DĖMESIO: Ši Švietimo portalo versija neatnaujinama nuo 2023 m. gegužės 30 d. Nauja informacija pateikiama atnaujintame Švietimo portale.

Matematika. Vadovėlis 10 klasei. 2 dalis (serija TEMPUS)

arrow_back Grįžti atgal

Matematika. Vadovėlis 10 klasei. 2 dalis (serija TEMPUS)
Ingrida Brazauskienė, Jūratė Gedminienė, Daiva Riukienė, Irena Šukienė, Ramunė Dranseikienė, Anna Mažuolienė, Jolanta Gertruda Knyvienė, Violeta Kravčenkienė

Matematikos vadovėlyje 10 klasei išlaikoma serijos „Tempus“ vadovėlių 11 ir 12 klasei struktūra: čia rasite jau įprastus šiai vadovėlių serijai skyrių (temų) poskyrius: „Pakartokite“, „Sužinokite. Išsiaiškinkite“, „Išmokite“, „Taikykite“, „Įsivertinkite“, „Priimkite iššūkį“, „Kartojimo uždaviniai“, „Užduotys projektiniams, kūrybiniams darbams“. Išskirtinis šio vadovėlio bruožas – ne tik vidinės, bet ir tarpdalykinės integracijos užduotys, projektai, mokymosi pagalba ir strategijos mokinių matematiniam raštingumui gilinti.

 

Kiekvienas skyrius pradedamas problemine praktinio taikymo užduotimi (motyvatoriumi), prie kurios grįžtama skyriaus pabaigoje, ją išsprendžiant arba duodant detalesnių nurodymų, kaip spręsti. Vadovėlyje pateikiama uždavinių sprendimo pavyzdžių su paaiškinimais, kartojimo uždavinių su teorinės medžiagos priminimu, siekiant motyvuoti mokinius mokytis ne tik mokytojui padedant, bet ir savarankiškai. Vadovėlyje pateikiama įvairaus sudėtingumo uždavinių: minimalaus, vidutinio, aukšto ir aukščiausio lygmens, jie poskyriuose rikiuojami nuo lengviausių iki sudėtingiausių. Po kiekvieno skyriaus pateiktas įsivertinimo testas leis mokiniams įsivertinti skyriaus mokymosi rezultatus, nustatyti, ką dar reiktų pasimokyti. Prie kiekvieno uždavinio nurodomas taškų skaičius, o po testo esančioje „įsivertinimo liniuotėje“ pateikiama taškų ir pažymių atitikties lentelė. Mokytojui tai puikus įrankis vertinti ir kiekvieno mokinio, ir bendrą klasės pasiekimų lygį, formuoti kaupiamąjį vertinimą.

 

Matematikos mokymosi komplektą „Tempus“ 10 klasei sudaro: vadovėlis (1-oji ir 2-oji dalys), užduočių sąsiuvinis, metodinės rekomendacijos, veiklos planas ir skaitmeniniai ištekliai (https://klase.eduka.lt/).
Atsiliepimai

Netinkami, pažeidžiantys įstatymus skaitytojų atsiliepimai bus šalinami. Už atsiliepimus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę asmenys.

Duomenys

Ugdymo sritis
Matematinis, gamtamokslinis ir technologinis ugdymas
Dalykas
Matematika
Klasė
10 klasė
Kalba
Lietuvių
Tinkamumas specialiųjų poreikių mokiniams
Nepritaikytas
Puslapių skaičius
208
Pirmojo leidimo metai
2021
Leidimas
Naujas (pirmasis)
ISBN
978-5-430-07111-0
Būsena
Galiojantis
Skaitmeninis
ne