DĖMESIO: Ši Švietimo portalo versija neatnaujinama nuo 2023 m. gegužės 30 d. Nauja informacija pateikiama atnaujintame Švietimo portale.

Karantinas #2 diena: sportas, darbas, sūnaus sveikata

arrow_back Grįžti

Karantinas #2 diena: sportas, darbas, sūnaus sveikata

Aš mokausi 2020-03-17

Rytas nudžiugino saulės spinduliais, taip norisi kuo greičiau sulaukti šiltų dienų. Su Neringa sutarėme, kad būtinai reikės su vaikais išeiti į lauką pakvėpuoti grynu oru.

Bendra situacija Lietuvoje. Per šiandien dieną patvirtinti 7 atvejai. Iš viso turime 25 žmones užsikrėtusius koronavirusu. Pajudėjo reikalai su Lenkijos pasienyje užstrigusiais lietuviais. Eina žinios apie iš kitų valstybių negalinčius parvykti tautiečius. Ryte buvo kalbėta, kad Lietuvoje kažkaip sunkiai su viruso tyrimais. Trūko regentų, bet dabar jie jau gabenami. Nors tuo tarpu Latvijoje per dieną padaroma apie 500 tokių tyrimų. Kitas dalykas – plaučių ventiliacijos aparatai, jų gali trūkti, todėl vyksta papildomas šių prietaisų pirkimas, nors neaišku kada jie pasiektų Lietuvą.

Klausiausi vakar Jakilaičio laidos. Situacija su verslu tikrai sunkoka. Ypač kenčia turizmo sritis. Verslininkai stveriasi už galvų ir vyriausybės siūlomam verslo gelbėjimo planui nelabai pritaria. Laisvės TV startavo su specialia laida “Tiek žinių“, kurioje nuolat kvies kalbėti medicinos atstovus apie situaciją. Įdomu klausytis profesionalų, o jie prašo nusiraminti ir adekvačiai vertinti situaciją.

Sūnaus sveikata. Blogai tai, kad sūnui Mykolui prasidėjo kosulys. Neseniai gydėmės anginą, dabar vėl tenka sukti galvą ir imtis visų gydymo priemonių. Pasikonsultavome su gydytoja ką reikėtų daryti: inhaliavimas, kojų trynimas, tam tikrų vaistų vartojimas ir t.t. Šiuo laikotarpiu tas jo kosulys tikrai ne pačiu laiku. Visokios mintys lenda į galvą. Tikėsimės, kad tai ką darome padės jam.

Pasivaikščiojimas. Prieš pietus išėjau kartu su vaikais pasivaikščioti. Reikėjo pramankštinti kojas. Tuo labiau, bent valandėlei Neringa galėjo prisėsti prie savo darbų. Nors saulė buvo pradingusi ir sustiprėjo vėjas, bet apėjome aplink savo kaimelį. Praktiškai su niekuo nekontaktavome. Vaikai grįžo su raudonais žandais ir gera nuotaika, išalkę.

Mokyklos reikalai. Šiandien nuo 10 val. klausiausi webinaro, kuriame buvo kalbama apie nuotolinį ugdymą. Susirašinėjome su kolegomis, nors dar apie kažkokią sistemą savo mokykloje sunku kalbėti. Reikia išanalizuoti daug informacijos. Švietimo ministerija siunčia dokumentus ir jau nori, kad šios savaitės pabaigoje mokyklos būtų apsisprendusios kokiais būdais dirbs. Informacijos kiekis milžiniškas. Internetas plyšta nuo pagalbininkų. Rytoj turėsime virtualų darbo grupės susitikimą. Žiūrėsime ką pavyks nuspręsti. Savo nuotolinio ugdymo matymą parašysiu rytoj vakare, kada turėsime bendrą mokyklos sprendimą. Negaliu užbėgti įvykiams už akių.

Sportas. Su Neringa (pasikeisdami) bandome pabėgioti vakarais. Šiandieninis bėgimas buvo superinis. Lilas ir Innomine gerai prapūtė galvą bėgimo metu. Namo apačioje turiu pasidaręs nedidelį sporto kampelį. Štangos spaudimo suolelis, virš 90 kg. svoriai, keletas hantelių, presui skirtas treniruoklis, nedidelis minimo treniruoklis. Žodžiu minimalistinis, bet efektyvus. Esant progai kada aprodysiu savo “rūsį“, karantinas planuojamas ilgas…

P.S. Nuotraukoje matote brolio ir sesers žaidimus. Gerai, kai tokia kūrybiška mama šalia ??


arrow_back Grįžti