DĖMESIO: Ši Švietimo portalo versija neatnaujinama nuo 2023 m. gegužės 30 d. Nauja informacija pateikiama atnaujintame Švietimo portale.

Karantinas #5 diena: informacija, vaikai, nuotolinis, Telšiai

arrow_back Grįžti

Karantinas #5 diena: informacija, vaikai, nuotolinis, Telšiai

Aš mokausi 2020-03-20

Bendra situacija. 51 atvejis (20.00 – 63 infekuoti asmenys). 3 užregistruoti mobiliuosiuose punktuose. Nebežinau ką čia berašyti… Galiu tik pasikartoti, mes vis dar neįvertiname situacijos sunkumo.

Informacijos (ne)nauda. Portaluose dominuoja straipsniai apie koronavirusą. Kas ką ištraukia (kalbant apie informaciją) sensacingo, tas laimi daugiau paspaudimų. Iš kitos pusės, o apie ką reikia dabar rašyti? Ar vyksta kas gero, pozityvaus? Žinot, džiaugiuosi, kad jau 5-6 metais mes nežiūrime televizoriaus. Gyvenimas kaime, nuosavame name, priverčia darbuotis prie namų ūkio, likusį laiką skiriant naudingesnei veiklai nei televizorius. Ką turėtų pamatyti, įjungus žinias, mano šešiametis sūnus? Ar po 20 minučių peržiūros jis trykš optimizmu? Žinau jo jautrumą tokiems dalykams. Jis daug klausinėja ir kartais labai išgyvena dėl globalių problemų apie kurias suaugę net nepagalvoja. Geriau mes su Neringa renkamės jam vakarais skaityti Pepę Ilgakojinę, Mažojo Kodėlčiaus enciklopediją, Mobį Diką, Lobių salą ir t.t. Jis daugiau sužino apie pasaulį per vaikiškas enciklopedijas nei žiūrėdamas panoramą, kurioje 50% informacijos yra neigiama.

Vaikai. Mykolas šiandien turėjo video skambutį su futbolo treneriais. Gerai sugalvota, sūnui bendravimas su treneriui yra labai svarbus. Sutarėme, kad Mykolas namuose treniruosis, o mes filmuosime ir siųsime treneriui. Nors kol kas Mykolui dar sunku ilgesnį laiką intensyviai judėti, bet stengsimės. Buvome išėję į lauką, pievoje paspardėme kamuolį, prablaškėm galvas. Mykolas su Kotryna (padedant Neringai) pasivažinėjo su paspirtukais, aš tuo tarpu nusiploviau mašiną, apsivaliau augintinio aptvarą.

Dukrelė Kotryna šiandien atsikėlė nelabai geros nuotaikos, iki pietų buvo pikta. Niekas neįtiko. Neringai išvažiavus nuolat ant mano rankų kabarojo. Po pietų miego mūsų brangiajai karalaitei nuotaika pasitaisė. Jau ir tėtis žaidimams buvo tinkamas.

Vykimas į Telšius. Neringa buvo užsakiusi vaistus, todėl vienaip ar kitaip į Telšius reikėjo planuoti nuvykti. Tuo pačiu paplanavome apsipirkimą parduotuvėje. Sutarėme, kad Neringai apsipirkimai sekasi kur kas geriau nei man (skirtumai tarp vyrų ir moterų), todėl važiuos ji. Telšiai ištuštėję, nors Lidl parduotuvėje žmonių nemažai. Daugelis su pirštinėmis ir kaukėmis. Neringą nustebino vyresnio amžiaus žmonių požiūris, vaikšto be jokių priemonių ir perka vos keletą produktų. Kaip visada atsiranda ir drąsuolių, kuriems viskas atrodo tik žaidimas.

Nuotolinis. Šiandien pabaigėme ruošti nuotolinį ugdymą gimnazijoje reglamentuojantį dokumentą. Deriname detales, nes neaiškumų kol kas nemažai. Pabandžiau įrašyti mokomąjį video kaip reikia susikurti uždaras Facebook grupes. Visai neblogai gavosi. Pirmadienį laukia svarbi diena. Į tiesioginę transliaciją kviesime visus gimnazijos mokytojus, pakalbėsime kaip dirbsime, pristatysime ką esame sutarę ir žinoma pateiksime sukurtus mokomuosius video. Noriu pasidžiaugti mūsų 8 žmonių komanda, kuri sukūrė nuotolinio mokymo sistemą “Džiugo“ gimnazijoje. Tik jaučiant grupės pozityvumą galima pasiekti rezultatų ir mums tai pavyko. Bijojau, kad nukrypsime į bereikalingas diskusijas. Nieko panašaus. Kolegos suprato reikalo svarbą ir visi kibome į darbą, todėl ir rezultatai akivaizdūs. Dar daug reikalų laukia, bet pradžia tikrai gera.

Baigiu rašyti įrašą ir keliaujam į penktadienį. Reikia atpalaiduoti smegenis…

P.S. Nuotraukoje šiandienis vaizdas iš mūsų pievoje augančių grožybių.


arrow_back Grįžti