DĖMESIO: Ši Švietimo portalo versija neatnaujinama nuo 2023 m. gegužės 30 d. Nauja informacija pateikiama atnaujintame Švietimo portale.

Technologijos. Mityba ir tekstilė. V–VI kl. (serija „Šok“)

arrow_back Grįžti atgal

Technologijos. Mityba ir tekstilė. V–VI kl. (serija „Šok“)
Buračienė Aurelija, Jucienė Nijolė, Narvilas Marius ir kt.

Vadovėlis „Mityba ir tekstilė“ 5-6 klasei parengtas pagal Pradinio ir pagrindinio ugdymo bendrąsias programas (2008). Jis parašytas orientuojant mokinius pirmiausia į projektinę veiklą, skatinant jų kūrybiškumą bei gebėjimą savarankiškai ugdytis technologinius pasiekimus. Be to, jis atitinka technologinio ugdymo krypties kaitą nuo amatinio prie projektinio tipo, nes pateikta medžiaga skatina mokinį ne tik gaminti, bet ir kurti.

Vadovėlis skirtas mitybai ir tekstilei. Jis atitinka technologinio ugdymo krypties kaitą nuo amatinio prie projektinio tipo, nes pateikta medžiaga skatina mokinį ne tik gaminti, bet ir kurti. Vadovėlių skyrių pradžioje pateikiami klausimai „Ką sužinosiu? Ko išmoksiu? Kaip to galėsiu išmokti? Kur tai galėsiu pritaikyti?" padės mokiniui susikoncentruoti, rasti reikiamos informacijos ir kt.

Visiškai naujas skyrius Dizainas ir ergonomika. Tai praktiška ir aktuali tema. Skyrius labai svarbus siekiant ugdyti mokinių projektavimo gebėjimus. Pateikiama daugiau ar mažiau savarankiškų projektavimo užduočių, siekiama lanksčiai pereiti nuo mokymo prie mokymosi. Tai labai svarbu įgyvendinant projektinį technologinio ugdymo tipą. Užduotys parengtos taip, kad mokiniai gali mokytis atskirų darbo veiksmų ir pasirinkti, kuriuos smulkius, nesudėtingus arba sudėtingesnius gaminius daryti. Sudaromos sąlygos tyrinėti medžiagas, ieškoti informacijos įvairiuose šaltiniuose, ją kaupti, sisteminti , pritaikyti. Tekstai iliustruojami gausybe spalvotų nuotraukų, piešinių, schemų, lentelių. Tai turėtų skatinti geresnį medžiagos suvokimą, nes daugelį dalykų mokiniai supras iš iliustracijų.

Pateikta medžiaga puikiai integruota su kitais mokomaisiais dalykais: ekonomika, matematika, istorija, gamtos mokslais, daile, lietuvių kalba. Ši mokslų integracija padės sumažinti mokinių mokymosi krūvį, o technologijos bus jiems patrauklesnės.

Vadovėlio komplektą sudaro: Vadovėlis, mokytojo knyga.

Daugiau informacijos apie šį vadovėlį
Atsiliepimai

Netinkami, pažeidžiantys įstatymus skaitytojų atsiliepimai bus šalinami. Už atsiliepimus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę asmenys.

Duomenys

Ugdymo sritis
Matematinis, gamtamokslinis ir technologinis ugdymas
Dalykas
Technologijos
Klasė
5 klasė
Kalba
Lietuvių
Tinkamumas specialiųjų poreikių mokiniams
Nepritaikytas
Pirmojo leidimo metai
2008
Leidimas
Naujas (pirmasis)
Būsena
Galiojantis
Skaitmeninis
ne
Leidėjas
UAB „Šviesa“
Leidėjo adresas
Vytauto pr. 29, LT-44352 Kaunas
Leidėjo telefonas
8 37 409 126
Leidėjo svetainė
www.sviesa.lt
Leidėjo el. paštas
info@sviesa.lt
MOBIS failas
VAD0000001938.2709