DĖMESIO: Ši Švietimo portalo versija neatnaujinama nuo 2023 m. gegužės 30 d. Nauja informacija pateikiama atnaujintame Švietimo portale.

Vaizdų kalba. Dailės vadovėlis. VI kl. (serija „Šok“)

arrow_back Grįžti atgal

Vaizdų kalba. Dailės vadovėlis. VI kl. (serija „Šok“)
Staknienė Irena, Tuinylaitė Rima

Dailės vadovėlis „Vaizdų kalba„ skiriamas pagrindinės mokyklos VI klasei. Jis parengtas pagal „Šok“ vadovėlių projektą laikantis šios serijos vadovėliams būdingos metodinės struktūros, komponavimo principo ir grafinio dizaino stiliaus.

Vadovėlis „Vaizdų kalba“ atspindi naujausius praktiškai patikrintus pedagoginės veiklos tyrinėjimo principus. Jame akcentuojama aktyvi mokinių veikla, regimasis pasaulis aptariamas kaip nuolat besikeičiantis (seniau-dabar, ką matai, ką norėtum keisti, ką gali pakeisti...). Vaizdinė medžiaga parinkta taip, kad kultūros ir meno reiškiniai būtų vertinami gretinant: sena - nauja, tradicinis - modernus. Raginama stebėti, analizuoti, naudotis informacija, bendrauti ir bendradarbiauti ieškant idėjų, siūlant sprendimus ir atrandant, kas bendra ir kas individualu. Čia daug rašoma apie informacinių bei skaitmeninių technologijų taikymą. Mokiniai skatinami tyrinėti, saugoti socialinę ir kultūrinę aplinką, atliekant įvairias duomenų rinkimo ir sisteminimo užduotis. Tekstai trumpi, aiškūs, informatyvūs, nukreipiantys veiklai. Užduotys įvairios, kūrybiškos, integruotos į kitų dalykų mokymąsi, drauge ir individualiai jas gali atlikti įvairių gabumų bei polinkių vaikai. Pateikiami klausimai - dalykiški, išplaukiantys iš nagrinėjamos problemos, skatinantys fantazuoti, mąstyti, bet nereikalaujantys vienintelio teisingo atsakymo. Vadovėlio iliustracijos žadina kūrybinę mintį, skatina pažinti artimiausią aplinką, suvokti menines vertybes. Mokinai raginami gėrėtis vaizdais ir su džiaugsmu imtis kūrybos. Kiekvienas skyrius baigiamas apibendrinimu „Patirtis ir naujos įžvalgos“, kuriame matyti pagrindinai programiniai reikalavimai.

Kiekviena tema prasideda pastraipa „Šiandien“, kurioje nurodomi mokymosi uždaviniai. Tekstai padeda tyrinėti dailę, jos vaizdų kalbą. Dailės tyrinėjimo ar raiškos užduotys skatina pritaikyti žinias, pasitikrinti ir patiems įvertinti savo darbą.

Vadovėlio komplektą sudaro:

- Vadovėlis

- Pratybų sąsiuvinis

- Mokytojo knyga

Daugiau informacijos apie šį vadovėlį
Atsiliepimai

Netinkami, pažeidžiantys įstatymus skaitytojų atsiliepimai bus šalinami. Už atsiliepimus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę asmenys.

Duomenys

Ugdymo sritis
Meninis ugdymas
Dalykas
Dailė
Klasė
6 klasė
Kalba
Lietuvių
Tinkamumas specialiųjų poreikių mokiniams
Nepritaikytas
Pirmojo leidimo metai
2009
Leidimas
Naujas (pirmasis)
Būsena
Galiojantis
Skaitmeninis
ne
Leidėjas
UAB „Šviesa“
Leidėjo adresas
Vytauto pr. 29, LT-44352 Kaunas
Leidėjo telefonas
8 37 409 126
Leidėjo svetainė
www.sviesa.lt
Leidėjo el. paštas
info@sviesa.lt
MOBIS failas
VAD0000001987.2709