DĖMESIO: Ši Švietimo portalo versija neatnaujinama nuo 2023 m. gegužės 30 d.

Neformalusis vaikų švietimas

Grįžti

Lietuvos jaunuoliai kviečiami dalyvauti „Jaunojo žiūrovo kino dienoje“
event 2022-10-17 domain Nacionalinė švietimo agentūra

Lietuvos jaunuoliai kviečiami dalyvauti „Jaunojo žiūrovo kino dienoje“
Organizatorių nuotr.

Kasmet tūkstančiai 12-14 metų amžiaus jaunųjų kino entuziastų iš daugiau nei 40 Europos šalių žiūri tris Europos filmus ir dalyvauja unikalaus masto kino žiuri veikloje „Jaunojo žiūrovo kino diena“ bei renka savo favoritą.

Šiemet pirmą kartą „Jaunojo žiūrovo kino diena“ Lietuvoje vyks ne tik kino teatruose Vilniuje ir Kaune, bet ir nuotoliniu būdu.

Lietuvos kino centras kviečia 12-14 metų jaunuolius tapti kino kritikais, kurių verdiktui bus patikėti trys kino ekspertų atrinkti filmai. Po filmų peržiūrų ir balsavimo už favoritą, renginio dalyviai tiesioginės transliacijos metu stebės visų šalių balsavimo rezultatų skelbimą ir apdovanojimų ceremoniją.

Dalyvavimas nemokamas.

Jaunuoliai gali dalyvauti Jaunojo žiūrovo kino dienoje šiais būdais:

  • Su grupe ir lydinčiu asmeniu lapkričio 12 d. Kino teatre „Multikino“ (Ozo g. 18, Vilnius) arba Kino centre „Romuva“ (Laisvės al. 54, Kaunas) jaunieji kino kritikai peržiūrės 2 filmus, o lapkričio 13 d. –1 filmą ir apdovanojimų ceremoniją stebėti nuotoliniu būdu. Rekomenduojamas grupės dydis yra 10-15 jaunuolių ir vienas lydintis asmuo;
  • Individualiai jaunuoliai gali lapkričio 7-11 d. peržiūrėti 3 filmus ir balsuoti nuotoliniu būdu, o lapkričio 13 d. nuotoliniu būdu stebėti tiesioginę apdovanojimų ceremonijos transliaciją.

Šių metų filmai

Šiemet jaunieji ekspertai žiūrės šiuos 3 filmus:

1. Filmas „Gyvūnas“ (rež. Cyril Dion, Prancūzija, 2021 m.) pasakoja kaip paaugliai Bela ir Vipulanas keliauja į susitikimus su mokslininkais ir aktyvistais visame pasaulyje, ieškodami kito būdo, kaip gyventi kartu su kitomis rūšimis - ne kaip plėšrūnams, o kaip bendraturčiams.

2. Filmas „Svajonės yra kaip laukiniai tigrai“ (rež. Lars Montag, Vokietija, 2021 m.) pasakoja kaip dvylikametis Randži iš Mumbajaus trokšta stovėti priešais kamerą su savo herojumi, Indijos superžvaigžde Amiru Rošanu. Tačiau jo didysis troškimas atrodo nepasiekiamas, kai tėvai papasakoja berniukui apie savo svajonę emigruoti į tolimąją Vokietiją.

3. Filmas „Komedijos karalienė“ (rež. Sanna Lenken, Švedija, 2022 m.) pasakoja apie 13-metę Sašą, kuri nusprendė tapti komike. Labiausiai ji nori prajuokinti savo tėvą, kuris verkia duše, kai galvoja, kad niekas jo negirdi.

Visi trys filmai bus rodomi originalo kalba su lietuviškais subtitrais.

Informacija dalyviams

Registracija į Jaunojo žiūrovo kino dieną vyksta iki spalio 28 d.:

  • Grupę jaunuolių peržiūroms Vilniuje arba Kaune registruoja lydintis asmuo (mokytojas, mokyklos darbuotojas, jaunimo darbuotojas, neformalaus ugdymo būrelio vadovas, tėveliai/globėjai ar pan.) užpildydamas anketa:

           Registraciją į renginį Vilniuje: Dalyvavimo anketa.

           Registracija į renginį Kaune: Dalyvavimo anketa.

  • Individualiai jaunuoliai gali užsiregistruoti peržiūroms nuotoliniu būdu užpildę šią Dalyvavimo anketą.

Detalesnė informacija bus pateikiama užsiregistravusiems dalyviams.

Kilus klausimams prašome kreiptis į Lietuvos kino centro Filmų sklaidos, informacijos ir paveldo skyriaus patarėją Jolitą Bečienę tel. +370 659 33242 arba el. p. j.beciene@lkc.lt.

Lietuvos kino centro informacija