DĖMESIO: Ši Švietimo portalo versija neatnaujinama nuo 2023 m. gegužės 30 d. Nauja informacija pateikiama atnaujintame Švietimo portale.

Vaizdų pasaulyje. Dailės vadovėlis. V kl. (serija „Šok“)

arrow_back Grįžti atgal

Vaizdų pasaulyje. Dailės vadovėlis. V kl. (serija „Šok“)
Staknienė Irena, Tuinylaitė Rima

Vadovėlio turinio kryptingumą nusako pavadinimas — VAIZDŲ PASAULYJE. Vaizdas — pasaulio pažinimo kodas. Jį atpažinti, pajusti, išgyventi, kurti ir vertinti — tai nuosekli ugdymo grandinė, atspindėta vadovėlio struktūroje. Iliustracinė medžiaga ne tik užima svarbiausią vietą atlankos erdvėje, bet ir teikia daugiau informacijos apie pasaulį, kultūrą, tradicijas.

Vadovėlyje mokiniui palikta erdvė eiti, tyrinėti ir pačiam bandyti kurti, vertinti. Dar daugiau, palikta teisė abejoti ir klysti, nerasti „vienintelio teisingo“ atsakymo. Mokomojo teksto dalis „Pasidalykime mintimis“ padrąsina bendrauti, daryti savas išvadas, susiejančias turimą patirtį su naujomis įžvalgomis. Ji nukreipia kūrybinei veiklai, paaiškintai atlankos dalyje „Užduotis“.

Kiekvienai mokomajai problemai skiriama 2 puslapių atlanka, kurioje komponuojamos 2–4 iliustracijos — meno kūrinių reprodukcijos, nuotraukos ar schemos. Iliustracijos parinktos su estetiniu skoniu, atsižvelgiant į mokinio interesus, vaiko psichikos savybes, gebėjimus suvokti kūrinį, gretinant žinomą su nežinomu, tradiciją — su naujoviškumu, savo kultūros ženklą — su tolimų, nepažįstamų kultūrų ženklais.

Vadovėlyje gana daug vietos skiriama informacinių ir skaitmeninių technologijų panaudojimui atliekant įvairias informacijos rinkimo ir sisteminimo užduotis.

Vadovėlį sudaro įvadas, penki skyriai su įžangomis ir apibendrinimais. Vadovėlio pabaigoje pateikiamas dailės terminų žodynėlis — tai papildomas informacijos šaltinis, kuriame paprastais, penktokui suvokiamais sakiniais aiškinamos dailės sąvokos.

Komplektą VAIZDŲ PASAULYJE V klasei sudaro: vadovėlis, pratybų sąsiuvinis, mokytojo knyga.

Daugiau informacijos apie šį vadovėlį
Atsiliepimai

Netinkami, pažeidžiantys įstatymus skaitytojų atsiliepimai bus šalinami. Už atsiliepimus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę asmenys.

Duomenys

Ugdymo sritis
Meninis ugdymas
Dalykas
Dailė
Klasė
5 klasė
Kalba
Lietuvių
Tinkamumas specialiųjų poreikių mokiniams
Nepritaikytas
Pirmojo leidimo metai
2008
Leidimas
Naujas (pirmasis)
Būsena
Galiojantis
Skaitmeninis
ne
Leidėjas
UAB „Šviesa“
Leidėjo adresas
Vytauto pr. 29, LT-44352 Kaunas
Leidėjo telefonas
8 37 409 126
Leidėjo svetainė
www.sviesa.lt
Leidėjo el. paštas
info@sviesa.lt
MOBIS failas
VAD0000001925.2709