DĖMESIO: Ši Švietimo portalo versija neatnaujinama nuo 2023 m. gegužės 30 d. Nauja informacija pateikiama atnaujintame Švietimo portale.

Valstybės pažinimo centras – unikalus, įdomus ir interaktyvus

arrow_back Grįžti

Valstybės pažinimo centras – unikalus, įdomus ir interaktyvus

iKlasė 2017-03-16

Specialieji tinklaraščio „iKlasė“ korespondentai Danielė ir Edmundas šiandien lankėsi neseniai pradėjusiame veikti Valstybės pažinimo centre, kuris įsikūręs Lietuvos Respublikos Prezidentūroje. Dalijamės jų įspūdžiais ir vizito akimirkomis:

„Apsilankymas Valstybės pažinimo centre mus labai maloniai nustebino. Minimalus šiuolaikiškas parodos dizainas, planšetės „iPad“ kiekvienam lankytojui ir informacijos bei eksponatų gausa verčia susimąstyti, kodėl įėjimas nėra mokamas. Tačiau juk taip ir turi būti – apsilankymas Lietuvos Respublikos Prezidentūroje turi atitikti aukščiausius lūkesčius!

Centras pasitinka lankytojus su interaktyvios LR istorijos kambariu „Laisvė spręsti ir veikti“ –  planšetės „iPad“ ekrane netikėtai pasirodęs buvusio LR prezidento Algirdo Brazausko medžioklės trofėjus priverčia krūptelėti, o virtualus prezidentės Dalios Grybauskaitės karate diržas, „kabantis” ant sienos, leidžia pasijusti saugesniems. Toliau apsilankome kitoje salėje – „Laisvė dalyvauti“. Čia galime palikti savo pasisakymą, ką mums reiškia pilietybė ar pilietiškumas – gidė pažadėjo: jei kalba bus įkvepianti, kiti lankytojai turės galimybę mus išgirsti. Tačiau nuostabiausia buvo atrasti savo gimtojo miestelio pavadinimą salėje „Laisvė pažinti ir būti savimi“, sudėlioti jo herbą ant magnetinės sienos ir palikti miestelio aikštės vaizdą didžiuliame ekrane kitiems parodos lankytojams. „Valstybės pažinimo centras“ leido prisiminti ir labiau pagilinti turėtas istorijos žinias apie mūsų Lietuvą.

Šis centras paliko didžiausią įspūdį dėl subtiliai pateikto naujųjų technologijų naudojimo. Smagu, jog daugiau galėjome sužinoti vos nuskanavę su planšete „iPad“ prie eksponatų esantį unikalų kodą. Šį muziejų turi aplankyti visi, nes jis patiks tiek dideliems, tiek mažiems.

        

        


arrow_back Grįžti