m. gegužės 30 d. Nauja informacija pateikiama atnaujintame Švietimo portale.

Būti drauge. Etikos vadovėlis. VI kl. (serija „Šok“)

arrow_back Grįžti atgal

Būti drauge. Etikos vadovėlis. VI kl. (serija „Šok“)
Dirginčienė Regina, Saulytė Adrijana

Vadovėlis „Būti drauge“ priklauso „ŠOK“ vadovėlių serijai ir skiriamas 6 klasės mokiniams, besimokantiems etikos kursą pagal bendrąją programą. Pagrindinis originalaus vadovėlio rengimo motyvas yra tai, jog ugdymo procesas reikalauja nuolatinio atnaujinimo, kritinio žvilgsnio, individualizavimo pagal klasės situaciją ir individualius mokinių poreikius.

Etikos vadovėlis 6 klasei skirtas padėti mokiniams suprasti savo tapatybę, skatinti asmenybės dvasinį tapsmą, brandinti kritinį mąstymą bei atsakomybę už savo veiksmus, santykius su kitais žmonėmis ir aplinką.

Mokiniams suteikiama žinių apie etiketą – kaip derėtų elgtis konkrečiose vietose ir konkrečiose situacijose (mokykloje, šeimoje, su draugais, gamtoje ir t.t.), kad kitiems būtumėm priimtini, neužgautumėm jų savigarbos, interesų, apie tai, kaip sutarti su kitais, suprasti, kodėl reikalingos taisyklės ir kodėl reikia gražiai, kultūringai elgtis.

Vadovėliu siekiama padėti kurtis mokinio vertybinių nuostatų sistemą. Savo pilietinį, kultūrinį ir tautinį tapatumą saugoti ir stiprinti padeda rėmimasis savo tautos ir valstybės kontekstu. Todėl vadovėlyje atskleistos tokios temos kaip „Graži tu mano, brangi Tėvyne“, „Pasaulio paveldo vietovės ir vertybės Lietuvoje“, „Šalies gimtadienis“.

Pratybose daug praktinių užduočių, kurios padeda mokiniams suvokti savo asmeninę patirtį bei žmonių tarpusavio santykius reguliuojančias normas, idealus, vertybes.

Pateikiant mokomąją medžiagą vadovaujamasi mokinių pažinimo logika. Į supratimą stengiamasi kreipti nuo artimo prie tolimo, o ne atvirkščiai. Mokymo turinys konstruojamas atsižvelgiant daugiau į mokinio poreikius ir įgūdžius, t.y. sekant konstruktyviojo ugdymo principais vadovėlyje naudojama daugiau įvairių informacijos šaltinių, siūloma mokytis bendradarbiaujant, sukuriamos kritinį mąstymą, problemų sprendimą stimuliuojančios situacijos. Etikos komplektą 6 klasei sudaro vadovėlis, du pratybų sąsiuviniai ir mokytojo knyga.

Daugiau informacijos apie šį vadovėlį
Atsiliepimai

Netinkami, pažeidžiantys įstatymus skaitytojų atsiliepimai bus šalinami. Už atsiliepimus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę asmenys.

Duomenys

Ugdymo sritis
Dorinis ugdymas
Dalykas
Etika
Klasė
6 klasė
Kalba
Lietuvių
Tinkamumas specialiųjų poreikių mokiniams
Nepritaikytas
Pirmojo leidimo metai
2008
Leidimas
Naujas (pirmasis)
Būsena
Galiojantis
Skaitmeninis
ne
Leidėjas
UAB „Šviesa“
Leidėjo adresas
Vytauto pr. 29, LT-44352 Kaunas
Leidėjo telefonas
8 37 409 126
Leidėjo svetainė
www.sviesa.lt
Leidėjo el. paštas
info@sviesa.lt
MOBIS failas
VAD0000001988.2709