DĖMESIO: Ši Švietimo portalo versija neatnaujinama nuo 2023 m. gegužės 30 d. Nauja informacija pateikiama atnaujintame Švietimo portale.

Mokyklos jau 14-ąjį kartą kviečiamos dalyvauti „Europos egzamine“

Grįžti

Mokyklos jau 14-ąjį kartą kviečiamos dalyvauti „Europos egzamine“
event 2023-04-24 domain Nacionalinė švietimo agentūra

Mokyklos jau 14-ąjį kartą kviečiamos dalyvauti „Europos egzamine“
Organizatorių nuotr.

Pavasarine tradicija jau spėjęs tapti Europos Komisijos (EK) atstovybės Lietuvoje organizuojamas „Europos egzaminas“ vėl kviečia moksleivius išbandyti savo žinias apie  Europos Sąjungą (ES). Šiais metais daugiausiai dėmesio skirsime Europos Sąjungos istorijai, Europos solidarumui su Ukraina, Europos Sąjungos bendrajai rinkai, žaliai ir skaitmeninei Europai, Europos įgūdžių metams.

„Europos egzaminas“ vyks gegužės 9-ąją portale  nuo 08:00 iki 23:59 val. Šiemet egzamine dalyvauti kviečiami ir gimnazinių klasių mokiniai, ir 5–8 klasių moksleiviai, kuriems bus paruoštos atskiros užduotys. Planuojama, kad šių metų „Europos egzaminą” bus galima laikyti ir ukrainiečių kalba.

Mokytojai – „Europos egzamino“ ambasadoriai

Kviečiame mokytojus prisijungti prie šio prasmingo renginio: tapkite „Europos egzamino“ ambasadoriais savo mokyklose, klasėse ar popamokinės veiklos grupėse. Būsimi ambasadoriai bus atsakingi už egzamino viešinimą mokyklose ir padės mokiniams jam pasiruošti. Tai – puiki proga su moksleiviais pasikalbėti apie tai, ką Europos Sąjungai reiškia taika, demokratija bei laisvė – šiandienos įvykių fone ši diskusija tampa kaip niekad reikalinga.

„Europos egzamino“ ambasadorių registracija vyksta čia. 

Įdomus rengimasis egzaminui

Tam, kad ruoštis „Europos egzaminui“ būtų įdomu, parengėme skirtingų temų bei informacijos šaltinių sąrašą, kurį rasite čia.

Daugiau informacijos apie egzaminą

„Europos egzaminą“ organizuoja Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje kartu su Lietuvos nacionaliniu radiju ir televizija. Projektą globoja LR Prezidentas Gitanas Nausėda. Projekto draugai – Užsienio reikalų ministerija, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Jaunimo Europos komanda ir EUROPE DIRECT.