DĖMESIO: Ši Švietimo portalo versija neatnaujinama nuo 2023 m. gegužės 30 d. Nauja informacija pateikiama atnaujintame Švietimo portale.

Muzika 10. Muzikos vadovėlis X kl. (serija „ATRASK“)

arrow_back Grįžti atgal

Muzika 10. Muzikos vadovėlis X kl. (serija „ATRASK“)
Jautakytė Žydrė, Žebrauskaitė-Šileikienė Kristina

„Muzika X“ tęsia muzikos vadovėlių komplektų seriją „ATRASK“ ir siūlo mokytis tiriant. Vadovėlio komplektas padės mokiniams susidaryti sisteminį muzikos istorinės raidos paveikslą ir susikurti interpretacinį santykį su muzikos menu. Mokytojai, dirbantys su šiuo komplektu, turės galimybę prisijungti prie skaitmeninio vadovėlio, mokinio užrašų, muzikinių įrašų mokymosi aplinkoje http://e.sviesa.lt. Šiuo komplektu siekiama ugdyti mokinių bendradarbiavimo gebėjimus – užduotys gali būti atliekamos poromis ar grupėmis; mokėjimo mokytis gebėjimus – pateikiama ilgalaikių užduočių su mokymosi žingsniais; kūrybinį mąstymą – pateikiama užduočių, kurias atlikdami mokiniai turi sukurti savo atsakymus ar naujus muzikos kūrinius; kritinę nuovoką – mokiniai turi pagrįsti savo nuomonę; vertybines nuostatas – kuriamos situacijos, skatinančios mokinius apmąstyti patirtis, išgyvenimus, idealus. Mokymosi medžiagoje dominuoja probleminės užduotys, skatinančios analizuoti ir vertinti. Mokiniai gali mokytis ir savarankiškai: vadovėlio tekstai nesudėtingi, juose glaustai pateikiama esminė informacija; „Melomano užrašų 10“ užduotys padeda tikslingai planuoti ir organizuoti mokymąsi. Pateikiama medžiaga prieinama skirtingos patirties ir interesų mokiniams. Vadovėlį sudaro 4 skyriai, 25 temos. Kaip ir IX kl., X kl. medžiaga dėstoma remiantis pagrindine – muzikos stiliaus – ašimi, kuri nurodyta bendrosiose programose. Koncentruojamasi į muzikos istorinius stilius, todėl X klasės vadovėlis padės mokiniams toliau tęsti nuoseklią ir sistemingą pažintį su epochų muzika: brandžiojo ir vėlyvojo romantizmo, XX a. ir šiuolaikinės, pastarųjų dešimtmečių, muzikos stiliais bei reiškiniais. Kiekvieną istorinę epochą siekiama aktualinti – atskleisti, kaip ji reiškėsi Lietuvoje, nurodyti praeities ir dabarties muzikos sąsajas.
Muzikos mokymosi komplektą MUZIKA X sudaro:
Vadovėlis
Mokinio užrašai
Interaktyvi mokytojo knyga
Muzikiniai įrašai

Daugiau informacijos apie šį vadovėlį
Atsiliepimai

Netinkami, pažeidžiantys įstatymus skaitytojų atsiliepimai bus šalinami. Už atsiliepimus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę asmenys.

Duomenys

Ugdymo sritis
Meninis ugdymas
Dalykas
Muzika
Klasė
10 klasė
Kalba
Lietuvių
Tinkamumas specialiųjų poreikių mokiniams
Nepritaikytas
Puslapių skaičius
136
Pirmojo leidimo metai
2015
Leidimas
Naujas (pirmasis)
ISBN
978-5-430-06394-8
Būsena
Galiojantis
Skaitmeninis
ne
Leidėjas
UAB „Šviesa“
Leidėjo adresas
Vytauto pr. 29, LT-44352 Kaunas
Leidėjo telefonas
8 37 409 126
Leidėjo svetainė
www.sviesa.lt
Leidėjo el. paštas
info@sviesa.lt
Leidėjo pasirinkto vertintojo recenzija
Muzika X kl._leidejo pasirinkto vertintojo recenzija.pdf
Paskirto vertintojo recenzija
Muzika X kl._paskirto vertintojo recenzija.pdf