DĖMESIO: Ši Švietimo portalo versija neatnaujinama nuo 2023 m. gegužės 30 d. Nauja informacija pateikiama atnaujintame Švietimo portale.

Open World A2

arrow_back Grįžti atgal

Open World A2
Anna Cowper, Sheila Dignen, Susan White

Cambridge University Press, 2019

PASKIRTIS

Vadovėlis Open World A2 (Pre-Intermediate II) orientuotas į A2 (pradedantis vartotojas) kalbos mokėjimo lygį ir gali būti naudojamas vidurinio ugdymo pakopoje 5–6 klasėse (4–5 mokymo metai). Vadovėlis tinkamas ugdyti šio lygio bendrojoje programoje numatytoms užsienio (anglų) kalbos dalyko ir bendrosioms kompetencijoms, tokioms kaip: komunikavimo, pažinimo, skaitmeninei, kūrybiškumo, kultūrinei, pilietiškumo, socialinei, emocinei bei sveikos gyvensenos; taip pat tinkamas diskurso, mediacijos ir reflektavimo kompetencijoms ugdyti. Vadovėlis atitinka Bendrųjų Europos kalbų metmenyse (2020) pateikiamus kalbos mokėjimo lygių aprašus.

 

METODINIAI PRINCIPAI

Open World A2 – tai modernus, turiningas ir interaktyvus kursas, kuriame daugiausia dėmesio skiriama ne tik akademiniams pasiekimams, bet ir gyvenimo įgūdžiams, kad mokiniai įgytų kompetencijų, reikalingų asmeniniam tolesniam gyvenimui. Puikiai atnaujintas turinys atspindi šių dienų paauglių ir jaunimo pasaulėžiūrą, aktualijas. Vadovėlyje daug dėmesio skiriama mokinių kompetencijų ugdymo, tarpdalykinių temų integravimo sritims, įvairios užduotys įgalina vartoti anglų kalbą platesniuose kontekstuose. Išskirtinis dėmesys skiriamas skaitmeninei kompetencijai, mediacijai, reflektavimo gebėjimams bei grupinei mediacijai. Pateiktos atnaujintas bendrąsias programas atitinkančios temos, apimančios socialinius ir ekonominius santykius, identiteto suvokimą bei mokymosi visą gyvenimą, savivaldaus mokymosi aspektus.

Pateikta medžiaga išsiskiria ne tik aktualia ir gyvenimiška informacija, bet ir unikaliomis nuotraukomis, kurios motyvuoja mokinius. Šis kursas perkelia anglų kalbos mokymąsi į kasdieninį ir realų gyvenimą, nes pateikiama aktuali informacija, nuotraukos, vaizdo medžiaga moko šiuolaikinius moksleivius mąstyti kritiškai bei lavinti visas keturias kalbines kompetencijas: skaitymo, rašymo, klausymo ir kalbėjimo (recepciją, mediaciją, produkavimą, interakciją).

Vadovėlį sudaro keturių lygių vadovėlių serija, nuo A2 (pradedantis vartotojas) iki C1 (pažengęs vartotojas) lygio pagal bendrąjį Europos šalių kalbų mokymosi aprašą. Tai vadovėlis, kuris skatina patirti sėkmę ne tik mokymosi procese, bet ir tolesniame gyvenime. Vadovėlyje pateikiama skaitymo, žodyno plėtojimo, gramatikos įtvirtinimo pratimų, rašymo, klausymo, kalbėjimo ir vaizdo užduočių, padedančių plėtoti ir tobulinti šiuolaikinės kalbos vartojimo pavyzdžius bei analizuoti ir mokytis šiandieninės kalbos.

Vadovėlį sudaro 14 skyrių. Kiekvienas jų pradedamas įspūdingomis nuotraukomis, kuriose pristatoma pagrindinė skyriaus mintis, skatinančiomis diskusijas bei įžvalgas. Skiltyje „Did you know?“ pateikiamas paaiškinimas, kuo skiriasi tam tikrų žodžių vartojimas britiškojoje ir amerikietiškojoje anglų kalboje, kas skatina pažinti skirtingas kultūras. Gramatikos užduotys pateikiamos ir nuskaičius QR kodą („Grammar on the Move“), tad mokiniai gali mokytis gramatikos animacijos pagalba. Kiekviename skyriuje pateikiama iššūkius skatinančių („Push Yourself“) užduočių, kurios skatina ir motyvuoja mokinius gilinti turimas žinias, taip pat puikiai tinka ugdymosi turiniui pamokose diferencijuoti. „Exam Focus“ skiltyje mokiniams pateikiama patarimų, kaip tinkamai ir savivaldžiai mokytis ir ruoštis egzaminų užduotims. „Real World“ skiltyje skirtos vaizdo ir klausymo užduotys nukelia mokinius į atokiausius pasaulio kampelius ir perkelia mokymąsi iš klasės į realų pasaulį. „Life Competences“ skiltyje pateiktos užduotys puikiai tinka mediacijos, empatijos bei komunikacijos gebėjimams ugdyti. Kiekviename skyriuje pateikiama ir reflektavimo įgūdžius skatinančių užduočių bei klausimų. Vadovėlio medžiaga skatina mokinius įsitraukti į diskusijas, pateikiama naudingų patarimų tokiomis aktualiomis temomis: rūpinimasis savo gerove bei sveikata, kitų kultūrų pažinimas, mokymasis visą gyvenimą, finansinis raštingumas ir kt. Veiklos skatina savarankišką mąstymą ir kelia diskusijas.

 

Vadovėlio sandara:

  • mokinio knyga:

- 14 skyrių, kiekviename skyriuje pateikiama skaitymo, žodyno, gramatikos, klausymo, rašymo, vaizdo užduočių; gramatikos santraukų su paaiškinimais bei praktinėmis užduotimis, netaisyklingų veiksmažodžių lentelė, frazinių veiksmažodžių bankas su užduotimis, rašymo formų pavyzdžių bankas su užduotimis, kalbėjimo užduočių pavyzdžių su užduotimis, prisijungimo kodas prie „online“ užduočių;

  • interaktyvios, internetinės pratybos;
  • mokytojo knyga su papildomos medžiagos metodinėmis rekomendacijos (skaitmenine forma), papildoma medžiaga, testai, testų garso takeliai, paaiškinimai ir patarimai, kaip planuoti bei vesti pamokas, priemonė pateiktims („online“) klasėje, skirta dirbant su interaktyviąja lenta.

 

 Open World A2 yra pirmoji keturių lygių vadovėlių serijos dalis.
Atsiliepimai

Netinkami, pažeidžiantys įstatymus skaitytojų atsiliepimai bus šalinami. Už atsiliepimus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę asmenys.

Duomenys

Pritaikytojas
Aistė Bosienė
Ugdymo sritis
Kalbinis ugdymas
Dalykas
Užsienio kalba (anglų)
Klasė
5 klasė
Kalba
Anglų
Tinkamumas specialiųjų poreikių mokiniams
Pritaikytas
Puslapių skaičius
301
Pirmojo leidimo metai
2019
Leidimas
Naujas (pirmasis)
ISBN
9781108753012
Būsena
Galiojantis
Skaitmeninis
ne
Leidėjas
Cambridge/ Atstovas Lietuvoje "OU Raamatukauplus Krisostomus (Knygynas Krisostomus)"
Leidėjo adresas
Raekoja plats 11, 51004 Tartu, Estija
Leidėjo telefonas
+37067085248
Leidėjo svetainė
https://www.kriso.lt
Leidėjo el. paštas
kriso@kriso.lt
Leidėjo pasirinkto vertintojo recenzija
deklaracija-a2