DĖMESIO: Ši Švietimo portalo versija neatnaujinama nuo 2023 m. gegužės 30 d. Nauja informacija pateikiama atnaujintame Švietimo portale.

Stažuotė Norvegijoje

arrow_back Grįžti

Stažuotė Norvegijoje

Inga Hokušienė 2023-03-26

Pirmieji įspūdžiai iš stažuotės Norvegijoje, kurią organizavo Nacionalinė švietimo agentūra, įgyvendindama projektą „Bendrojo ugdymo mokytojų bendrųjų ir dalykinių kompetencijų tobulinimas“. Įrašas daugiau apie veiklas, kurios padeda bet kuriam žmogui neperdegti darbe, t. y. apie valandas prieš ir po darbų.
Kelionėje užtrukome visą dieną, bet pakeliui į naujus potyrius laiko neleidau veltui: net prisiminiau tai, ko nedariau daugiau nei 20 metų–išsitraukiau tušinuką ir …eskizavau šalia lėktuve dirbančią kolegę, kuri taip pat bandė užpildyti laiką prasminga veikla.

Pasidariau dar kelis būsimų skiautinių eskizus. Ir net nepastebėjau, kaip pralėkė laikas.
Po 2 persėdimų kelionę tęsėme vietiniu oro transportu. O čia jau tikra atrakcija žmonėms, retai pakylantiems nuo žemės- skrendi mažu lėktuvėliu tik šiek tiek atitrūkęs nuo žemės ir leidiesi kiekviename kaimelyje.

Pasiekę galutinį kelionės tašką patekome į sniegu užklotą, tyla ir ramybe alsuojantį miestelį, Namsos.Toks jausmas, kad šaltis ne tik sustabdė vandens srovenimą upėse ir kituose vandens telkiniuose, bet ir laiko tėkmę. Mūsų 12 žmonių grupė įnešė nemažai šurmulio Scandic Rock City Hotel.

Rytus pradėdavome pasibėgiojimu lauke, šalia puikaus viešbučio.

Teko ir išbandymas kopti į kalnus. Lietuvoje, jei tik yra galimybė, tokiu oru dažniausiai lieku namuose, nes galvoju, kad šaltis, snaigės ir vėjas prasti bendrakeleiviai. Bet, šalia buvo iššūkius mėgstantys kolegos, tai oro sąlygos mūsų neišgąsdino, kalno viršūnė, nors ir su nuotykiais buvo pasiekta.

Taip pat nustebinome skrandžius briedienos guliašu.

Ir gamta nustebino pačius kantriausius, nepabūgusius šalčio ir vėlyvo meto mums nematytų reiškiniu- šiaurės pašvaiste.

Pasigrožėję pašvaiste, prisiminėme vaikystę ir užsiauginome sparnus…

Ačiū kolegoms už nuotraukas ir gerai praleistą laiką kartu, jūs vienas iš šios kelionės pliusų.


arrow_back Grįžti