DĖMESIO: Ši Švietimo portalo versija neatnaujinama nuo 2023 m. gegužės 30 d. Nauja informacija pateikiama atnaujintame Švietimo portale.

Dabei! B1.1 Deutsch für Jugendliche

arrow_back Grįžti atgal

Dabei! B1.1 Deutsch für Jugendliche
Gabriele Kopp, Josef Alberti, Siegfried Büttner

Vokiečių kalbos vadovėlio ir pratybų komplektas „Dabei! B1.1“ yra penktoji dalis iš šešių vadovėlių serijos, orientuota į B1.1 kalbos mokėjimo lygį pagal Bendruosius kalbų mokymosi, mokymo ir vertinimo metmenis. Šis vadovėlis skirtas moksleiviams, besimokantiems vokiečių kalbos kaip antrosios užsienio kalbos šeštaisiais mokymo metais 11-oje klasėje.

 

Vadovėlį sudaro keturi moduliai, kiekvieną modulį – 2 skyriai, kiekvienas jų užima 5-6 puslapius. Skyrių pavadinimai yra moksleivius įtraukiantys ir motyvuojantys, pvz. „Wandertag“, „Man lernt nicht nur in der Schule“, „Mein Hobby – mein Beruf“, „Das ist mir wichtig“, „Darüber kann man sich streiten“ ir kt.

 

Vadovėlio išskirtinis bruožas yra naratyvinis mokymas(is). Kiekviename modulyje pasakojama istorija, susijusi su kasdieniu paauglių gyvenimu. Mokomoji medžiaga yra integruota į siužetą, o simpatiški veikėjai nuo pat pirmos pamokos užmezga emocinį ryšį su mokiniais. Istorijos siužetas plėtojamas per visus 3 modulio skyrius. Kiekvienas skyrius prasideda temos įvedimui skirta užduotimi, kuri vizualizuota paveikslėliu arba piešiniais.

 

Šiame vadovėlyje yra gausu užduočių su integruotais kitais mokomaisiais dalykais, pvz. užduočių su geografija, istorija, biologija, ekologija ir kt.

 

Vadovėlyje yra nuosekliai vystomi mokinio gebėjimai: skaitymas, klausymas, rašymas ir kalbėjimas. Darbo metodika yra įvairi, pagrįsta komunikaciniu kalbos mokymosi stiliumi, skatinanti mokinių kūrybingumą, socialines kompetencijas, bendradarbiavimą, refleksiją.

 

Užduotys pasižymi formų ir tipų įvairove, numato besimokančiojo individualų darbą, darbą porose arba grupėse; mokytojui suteikia galimybę individualizuoti ir diferencijuoti darbą pagal besimokančiųjų poreikius, gebėjimus ir jų mokymosi tipą. Užduotyse įtraukiami nauji tekstų tipai, pavyzdžiui: pokalbiai, tinklaraščiai ir interneto forumai. Lengvai suprantama vaizdinė medžiaga ir aiškiai suformuluotos ir  prie užduočių papildomame stulpelyje pateiktos žodinės ir rašytinės raiškos priemonės daro mokymosi procesą sąmoningu ir skatina mokinio savarankiškumą.

 

Kiekvieno modulio pabaigoje esančiame baigiamajame skyriuje pateikiami tekstai, krašto pažinimo informacija, projektinis darbas, kalbinės raiškos priemonės ir mokymosi metodai. Baigiamasis skyriaus puslapis „Das kann ich schon“ yra skirtas refleksijai.

 

 

 

 

 

Spalvotose pratybų knygose gausu rašymo, klausymo ir skaitymo užduočių, pateikiama lengvai suprantama bei glausta gramatinė medžiaga. Kiekvieno skyriaus pabaigoje esantys testai su atsakymais yra skirti žinių pasitikrinimui.

 

Interaktyvios užduotys internete leidžia savarankiškai stebėti mokymosi pažangą ir įtvirtinti medžiagą.

 

Naudojantis mobiliąja programėle visus garso įrašus ir vaizdo įrašus galima peržiūrėti planšetiniame kompiuteryje arba išmaniajame telefone.

 

Komplektą sudaro:

  • vadovėlis,
  • metodiniai patarimai mokytojams ir užduočių lapų ruošiniai interneto puslapyje: hueber.de/dabei,
  • pratybų knyga,
  • dvi vadovėlio CD, pratybų knygos CD,
  • prezentacijų paketas darbui su interaktyvia lenta,
  • interaktyvios užduotys interneto puslapyje: hueber.de/dabei,
  • mobili programėlė,
  • skaitmeninis vadovėlis su integruotais garso įrašais ir interaktyviais pratimais,
  • skaitmeninė pratybų knyga su integruotais garso įrašais ir interaktyviais pratimais.Atsiliepimai

Netinkami, pažeidžiantys įstatymus skaitytojų atsiliepimai bus šalinami. Už atsiliepimus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę asmenys.

Duomenys

Ugdymo sritis
Kalbinis ugdymas
Dalykas
Užsienio kalba (vokiečių)
Klasė
11 klasė
Kalba
Vokiečių
Tinkamumas specialiųjų poreikių mokiniams
Nenustatyta
Puslapių skaičius
86
Pirmojo leidimo metai
2020
Leidimas
Naujas (pirmasis)
ISBN
978-3-19-001782-9
Būsena
Galiojantis
Skaitmeninis
ne
Leidėjas
Hueber Verlag/ atstovas Lietuvoje UAB "Rotas"
Leidėjo adresas
Kalvarijų g. 8-10A, LT-09309, Vilnius
Leidėjo telefonas
+37052615100
Leidėjo svetainė
www.rotas.lt
Leidėjo el. paštas
info@rotas.lt
Leidėjo pasirinkto vertintojo recenzija
recenzija-dabei-b1-1