DĖMESIO: Ši Švietimo portalo versija neatnaujinama nuo 2023 m. gegužės 30 d.

Neformalusis vaikų švietimas

Grįžti

Apdovanoti projekto „Giminės medis-2022“ kūrybinių darbų nugalėtojai
event 2022-12-02 domain Nacionalinė švietimo agentūra

Apdovanoti projekto „Giminės medis-2022“ kūrybinių darbų nugalėtojai

„…keičiasi, tradicijos, papročiai, bet lieka šilti prisiminimai…“ 

(Vytenis Tomkus 13 m., Čekiškės P.Dovydaičio gimnazija)

 

2022 lapkričio 24 dieną virtualioje aplinkoje vyko respublikinio projekto „Giminės medis-2022“ baigiamasis renginys – kūrybinių darbų parodos pristatymas, projekto apibendrinimas, konkurso dalyvių apdovanojimai. Kauno tautinės kultūros centras konkursą rengia nuo 1999 metų.

Organizatorių ir partnerių tikslas pakviesti vaikus, jaunuolius ir jų šeimos narius, į simbolinę kelionę po savo šeimos praeitį, gimtąsias protėvių vietas: tyrinėti ir užrašyti giminės istorinį paveldą, genealogiją, tapti šeimos muziejininku, įprasminant tautos istorinę ir kultūrinę atmintį, nes šeima – valstybės pagrindas.

Šiais metais konkurso darbų temos: „Giminės medis“, „Giminės herbas“, „Šeimos relikvija ir fotografija“. Juos pateikė daugiau nei 100 vaikų, jaunuolių iš Ignalinos, Jurbarko, Jonavos, Klaipėdos, Kupiškio, Mažeikių, Pasvalio, Prienų, Radviliškio, Šalčininkų, Ukmergės, Šiaulių, Vilniaus, Kauno miestų ir rajonų. Konkursui iš viso buvo pateikta daugiau nei šimtas kūrybinių darbų:  „Giminės herbas“ – 48, „Giminės medis“ – 41, „Šeimos relikvija ir fotografija“ – 21. Trečius metus kūrybinius darbus vertina ne tik komisija, bet gali balsuoti visi prisijungę prie KTKC internetinės svetainės. Šiais metais čia apsilankė ir balsavo daugiau nei 1700 lankytojų.

Virtualiame renginyje dalyvius linksma daina pasveikino Kauno tautinės kultūros centro ansamblio „Sodailio“ jaunieji muzikantai, vadovė Jūratė Dailydėnienė. Kalbėjo Kauno apskrities bajorų draugijos vadė, Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugijos vadovė p. Kristina Giedraitienė, projekto koordinatorė Kauno tautinės kultūros centro metodininkė Jurgita Kilikauskienė, metodininkė Eglė Vindašienė.

Geriausių kūrybinių darbų autoriai buvo apdovanoti Kauno tautinės kultūros centro padėkomis ir atminimo dovanomis bei Kauno apskrities bajorų draugijos įsteigtais prizais.

Kauno tautinės kultūros centras dėkoja visiems dalyviams – vaikams ir jaunuoliams, jų mokytojams, tėveliams, kurie skatina mokinius dalyvauti projekte, padeda rinkti, sisteminti, apipavidalinti kūrybinius darbus ir juos įkelti į konkurso organizavimo platformą. Dėkojame mūsų ištikimiems bičiuliams Kauno apskrities Bajorų draugijai, rėmėjams: Lietuvos Bajorų kraštų susivienijimui, Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugijai, Giedraičių šeimos labdaros ir paramos fondui, poniai Kristinai Giedraitienei.

 

Konkurso nugalėtojai: http://ktkc.lt/renginys/gimines-medis-2022-apibendrinimas/

Organizatorius – Kauno tautinės kultūros centras

Partneris – Kauno apskrities bajorų draugija

www.ktkc.lt