DĖMESIO: Ši Švietimo portalo versija neatnaujinama nuo 2023 m. gegužės 30 d. Nauja informacija pateikiama atnaujintame Švietimo portale.

Dailė ir technologijos. IV kl.

arrow_back Grįžti atgal

Dailė ir technologijos. IV kl.
Staknienė Irena, Tuinylaitė Rima, Vizgirdienė Elona

IV klasės vadovėlio autorės laikosi jau išleistų DAILĖS IR TECHNOLOGIJŲ vadovėlių I–III klasei kūrybos principų. Skyriuose komponuojama mokomoji medžiaga apima įvairius dailės raiškos būdus ir technologijų programų užduotis. Kiekvienas skyrius pradedamas specialia atlanka. Klausimai kiekvienoje atlankoje padeda mokiniams prisiminti, kokias dailės ir technologijų problemas jiems teko nagrinėti, kas jose bendro, kaip jos reiškiasi mūsų aplinkoje ir gyvenime. Šiais klausimais siekiama įtvirtinti vaikų įgytą patirtį ir padėti jiems toliau gilintis į kiekvieno skyriaus ugdymo turinį.

Autorės siekia, kad vadovėlyje dominuotų medžiaga iš mokiniams pažįstamos aplinkos. Jaučiamas dėmesys vaikų socialinei aplinkai. Dailės temose iliustracijos skirtos meno vertybių pažinimui, vaiko kūrybinės minties sužadinimui, dailės kalbos suvokimui, dailės kūrinių stebėjimui, interpretavimui ir vertinimui. Technologijų temose — gaminių funkcijų, darbo operacijų vaizdavimui, skirtingų medžiagų pažinimui. Labai svarbios iliustracijos, kuriose matome gaminių poveikį sveikatai ir darbo saugai.

Vadovėlyje vartojamos šiuolaikinės sąvokos, sutinkamos ir dailės, ir technologijų dalykuose. Šios sąvokos lakoniškai paaiškinamos, o vadovėlio pabaigoje pateikiamas žodynėlis, kuris mokiniams tampa papildomu informacijos šaltiniu.

Svarbu tai, kad dalis užduočių nukreipta kūrybiniams rezultatams perkelti į mokinių socialinę kultūrinę erdvę. Jos skatina domėtis savo krašto ir šalies gamtos bei kultūros paminklais, muziejais, parodomis, kultūriniais renginiais.

Technologines problemas nagrinėjančiuose skyreliuose veiksmų seka pateikiama sunumeruota. Todėl ketvirtokai turi galimybę naudodamiesi nesudėtingomis schemomis ir brėžiniais patys savarankiškai atlikti užduotis. Pateiktos užduotys padeda diferencijuoti mokymą(si). Pasirinkta vadovėlio metodinė sistema tinka įvairiems mokymosi stiliams. Vadovėlio komplektą sudaro vadovėlis, pratybų sąsiuvinis ir mokytojo knyga
Atsiliepimai

Netinkami, pažeidžiantys įstatymus skaitytojų atsiliepimai bus šalinami. Už atsiliepimus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę asmenys.

Duomenys

Ugdymo sritis
Meninis ugdymas
Dalykas
Dailė ir technologijos
Klasė
4 klasė
Kalba
Lietuvių
Tinkamumas specialiųjų poreikių mokiniams
Nepritaikytas
Pirmojo leidimo metai
2008
Leidimas
Naujas (pirmasis)
Būsena
Galiojantis
Skaitmeninis
ne
Leidėjas
UAB „Šviesa“
Leidėjo adresas
Vytauto pr. 29, LT-44352 Kaunas
Leidėjo telefonas
8 37 409 126
Leidėjo svetainė
www.sviesa.lt
Leidėjo el. paštas
info@sviesa.lt
MOBIS failas
VAD0000001859.2709