DĖMESIO: Ši Švietimo portalo versija neatnaujinama nuo 2023 m. gegužės 30 d. Nauja informacija pateikiama atnaujintame Švietimo portale.

Karantinas #27 diena: gimtadienis, neatsakomybė, egzaminai

arrow_back Grįžti

Karantinas #27 diena: gimtadienis, neatsakomybė, egzaminai

Aš mokausi 2020-04-11

Jubiliatė ??

Gimtadienis. Didžioji diena! Kotrynos 2 metukų gimtadienis! Mažoji ryte stryktelėjo ir kaip kulka nulėkė prie sudėtų dovanų ir balionų. Brolis buvo pagalbininkas išpakuojant visas gėrybes. Fotosesija, sveikinimų banga iš artimiausių žmonių, pyragas ir visos kitos linksmybės. Kotrynai įspūdžių tikrai pakako, nes jau nuo 12 valandos pradėjo jaustis jos nuovargis, todėl papietavome ir abu keliavome pietų miegų. Reikėjo atsikvėpti.

Man atrodo, jog Kotrynai ne 2, o 3-4 metukai. Kažkaip ji stipriai paaugo (bendravimo ir mąstymo prasme) kai pradėjo lankyti darželį. Išmoko daug naujų dalykų, formuojasi aiškesnės charakterio savybės. Per dvi paskutines savaites pastebėjome jos kalbos patobulėjimą. Ėmė aiškiau tarti žodžius, pilnėja žodynas. Nuolatinis buvimas su vaikais vargina, tačiau gali pamatyti daug įdomių dalykų juose, kurių gal būt nelabai pastebėdavai dėl skubėjimo. Mykolas pirmą kartą išbandė kiaušinių dažymą vašku. Visai neblogai kaip pirmam kartui, nors vis pyko matydamas kaip gražiai dažo Neringa, bet išgyrėme jo darbą.

Neatsakomybė. Šiandien per radiją išgirdau kalbantį ministro pirmininko patarėją apie atsakomybę (nors labiau tiktų sakyti neatsakomybę) už valstybės nupirktą kompiuterinę įrangą. 35 tūkstančiai įrenginių bus padalinti savivaldybėms, kurios perduos įrenginius socialiai jautrioms šeimoms. Patarėjas patikino, kad už gautą įrenginį šeimos neneša jokios materialinės atsakomybės. Paprasčiau sakant, nemaža dalis tokių šeimų, gavę įrenginį, su juo galės daryti ką nori ir atsakomybės už tai jokios. Aš suprantu, įrenginiais naudosis vaikai ir tikrai visko gali nutikti, bet nenešti jokios atsakomybės, man atrodo yra absurdiška. Nieko nenoriu įžeisti, bet puikius pavyzdžius turiu savo miestelyje ir didelė tikimybė, kad tie pavyzdžiai gaus minimus įrenginius ir dar geriau žinau kas iš jų liks. Toks požiūris formuojamas valstybiniu lygmeniu: pašalpos, išmokos, maisto paketai ir dar ant viršaus pridėkime neatsakomybę. Žinau, yra šeimų, kurios labai sunkiai gyvena, jos negali daug ko sau leisti (tame tarpe kompiuterio ir nuolatinio interneto ryšio), bet aš tikiu, kad tokios šeimos saugos šiuos įrenginius. Ir kai tu matai, kaip kai kurie tokių šeimų atstovai dergiasi iš visų ir šalia to jiems leidžiama nenešti atsakomybė, tai jau totali nesąmonė.

Egzaminai. Antrasis portalų uraganas – abiturientų egzaminai. Švietimo ministerija paskelbė brandos egzaminų datas. Startas birželio 22 dieną. Labai nevienareikšmis dalykas. Visų pirma atmetu mokinių verkšlenimus dėl nekokybiško nuotolinio mokymo ir laiko trūkumo. Kas nori rezultato, tas ruoštis pradėjo nuo 11 klasės ir nemato didelių problemų. Kam 11-12 klasė tik laiko praleidimo būdas ir tėvų norų tenkinimas, tam ir normalios pamokos nepadės. Tačiau nerimą kelia kitos aplinkybės. Kaip užtikrinti saugumą nuo COVID-19? Čia bus didžiausias iššūkis, nes 100% niekas nebus saugus. Daug kontakto, didelis kiekis žmonių vienoje vietoje. Nors viską įmanoma padaryti, tik tam reikės žymiai didesnio finansavimo, nes jei mokyklos bus paliktos vienos tvarkytis (o taip dažnai būna), tai sunku prognozuoti pasekmes.

Bendra situacija. 1026 sergančiųjų, 23 mirtys ir 54 pasveikę. Ribojamas įvažiavimas į miestus, kaukės viešose vietose yra privalomos.


arrow_back Grįžti