DĖMESIO: Ši Švietimo portalo versija neatnaujinama nuo 2023 m. gegužės 30 d. Nauja informacija pateikiama atnaujintame Švietimo portale.

Valdovo pasiuntinys

Anotacija

Virtualus istorinis žaidimas ,,Valdovo pasiuntinys" skirtas supažindinti su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovo Žygimanto Augusto šeima, dvaro aplinka ir to meto papročiais. Žaidėjai kviečiami atlikti iš viso penkias intriguojančias užduotis, kurias įveikdami apsilankys penkiose Valdovų rūmų erdvėse ir susitiks su skirtingais valdovo šeimos nariais.

Žaidėjui teks pasukti galvą: • kaip tinkamai aprengti valdovę; • parinkti šarvus ir kovos ginklą riteriui; • sudaryti Lietuvos didžiųjų kunigaikščių genealoginį medį; • „išsikepti“ Lietuvos ir Lenkijos valdovės Bonos Sforcos (Sforza, 1494–1557) mėgstamų itališkų vaflių.

Nė vienas, atlikęs užduotį, neliks be atlygio – ją įveikęs, valdovo pasiuntiniu tapęs žaidėjas turės galimybę susikurti savo asmeninį herbą ir šūkį. Žaidimas skirtas praplėsti Lietuvos istorijos, valdovų genealogijos ir valstybės heraldikos supratimą, o spalvingi dailininkės Linos Itagaki piešiniai padės formuotis bendrą Renesanso epochos valdovų rūmų vaizdinį.

Papildoma informacija

Dalykas(-ai): Istorija Visuomeninis ugdymas Dailė Medijų menas
Klasė(-ės): 2 3 4 5
Teikėjas: Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai
Ar mokama? Ne
Kalba: Lietuvių kalba
Paskelbimo data: 2021-10-19 (atnaujinta: 2022-02-28)