DĖMESIO: Ši Švietimo portalo versija neatnaujinama nuo 2023 m. gegužės 30 d. Nauja informacija pateikiama atnaujintame Švietimo portale.

Neformalusis vaikų švietimas

Grįžti

Naujas ekologinis piliečių mokslo projektas „Plastiko piratai“
event 2022-09-27 domain Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras

Naujas ekologinis piliečių mokslo projektas „Plastiko piratai“

Kviečiame mokyklas, gamtos mokslų ir ekologinius būrelius bei kitas jaunimo grupes prisijungti prie naujo europinio ekologinio piliečių mokslo projekto „Plastiko piratai“!

Projekto metu su jaunimo grupėmis tirsite upių užterštumą plastiku, o Jūsų surinktus rezultatus vertins mokslininkai. Taip prisidėsite prie Europos upių būklės mokslinių tyrimų, mokiniai išmoks, kaip taisyklingai atlikti mokslinius tyrimus, susipažinsite su plastiko taršos jūrose bei vandenynuose problema.

Projekto tikslas – stiprinti mokslinį bendradarbiavimą Europoje, skatinti piliečių įsitraukimą į mokslinę veiklą, ugdyti aplinkosauginį sąmoningumą bei mažinti neigiamą poveikį aplinkai. Prie projekto jau prisijungė 10 Europos Sąjungos valstybių.

Kada vyks? 
 

Projekto darbų pradžia – jau šį spalio mėnesį.

Registruotis galima iki 2022 m. spalio 5 d.
 Dalyvių skaičius ribotas, todėl paskubėkite užsiregistruoti.
Atlikti išsirinktos upės vertinimą pagal pateiktą metodiką ir atsiųsti surinktus duomenis prašysime iki lapkričio vidurio.

Ką reikės daryti?

Užsiregistravę dalyviai gaus tyrimų atlikimo metodikos aprašus ir reikiamą mėginių rinkimo įrangą. Su mokinių grupe, atvykę į išsirinktą vietą upės pakrantėje, pagal pateiktą metodiką atliksite taršos vertinimą. Atlikę darbus suvesite rezultatus į tam skirtą anketą ir kartu su nuotraukomis pateiksite ją projekto koordinatoriams. Taip pat atsiųsite surinktus mikroplastiko mėginius analizei. Visoms projekto veikloms atlikti reikės vienos darbo dienos. Iškilus klausimams galėsite konsultuotis su projekto koordinatoriais elektroniniu paštu.

Kas gali dalyvauti?
 

Projekte dalyvauti gali tiek formalaus, tiek neformalaus švietimo mokinių grupės su mokytojais / vadovais. Mokinių skaičius grupėse neribojamas. Mokinių amžius – nuo 11 metų. 

Kokių įgūdžių įgysite vykdydami užduotis?

Vykdydami projekto veiklas, išmoksite dirbti mokslinį darbą, geriau pažinsite netoliese esančius vandens telkinius, patys ištirsite jų ekologinę būklę, daugiau sužinosite apie grėsmę ekosistemoms, kurią kelia ilgaamžės ir sunkiai suyrančios plastiko atliekos. Taip pat svarbiu indėliu prisidėsite prie mokslininkų atliekamų tyrimų.

Ko tikimės iš jūsų?
 
Kruopštaus užduoties atlikimo, laiku atsiųstų teisingai pateiktų savo vietovės ekologinių parametrų stebėjimų ir projekto pristatymo vietos bendruomenėms.

REGISTRACIJA
 
https://forms.gle/YceM1uciwN6qhqbE9 

https://drive.google.com/.../1PuDwNoxq4Fi2FUV0rzp.../view... 
Šioje nuorodoje rasite projekto informacinį bukletą anglų kalba. Jame detaliai aprašyta darbo metodika.

Netrukus bukletą turėsime ir lietuvių kalba. Daugiau informacijos apie projektą rasite tinklalapyje https://www.plastic-pirates.eu/lt.

Sekite projekto veiklas socialiniuose tinkluose:
https://www.instagram.com/plasticpirateslietuva/ 
https://www.facebook.com/PlasticPiratesLietuva/ 

Ačiū! Laukiame Jūsų!