DĖMESIO: Ši Švietimo portalo versija neatnaujinama nuo 2023 m. gegužės 30 d. Nauja informacija pateikiama atnaujintame Švietimo portale.

Karantinas #9 diena: saugumas, pozityvas ir gandrai

arrow_back Grįžti

Karantinas #9 diena: saugumas, pozityvas ir gandrai

Aš mokausi 2020-03-24

Jaučiate pavasarį? Jis ateina, tikrai tikrai. Šiandien pamatytas gandras tai pasakė ??

Bendra situacija. 209 sergančiųjų, tame tarpe jau yra vaikų. Deja ir antra mirtis… Situaciją gerai iliustruoja Biržai. Pilietis grįžo iš užsienio, spjovė į karantiną, rezultatas – 10 užkrėstų žmonių. Prasidėjo priverstinis karantinas grįžtantiems, tai jau Vilniuje ereliai pradeda draskytis, kelti bangas, tenka įsikišti net policijai, raminti ir aiškinti kiekvienam begalviui, kodėl tokios priemonės reikalingos. Beje, Telšiuose pradėjo veikti mobilus punktas, kuriame daromi infekcijos tyrimai.

Saugojimosi svarba. Žinoma, lengva man kalbėti kai už lango per dieną gatve praeina 5 žmonės. Mes ir pavažiuoti turime kur su vaikais, bet palaukite, jei sako nesiburiuokite, neleiskite vaikų žaisti į žaidimo aikšteles, nesigrūskite parduotuvėje, to laikomės nesvarbu kur gyvename. Mes su Neringa vis planuojame vykimą į miesto parduotuvę, mašinoje turime dėžutę vienkartinių pirštinių, dezinfekcinio skysčio nedidelį buteliuką. Vakar įsigijome veido kaukių, gal jos ir mažai apsaugos, bet vis tiek, nors kažkiek. Rytoj planai į kaime esančią parduotuvę nueiti svarbiausių produktų, daug abejonių net ir tą daryti nes namie du maži vaikai už kuriuos esame atsakingi.

Pozityvumas. Džiaugiamės, kad esame kartu. Nors vaikų užimtumas nuvargina, bet iš kitos pusės, tas nuolatinis buvimas yra gėris. Kartu valgome, kartu einame į lauką, pagaliau kartu žiūrime vaikišką filmuką. Reikia žadinti kūrybiškumą ir nuolat ieškoti vaikams veiklų. Tikėkimės, kad oras dar labiau šils ir lauke praleisime dar daugiau laiko nes veikti lauke tikrai yra ko.

Taip gera ryte išgirsti “ku tetis, ku tetis“, atsisėsti prie miegančio sūnaus ir jį apklostyti nors už 5 minučių mažoji sesė jau lips ant brolio galvos ir šauks “bo, bo, bo!“. Kad ir dabar esu įjungęs dukrelei vaikiškus video su dainelėmis ir bandau rašyti įrašą, bet mažoji įsikibusi į kairiąją ranką, glaustosi, myluojasi, neskaudei bando pagnaibyti. Gali pykti, kad maišo, bet iš kitos pusės, tai taip meilu ir šilta…

Gandrai. Šiandien nuvykome prie netoli esančio Paplienijos piliakalnio. Gaila, bet ant jo augantys seni dideli medžiai per vieną iš audrų buvo stipriai išvartyti ir deja iki šiol dar nesutvarkyti. Pasivaikščiojome, prapūtėme galvas ir nepatikėsite ką išvydome – pavasario pranašus GANDRUS!!!


arrow_back Grįžti