DĖMESIO: Ši Švietimo portalo versija neatnaujinama nuo 2023 m. gegužės 30 d. Nauja informacija pateikiama atnaujintame Švietimo portale.

Aš ir kiti. Etikos vadovėlis. III kl.

arrow_back Grįžti atgal

Aš ir kiti. Etikos vadovėlis. III kl.
Zeliankienė Vilija

III klasės etikos vadovėlis AŠ IR KITI padės:

1) III klasės mokiniams kryptingai siekti dorinės pažangos aktyviai dalyvaujant saviugdą ir savisaugą, dialoginį bendravimą, socialumą ir aplinkosaugą skatinančioje mokymosi veikloje, geriau pažinti save, 2) pradinės mokyklos etikos mokytojams — planuoti ir organizuoti tokį dorinio ugdymo procesą, kuris būtų ne vien suprantamas kaip elgesio taisyklių mokymas ir ne kaip moralizavimas, bet pritaikytas individualiai kiekvienam vaikui atsižvelgiant į jo gyvenimo patirtį ir sunkumus.

Įžangoje Ko ir kaip mokysimės? Autorė kreipiasi į kiekvieną vaiką skatindama per etikos pamokas:

1) svarstyti rūpimus klausimus; 2) mokytis ugdyti charakterį ir saugoti save, sutarti su bendraamžiais ir aptarti bendravimo sunkumus; 3) atlikti įvairias vadovėlyje ir pratybų sąsiuvinyje pateiktas užduotis, kurios skatins individualiai ir drauge su kitais aktyviai dalyvauti pamokose; 4) vertinti, ko išmokau ir kas svarbu.

Atsižvelgiant į pradinukų mąstymo ir psichosocialines ypatybes, vadovėlio medžiagą stengiamasi pateikti konkrečiai, vaizdingai ir suprantamai. Stengiamasi pristatyti mus supantį pasaulį „vaikų akimis“, analizuoti jiems būdingas gyvenimo situacijas ir problemas, nevengti opių klausimų. Neformuluojamos galutinės išvados — mokiniai skatinami patys ieškoti atsakymų į rūpimus klausimus, numatyti, kaip elgtis, būti aktyvūs. Pateikiama daug užduočių - psichologinių pratimų.

Problematika. Dalykiniu požiūriu vadovėlyje svarbiausia tarpasmeninių santykių Aš-kiti ugdymo tematika ir problematika. Autorė kelia pagrindinę problemą — vaiko santykis su kitu. Šių santykių perspektyvoje plėtojamos visos vadovėlio temos ir keliamos problemos, todėl dėmesys kitiems ir kitokiems, pagarba, tolerancija, atsakomybė kaip svarbiausias etikos mokymo akcentas atsispindi ir vadovėlio III klasei pavadinime AŠ IR KITI. Komplektą sudaro: vadovėlis ir pratybų sąsiuvinis.

Daugiau informacijos apie šį vadovėlį
Atsiliepimai

Netinkami, pažeidžiantys įstatymus skaitytojų atsiliepimai bus šalinami. Už atsiliepimus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę asmenys.

Duomenys

Ugdymo sritis
Dorinis ugdymas
Dalykas
Etika
Klasė
3 klasė
Kalba
Lietuvių
Tinkamumas specialiųjų poreikių mokiniams
Nepritaikytas
Pirmojo leidimo metai
2008
Leidimas
Naujas (pirmasis)
Būsena
Galiojantis
Skaitmeninis
ne
Leidėjas
UAB „Šviesa“
Leidėjo adresas
Vytauto pr. 29, LT-44352 Kaunas
Leidėjo telefonas
8 37 409 126
Leidėjo svetainė
www.sviesa.lt
Leidėjo el. paštas
info@sviesa.lt
MOBIS failas
VAD0000001837.2709