DĖMESIO: Ši Švietimo portalo versija neatnaujinama nuo 2023 m. gegužės 30 d. Nauja informacija pateikiama atnaujintame Švietimo portale.

Karantinas #4 diena: oras, valgis, darbas

arrow_back Grįžti

Karantinas #4 diena: oras, valgis, darbas

Aš mokausi 2020-03-19

Bendra situacija. Kai perskaitai antraštę “Trečias užsikrėtimo koronavirusu atvejis šalies viduje – susirgo Ukmergės ligoninės medikė, galėjo užkrėsti virš 100 žmonių“ nebekyla noras toliau skaityti straipsnio, nes ten nieko nebus tokio, kas galėtų optimistiškai nuteikti. 41 užsikrėtęs žmogus. Kiekvieną dieną po 7-8 naujus atvejus. Greitu laiku tikrai turėsime sprogimą. Paskaičius, kur tie mūsų “užseniečiai“ gastroliavo šalies viduje, nereikia būti profesoriumi, kad suprastum, kiek bus užsikrėtusių nuo jų. Žmonės atsipalaidavę. Nuotraukose matėme, kiek prie netoli Telšių esančio Ilgės ežero stovi mašinų. Gal aš per daug atsargus, bet man pikta dėl mūsų neatsakingumo.

Oro įtaka. Vakar buvo sunkoka diena. Lietus ir stiprus vėjas neleido pasidžiaugti geru oru ir tai atsiliepė nuotaikose. Plius, daug darbo prie kompiuterio apsunkino smegenų veiklą. Šiandien visiškai kitokios nuotaikos. Po pusryčių, kol aš turėjau video konferenciją, Neringa su vaikais išėjo pasivaikščioti. Po dukrelės pietų miego pavalgėme ir sumąstėme nuvykti į mišką. Gaivus oras, saulės spinduliai, medžiai sulaikantys vėją, tiesiog super. Grįžus vėl pasikeisdami su Neringa pabėgiojome. Man tie trys kilometrai apie miestelį labai padeda tiek fiziškai, tiek psichologiškai.

Pasiruošimas ugdymui nuotoliniu būdu. Šiandien galutinai apsisprendėme dėl Facebook naudojimo. Neturime rimtų argumentų, kodėl šis socialinis tinklas netiktų kaip nuotolinė mokymosi aplinka. Tuo labiau su uždaromis grupėmis. Kitų aplinkų įsisavinimui nėra laiko. Didžiausias klausimas iškilo kaip bus organizuojamas pats ugdymo procesas. Pasirinkome niekur nenutolti nuo esamo mokyklos tvarkaraščio. Nereikia įnešti sumaišties nei mokytojams, nei mokiniams. Šiandien jau dirbame su konkrečiomis rekomendacijomis. Bus paruošta detali instrukcija ką, kaip ir kada darysime. Pirmadienį su visa informacija supažindinsime gimnazijos mokytojus (tiesioginės transliacijos pagalba), informuosime mokinius ir jų tėvus. Liks savaitė mokytojams išsibandyti viską, paplanuoti pamokas, peržiūrėti esamus planus. Nuo kovo 30 dienos galėsime startuoti.

Valgis. Kasdieninė rutina įnešė supratimą kada tiksliai valgome. Pastebėjau retėjantį norą neplanuotai užkandžiauti. Tiksliai žinome savo pusryčių ir pietų laiką. Vakarienės laikas dar kiek kinta. Tarp šių valgių kartais duodame vaikams ko nors lengvai užkąsti. Rytoj Neringa važiuoja į vaistinę, todėl tuo pačiu užsuks į parduotuvę. Nors šiandien nusprendėme, kad galėtume dar be problemų iki pirmadienio išsiversti su tuo ką turime šaldytuve, neskaitant sandėliuke ir kameroje esančių atsargų. Išvada – net ir su greitai gendančiais produktais, gerai paplanavus, savaitę galima nevažiuoti į parduotuvę.

P.S. Nuotrauka iš šiandienio pasivaikščiojimo miške. Pavasariškas grožis…


arrow_back Grįžti