DĖMESIO: Ši Švietimo portalo versija neatnaujinama nuo 2023 m. gegužės 30 d. Nauja informacija pateikiama atnaujintame Švietimo portale.

Karantinas #6 diena: rutina, vaikų užimtumas, muzika

arrow_back Grįžti

Karantinas #6 diena: rutina, vaikų užimtumas, muzika

Aš mokausi 2020-03-21

Bendra situacija. Daug užsikrėtusių medikų. Ukmergės ligoninėje praktiškai dauguma skyrių uždaryta. Klaipėdoje užfiksuoti medikų užsikrėtimo atvejai. Iš viso Lietuvoje 83 sergantys koronaviruso infekcija. Pirmoji mirtis…

Rutina ir grįžimas prie nustumtos veiklos. Nors šeštadienis, bet rutina kaip ir per visas prieš tai buvusias diena. Gal kiek rečiau sėdėjome prie kompiuterių darbo reikalais. Pabaigiau tikrintis mokinių darbus, surašiau pažymius. Kitą savaitę nesiblaškydamas galėsiu startuoti su Facebook grupių kūrimu. Pirmoje dienos pusėje švietė saulė, todėl buvome trumpam išėję į lauką. Po pietų dangus apniūko ir pradėjo snigti. Neilgai pasidžiaugėme pavasariu. Pagaliau radau laiko ir motyvacijos prisėsti prie savo projekto techapzvalgos.lt. Visą savaitę neparuošiau nė vieno straipsnio. Vakarais norėjosi tik užbaigti dienoraščio įrašą, o papildomai valandėlei prie kompiuterio jau nebelikdavo jėgų.

Vaikų užimtumas. Mykolas šiek tiek mažiau kosėja, vadinasi profilaktinės priemonės padeda. Gal kiek daugiau nosis dabar užgulta, bet svarbu, kad giliau į plaučius nenusileido (pabeldžiu į stalą tris kartus). Kotrynai vėl nuotaikų karuselė. Pietų pamiegojo trumpokai ir vėl ne ta koja išlipo iš lovos. Vakare šypsena veide buvo dažnesnis reiškinys nei pirmoje dienos pusėje. Parnešiau iš ūkinio mašiną, ant kurios galima atsisėsti ir stumiant važiuoti. Kotryna kaip ponia buvo važinėjama po kambarius, tuo tarpu Mykolas vaidino policininką ir vis stabdė reikalaudamas parodyti teises. Nors mašinėlė skirta tokio amžiaus vaikams kaip Kotryna, bet ir Mykolą turėjau stumdyti, o tas patenkintas maivėsi. Dar vienas ginklas leidžiantis nuvyti nuobodulį.

Muzika. Atradau primirštą dalyką, leidžiantį pakelti nuotaiką – muziką. Prisimenu laikus, kai neįsivaizduodavau pasiruošimo pamokoms be muzikos klausymosi. Vaikų atsiradimas pakoregavo tokius dalykus. Muzikos klausymuisi buvo skirtas sporto laikas. Ir štai sėdime prie rašomojo stalo ant kurio paskleistos Lego kaladėlės. Mykolas jau trečią futuristinį namą konstruoja, mes su Kotryna bandome statyti mašiną. Staiga Mykolas – teti, davai įjunk muzikos, 8 kambario norėčiau paklausyti! Eureka! Skamba muzika, žaidžiame, nėra jokių bereikalingų pykčių. Reziume – įsijunkite muzikos, garantuotai padės.


arrow_back Grįžti