Asmeniniai projektai (I dalis)
Aš mokausi 2018-02-21
(Nuotrauka/stocksnap.io)
Siekis kurti skaitmeninį turinį atsirado pradėjus darbuotis mokykloje. Labai daug žinių ir patirties davė pirmasis mano tinklaraštis altajus.net. Jo rašymą vertinu kaip kompiuterinio raštingumo kursus. Nuolatinis naršymas internete, kitų tinklaraščių skaitymas ir pačio tinklaraščio techninė priežiūra suteikė nemažai žinių. Gal todėl mokiniams būdavo sunku praslysti mano pamokose su diletantiškais pristatymais, aklai nukopijuotu tekstu ar pasiaiškinimu, kad namuose neturi biuro programų ar sugedo kompiuteris.
Pradėjęs rašyti tinklaraštį susipažinau su turinio valdymo sistemomis, išmokau koreguoti nuotraukas, sukurti neįmantrų video, tikslingai naudotis socialiniais tinklais ir t.t. Paprasčiau sakant, tapau vidutinio lygio skaitmeninių technologijų naudotoju. Visas šis žinių bagažas leido kurti savo individualius projektus, kuriems visada liekai labai mažai laiko, bet jie leidžia realizuoti idėjas.
https://saugomosteritorijos.wordpress.com/
Vienas pirmųjų mano projektų. Jį dar ir dabar galite rasti interneto platybėse. Ši svetainė, tai bendras projektas su mano buvusiais mokiniais Laimonu ir Žymantu. Projektas mums atnešė porą apdovanojimų. Su juo važiavome į sostinę, kur teko garbės spausti ranką tuometiniam švietimo ministrui Gintarui Steponavičiui ir būti apdovanotiems už šį sumanymą. Didžiausi nuopelnai yra mano abiejų mokinių. Vyrukai degė šia idėja, įdėjo daug darbo, tai geras pavyzdys, kaip mokinius galima sudominti informacinėmis technologijomis. Tinklapis buvo sukurtas kaip baigtinis projektas, todėl šiuo metu nėra administruojamas.
Jau ilgokai administruoju ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Berželis“ interneto svetainę. Viskas prasidėjo nuo mamos prašymo sukurti jos įstaigai tinklapį, kuriame jie galėtų talpinti savo nuveiktus darbus. Tai pirma svetainė, kurią nuo A iki Z sukūriau pats. Su wordpress turinio valdymo sistema buvau pažįstamas, todėl labai rimtų sunkumų neturėjau. Šis projektas leido kitaip pažvelgti į interneto svetainės administravimą. Daugelis vis dar įsivaizduoja, kad tai labai paprastas darbas. Atsiunčia tekstą, nuotraukų, o tau tik tereikia įkelti. Tik tiek. Viskas atsiunčiama nereguliariai, dažnai tenka peržiūrėti tekstą, nes pasitaiko gramatinių ar stiliaus klaidų, reikia tvarkyti nuotraukas (apkarpyti, sumažinti, paryškinti ir t.t.). Žodžiu, po tam tikro laiko šis darbas tapo nelabai džiuginanti rutina. Jei pirmojoje stadijoje visi darbai prie šio tinklapio buvo kaip iššūkis, tai antroji stadija – rutina, bet ir iš jos galima daug ko pasimokyti.
https://telsiulyderiai.weebly.com/
Susikūrus Telšių rajono švietimo lyderių bendrijai (TŠLB) ir man tapus jos pirmininku ilgai galvojau kokiu būdu reikėtų viešinti šios bendrijos veiklas. Facebookas gerai, bet jame viskas labai dinamiška ir greitai pasimeta. Nesinorėjo investuoti papildomų pinigų ir laiko atskiram domenui, talpinimui, turinio valdymo sistemos diegimui. Tuo metu vienas po kito pradėjo kurtis internetinės tarnybos, leidžiančios patiems susikurti tinklapį. Ilgesnis ir netoks „švarus“ domenas, apkarpytos, bet nemokamos galimybės, man tiko. Išliko problema – laikas ir čia į pagalbą atėjo peršalimas. Taip taip, kartais ir ligos gali padėti. Tiesiog porą dienų nevažiavau į darbą, į lovą parsitempiau kompiuterį ir per 4 valandas paprasta, minimalistinė TŠLB svetainė buvo sukurta.
https://pagrindinesmokyklos.weebly.com/
Kolega Darius, Lietuvos pagrindinių mokyklų asociacijos pirmininkas (LPMA), užsiminė apie internetinės svetainės reikalingumą. Dariui reikėjo paprasto, neperkrautos, su pačia aktualiausia informacija, tinklapio. Pasisiūliau padėti. Parodžiau keletą pavyzdžių, Darius nusakė savo viziją, atsiuntė reikalingą informaciją. Tačiau šį kartą darbai užsitęsė. Pritrūkdavo laiko tiek man, tiek kolegai. Visgi rezultatą turime. Nors ne viskas iki šiol baigta, bet pagrindinis vaizdas ir informacija yra.
Antrame įraše pristatysiu savo vadovaujamos mokyklos interneto svetainę bei tinklapį, kuris atsirado dėl informacijos stokos apie mokyklos vadovo darbą. Galbūt užsiminsiu ir apie planuojamą leidinį.
arrow_back Grįžti